HEATIT Z-THERM2fx smart termostat

Kód: 54 305 60
Akcia Tip GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY Super pomer CENA/KVALITA
Značka: HeatIT
€129,99 –32 %
HeatIT Z-Therm 2fx
€129,99 –32 % €89 €74,17 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

HeatIt Z-Therm2fx (F=Floor, X=External) je Smart Termostat pre elektrické kúrenie. Má zabudovaný Z-Wave čip a vďaka tomu môže byť používaný so systémami ako Fibaro či Zipato. Navyše, ako prvý spomedzi termostatov dokáže Z-Therm2 meriať a reportovať nameranú spotrebu.

HeatIT Z-Therm2fx je prvý plne podporovaný termostat v systéme Fibaro!

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Podrobný popis

HeatIt Z-Therm2 je smart termostat pre elektrické kúrenie. Má zabudovaný z-Wave čip a vďaka tomu môže byť používaný so systémami ako Fibaro, Vera, Zipato a mnoho ďalšími. Tento termostat sa vyrába v bielej a čiernej farbe, takže si ho viete prispôsobiť k svojmu interiéru (farbu si vyberiete pred objednaním).

Tento termostat slúži na ovládanie elektrického podlahového kúrenia ale je možné použiť ho aj na ovládanie termopohonov na teplovodnom podlahovom kúrení.

Heatit Z-Therm2 termostat

Inštalácia tohto smart termostatu sa ničím neodlišuje od inštalácie bežného termostatu pre elektrické podlahové kúrenie. Jednoducho pripojíte prívod a odvod a zapojíte teplotné čidlo, ktoré máte v balení. Toto čidlo sa samozrejme umiestni do podlahy.

Z-Therm2 pohľad zo zadu

V balení okrem smart termostatu a teplotného čidla máme ešte návod a skrutky. Termostat pôsobí jednoduchým dojmom. Medzi termostatmi na elektrické podlahové kúrenie sa však zaradzuje určite do tej krajšej polovice.

Z-Therm2 obsah balenia

Tento smart termostat Vám aj v prípade, že nevlastníte žiadny systém Smart Home umožní klasické ovládanie teploty pomocou dotykových tlačítok. Vďaka tomu môžete predprípravu na Smart Kúrenie urobiť pri výstavbe bez toho, aby ste investovali do riadiaceho systému. Termostat je možné ovládať pomocou 3 tlačítok. Ľavým a pravým tlačítkom nastavujete teplotu.

Termostat ovládanie mobilom

Prostredné tlačítko má niekoľko funkcií. Jeho kliknutí potvrdíte voľbu nastavenia teploty. Podržaním na 2 sekundy si vyberáte medzi režimom "ECO" a "COMFORT". Tieto režimy Vám umožnia jednoduché prepnutie termostatu na Vami požadovanú teplotu.

Z-WAve termostat režim Comfort            HeatIT režím ECO

 

Podržaním prostredného tlačítka na 10 sekúnd sa dostanete do menu, z ktorého môžete termostat nastavovať. Medzi základné nastavenia, ktoré v tomto menu nájdete patrí nastavenie použitého teplotného čidla (pokiaľ používate čidlo s iným odporom), výber primárnej teploty kúrenia (či sa kúri na teplotu podlahy alebo extérneho senzoru vzduchu...) a to, aká teplota sa zobrazuje na displeji. Na displeji môžeme zobraziť (v momente, keď s termostatom nič nerobíme) nastavenú teplotu podlahy, nameranú teplotu podlahy alebo nastavenú teplotu priestoru. Pokiaľ si do termostatu nepripojíme dodatočné priestorové čidlo (nie je súčasťou balenia) tak na displeji nie je možné zobraziť nameranú teplotu vzduchu. Tento termostat kúri na základe teploty nameranej pripojeným čidlom podlahy alebo extérnym čidlom vzduchu. Samozrejme, podsvietenie displeja je jedným z nastavení, ktoré máme k dispozícií.

 


Vedeli ste, že...
spoločnosť HeatIT bola prvá, ktorá pred niekoľkými rokmi predstavila Z-Wave smart termostat pre elektrické kúrenie (HeatIT termostat 1.generácie) a momentálne je prvou a jedinou spoločnosťou, ktorá priniesla na trh Z-Wave termostat s možnosťou merania spotreby (tento termostat).


 

Aj chladenie je možné docieliť tým istým smart termostatom. Pokiaľ potrebujete termostatom riadiť systém chladenia (nastavovať maximálne teploty namiesto minimálnych) tak s týmto termostatom to nie je problém. Namiesto elektrického kúrenia pripojíte na výstup chladenie a v menu si prepnete režim fungovania. Termostat od tech chvíle bude zopínať relé, keď bude nastavená teplota nižšia ako nameraná, takže sa bude snažiť priestor schladiť.

Z-Therm 2 pohľad z boku

Jednou z  najväčších výhod tohto smart termostatu ak ho porovnávame s ostatnými smart termostatmi je možnosť výmeny originálneho rámiku za akýkoľvek iný rámik so systémom 55 (Elko RS16, Schneider Exxact, Gira, Jung etc.) vďaka čomu máte možnosť termostat krásne zakomponovať do dizajnu Vaších vypínačov. Ukážkou je zakomponovanie čierneho HeatIt termostatu prvej generácie do rámiku Schneider.

HeatIT Z-Therm 2 rámik

Smart termostat môžeme tento termostat nazvať od momentu, keď ho pridáme do systému inteligentného domu s protokolom Z-Wave. Tento termostat funguje už teraz so systémom Fibaro aj Homey. V systéme Fibaro je to zároveň prvý plne podporovaný termostat pre elektrické kúrenie s možnosťou nastavení parametrov priamo v pokročilých nastaveniach zariadenia.

Smart termostat HeatIt v systéme Fibaro          

 

 

   Screenshot_20190513-125901_Homey

Po prepojení termostatov so systémom Smart Home môžete začať teplotu v jednotlivých izbách ovládať pomocou smartfónu, tabletu alebo PC. A pritom nie je dôležité, či ste na dovolenke 1000km ďaleko alebo si len zo sedačky chcete zvýšiť aktuálnu teplotu. 

Navyše, HeatIT Z-Therm2fx je prvý Z-Wave Smart Home termostat, ktorý Vám umožňuje sledovať spotrebu energie na kúrení. Tento termostat má zabudovaný mater aktuálnej spotreby, vďaka čomu okamžite viete, koľko Vás kúrenie stojí. Samozrejme, vďaka systémom Smart home si túto spotrebu viete pozrieť aj v prehľadných grafoch. Toto Vám dáva obrovské možnosti, ako ušetriť na kúrení. 

 


Chcete Smart Kúrenie lacno?
pokiaľ chcete Smart Kúrenie no nechcete preplácať za zbytočne drahý systém, vďaka riadiacej jednotke ZipaMicro, ktorú kúpite už za 89€ môžete ovládať tieto termostaty cez mobil, na diaľku ako aj pomocou harmonogramu. ZipaMicro Vám neskôr tiež umožní pridať ovládanie osvetlenia, žalúzií, ... Dokonalé riešenie pre lacný Smart Home bez poplatkov.


 

Guarantee_2yr_-150x150

Súčasťou termostatu je možnosť použitia až 8 associácií (pridružení s relátkami, zásuvkami...)

Tento termostat je špeciálne navrhnutý na elektrické podlahové kúrenie.

Rozmery:

dimensions-z-therm2-1-450x343 (1)

Klady:

+ prvý Z-Wave termostat s meraním spotreby!
+ prvý plne podporovaný termostat v systéme Fibaro!
+ možnosť použitia v rámikoch od iných výrobcov
+ jednoduchý ovládanie a jednoduchý dizajn
+ termostaty je možné používať aj bez riadiacej jednotky
+ možnosť pripojenia až dvoch externých teplotných senzorov
+ možnosť používať termostat aj na chladenie
+ výrobca s dlhoročnými skúsenosťami v obore

Zápory:

- nie je možné zobraziť nameranú teplotu vzduchu na displeji bez pripojeného externého senzora
- nie je možné riadiť kúrenie podľa teploty vzduchu bez pripojeného externého čidla (dá sa vyriešiť).

distributor logo copy

Vlastnosti:

 • Senzor do podlahy
 • Možnosť pripojiť extérny senzor teploty vzduchu
 • Obmedzovač teplôt
 • Týždenné programovanie pomocou riadiacej jednotky
 • Podporuje Multilevel sensor triedu príkazov
 • Aktualizácie firmware (OTA)
 • MERANIE SPOTREBY ENERGIE
 • SmartStart
 • LED dióda
 • Môže byť použitý s rôznymi NTC senzormi
 • Detský zámok / zamknutý režím
 • Kalibrácia
 • 8 pridružení
 • Podporuje režimy zabezpečenia: S0, S2 Access Control Class,
 • S2 Authenticated Class, S2 Unauthenticated Class

 

Dodatočné parametre

Kategória: Moduly pre Smart kúrenie/chladenie, Z-Wave Plus Fibaro HC2 Teplovodné podlahové kúrenie, Z-Wave Plus Fibaro HC2 Elektrické podlahové kúrenie, Z-Wave Plus Fibaro HC2 Chladenie, Z-Wave Plus Fibaro HCL Teplovodné podlahové kúrenie, Z-Wave Plus Fibaro HCL Elektrické podlahové kúrenie, Z-Wave Plus Fibaro HCL Chladenie, Z-Wave Plus Vera Control Teplovodné podlahové kúrenie, Z-Wave Plus Vera Control Elektrické podlahové kúrenie, Z-Wave Plus Vera Control Chladenie, Z-Wave Plus Popp Hub (Z-Way softvér) Teplovodné podlahové kúrenie, Z-Wave Plus Popp Hub (Z-Way softvér) Elektrické podlahové kúrenie, Z-Wave Plus Popp Hub (Z-Way softvér) Chladenie, Z-Wave Plus Zipato Teplovodné podlahové kúrenie, Z-Wave Plus Zipato Elektrické podlahové kúrenie, Z-Wave Plus Zipato Chladenie
Záruka: 2 roky
? Protokol: Z-Wave Plus
? Typ kúrenia: Teplovodné podlahové kúrenie, Elektrické podlahové kúrenie, Chladenie
Napájanie: 230V 50/60Hz
Výkon: 2900W (resistive load) 750W self-limiting heating cable
Max prúd: 13A
Podpora senzorov NTC: 10, 12, 15, 22, 33 and 47 kΩ @ 25°C
Ochrana: IP 21
SDK: 6.81
Vlastná spotreba : <2,0W
Max. teploty pre použitie: -20°C – 40°C
Rozmedzie nastavenia teplôt: 5°C – 40°C
Teplotný rozsah senzorov: Podlahový senzor 5°C – 40°C, Extérny senzor 5°C – 40°C
Nastavenie spínania: 0,3°C – 3,0°C (predvolené 0,5°C)
Relé: jednopólové
Súčasť balenia: Senzor teploty
Certifikácie: Z-Wave Plus, CE, EN 60730-1, EN 60730-2-9, EMC 2014/30/EU, RoHS 2011/65/EU, LVD 2014/35/EU
Konektory pre kabeláž: 1,5mm² alebo 2,5mm² .
Položka bola vypredaná…

Nastavenie pridružení v systéme Fibaro potrebné pre reportovanie teploty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
O Avatar autora | 28.5.2018
Dlho som čakal na termostaty s meraním spotreby. Chcel som pôvodne kúpiť mco termostaty avšak tie túto funkciu nemali. Na začiatok som si objednal len 2, ale po pridaní do systému Fibaro (a po pomoci od technika z homesystem) všetko beží perfektne, takže budem objednávať do celého domu. Teraz konečne viem, koľko mi elektrické kúrenie naozaj žerie.

Spoločnosť HeatIt je švédsky výrobca, ktorý sa zameriava na výrobu komponentov na elektrické podlahové kúrenie. V tejto oblasti pôsobí už viac ako 20 rokov. Vo svojom portfóliu má taktiež komponenty s certifikáciou Z-Wave, ktoré je možné používať v Smart Home systémoch postavených na protokole Z-Wave.

HeatIt prišiel pred 5 rokmi na trh s úplne prvým Z-Wave kompatibilným termostatom určeným pre elektrické podlahové kúrenie, čo bolo v danom čase nesmierne potrebné. V roku 2018 predstavil HeatIt popri iných produktoch taktiež termostat Z-Therm2, ktorý je prvým a zatiaľ jediným termostatom pre elektrické podlahové kúrenie s meraním spotreby. HeatIt aj naďalej pracuje na tom, aby na trh prinášal unikátne riešenia a ponuka tejto značky sa veľmi odlišuje od ponuky iných Z-Wave výrobcov.

Od roku 2018 je spoločnosť HeatIt je na slovenskom trhu exkluzívne zastupovaná spoločnosťou HomeSystem s.r.o.

HeatIT produkty