Ventil na vodu

Viete, že vytopenie domácnosti je z pohľadu poisťovní najčastejšou poistnou udalosťou? Presne tak, vytopenie nie je nič neobvyklé a aj napriek tomu je naša ochrana pred nim často veľmi zanedbaná. Aby sme si svoj majetok pred vytopenim ochránili, je vhodné použiť produkty ako je ventil na vodu ale ideálne aj v prepojení so senzorom, ktorý sleduje únik vody na tých najkritickejších miestach v domácnosti. 

Ventil na vodu nainštalujete aj na staré potrubie

Áno, niekedy je práve inštalácia prekážkou. K dispozícií však máte ventily na vodu, ktoré sa inštalujú priamo na potrubie, alebo až na guľový ventil. Vďaka tomu môžete inštaláciu prispôsobiť tomu, čo potrebujete. Samozrejme, nikede si ventil na vodu môžete prispôsobiť, avšak napríklad v panelákoch je výmena ventila v stupačke naozaj zložitá. Práve tu sa skvele uplatnia pákové ventily.

Ovládanie ventilu na vodu cez mobil

Ventily, ktoré v našej ponuke nájdete majú vždy možnosť ovládania cez mobil. To, v akej aplikácií a systéme ho budete používať si už môžete vybrať. V ponuke máme ventily na vodu s WiFi, Zigbee ale aj Z-Wave protokolom. Použiť ich je teda možné v systémoch FIBARO, Homey, Tuya, Smart Life, Home Assistant či SmartThings.

Automatizujte svoj ventil na vodu

Skutočne najdôležitejšou časťou celého procesu ochrany pred vytopením ja automatizácia ventilu na vodu. Síce to môže znieť zložito, nie je to úplne tak. V našej ponuke nájdete aj sety senzorov a ventilov na vodu, ktoré spolu dokážu krásne fungovať. Vy sa tak nemusíte obávať, či daný set bude spolu spolupracovať. My sme ich pre Vás totiž poskladali tak, aby všetko išlo, ako má. Na Vás je už len to, aby ste si dané produkty zapojili, nainštalovali a správne umiestnili a v aplikácií nastavili, čo sa má stať, keď ten ktorý senzor zaznamená únik vody. 

 

9 položiek celkom

Tipy ventilov na vodu

Keď sa pozreime na to, ako sa senzor na vodu inštaluje, hneď pochopíte, že máme 3 základné tipy:

  • Ventil na vodu ako súčasť potrubia - Takto sa elektro ventily inštalovali vždy. Je to ten poriadný spôsob. Jeho výhodou je, že je konštrukčne najpevnejši, má menej pohyblivých častí... Hlavná nevýhoda však je, že pri inštalácií musíte odstaviť vodu a upraviť potrubie tak, aby ste naň ventil nainštalovali. V našej ponuke nájdete tieto ventily už aj so zabudovaným WIFI.
  • Ventil na vodu ako motor na guľový ventilToto je najznámejší spôsob upevnenia Smart ventila na vodu. Jednoducho ho upevníte na potrubie tam, kde je gulový ventil. Smart ventil na vodu potom pomocou motora otáča samotným guľovým ventilom. Obrovskou výhodou tohto riešenia je, že inštalácia Vám bude trvať len pár minút. Nevýhodou je potom to, že ventily treba z času na čas podoťahovať. Aj tu však existujú dva spôsoby, ako sa ventil upevňuje. Pozrite si to vo videu nižšie.
  • Ventil na hadicuposledná kategória je ventil, ktorý sa veľmi často používa na záhradné hadice, ktoré sa potom starajú o zavlažovanie. Jednoducho ventil napojíte medzi kohútik a hadicu a nastavíte.

Senzory na detekciu úniku vody

Ak sa rozprávame a ventiloch na vodu, určite musíme spomenúť aj senzory, ktoré únik vody odhaľujú. Len vďaka ním to potom naozaj dáva zmysel. Takéto senzory by sme mali mať umiestnené pod umývačkou riadu, práčkou, boilerom a všade tam, kde je zvýšené riziko, že vznikne únik. 

Tu je dôležité pamätať, že senzory sa väčšinou vyrábajú na batériu. Tento fakt má dve stránky. Jednou je, že batériu je potrebné z času na čas vymeniť a tá druhá stránka je zase výhoda, že senzor dáte proste presne tam, kde ho potrebujete. 

Ak sa ale bavíme o batérií, práve tá je dôvodom, prečo sa senzory s protokolom WiFi vyrábajú len výnimočne. WiFi totiž nie je veľmi vhodné na to, aby bolo zariadenie napájané batériou. Nedokáže s ňou fungovať dlho. Preto tieto senzory určite odporúčam použiť s protokolom Zigbee alebo Z-Wave. Toto riešenie si síce vyžaduje riadiacu jednotku, avšak výdrž batérií je pri týchto protokoloch počítaná v rokoch.  

Dodanie zadarmo
Odborníci v smart home
Ak je reklamácia, vybavíme ju hneď