Smarthome – inteligentná domácnosť

Inteligentná domácnosť prináša nový spôsob užívania domov a bytov. Vďaka našej širokej ponuke bezdrôtových systémov je možné premeniť každý dom na inteligentný a to bez nutnosti stavebných úprav. Automatizácia domácnosti Vám potom umožňuje nastavenie správania domu presne tak, ako to potrebujete. Či už chcete, aby sa Vám ráno automaticky otvárali žalúzie alebo aby sa Vám preplo kúrenie na úsporu hneď, ako odídete z domu či chcete, aby sa svetlo v dome spúšťalo na pohyb, na všetko existuje riešenie. Základom je výber Smart Home systému, ktorý Vám bude najviac vyhovovať. 

44 položiek celkom
tedee_smart_bridge
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
tedee smart bridge
Skladom (1 ks)
€79
TEDEE-BRIDGE
Homey pro balenie
Tip
Homey PRO (Early 2023)
Skladom (10 ks)
€399
HOMEY-PRO-2023
tedee_inteligentna_zamka
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
€399
TEDEE-LOCK
tedee adapter cierny
tedee adaptér čierny
Skladom (1 ks)
€29
TEDEE-ADAPTER-BLACK
tedee_klavesnica
tedee klávesnica
Skladom (1 ks)
€99
TEDEE-KEYPAD
bridge+pohyb
€141,50 –20 %
€113,20
HOMEY_BRIDGE_SET3
tedee_adapter
tedee adaptér
Skladom (4 ks)
€29
TEDEE-ADAPTER
tedee_vlozka_do_dveri
€56
TEDEE-CYLINDERS
Homey_Bridge
Funguje s Homey
Homey Bridge
Skladom (29 ks)
€69
HOMEY_BRIDGE
Aeotec_Smart_Home_Hub_(povodne_SmartThings_Hub) GP-AEOHUBV3EU
Tedee go montazna podlozka
€12
TEDEE-GO_PODLOZKA
blubox smart relay module
€79
TEDEE_RELAY
Homey PRO sada rithum
Tip
€698 –15 %
€593
HOMEY-PRO-2023_SET5
Homey PRO sada
Tip
€625,68 –15 %
HOMEY-PRO-2023_SET1
tedee sada cierna
€557 –5 %
tedee sada čierna
Skladom (1 ks)
€529
TEDEE-LOCK3
bridge+termostat
€180 –17 %
€149
HOMEY_BRIDGE_SET4
bridge+zasuvka
€94 –5 %
€89,30
HOMEY_BRIDGE_SET2
bridge+radiatro
€144 –10 %
€129,60
HOMEY_BRIDGE_SET1
Nuki_Smart_Lock_3.0
€169
NUKI3.0
AQARA_CAMERA_HUB_G3_EU_VERZIA
€109,99 –8 %
€101
AQARA-CH-H03
Vlozka_do_dveri_pre_Danalock_V3 DCE33030NID5
Nuki_Opener
Funguje s Homey
Nuki Opener
Na dotaz
€120
NUKI 220384
Nuki_Keypad
€89 –4 %
Nuki Keypad
Momentálne nedostupné
€85
NUK_KEYPAD
Nuki_Fob
€49,90 –9 %
Nuki Fob
Momentálne nedostupné
€45
NUK_FOB_2
Danabridge_V3
Danabridge V3
Momentálne nedostupné
€99
POLELOCK-DBV3-EU-626
Danapad_Klavesnica_k_Danalocku_V3
Danapad Klávesnica k Danalocku V3
Momentálne nedostupné
€125
PADV3-BT
Cylinder_pre_Danalock_V3
Cylinder pre Danalock V3
Momentálne nedostupné
€49,99
POL_WKSRS
Netatmo_Termostat
Funguje s Homey
€179,99
NTH01-EN-EU

Čo by ste povedali na to, keby ste mohli vo svojej domácnosti ovládať kúrenie, osvetlenie, klimatizáciu, kamery či alarm na diaľku? Inteligentná domácnosť vám prinesie vytúžený komfort, o akom sa vám ani nesnívalo. Stačí vám na to tablet, smartfón a počítač. Zabudnite na vstávanie od obľúbeného seriálu či knihy. Ak budete chcieť zapnúť či vypnúť svetlo, nemusíte stláčať vypínače. O automatizáciu celej domácnosti sa postarajú senzory na jednotlivých zariadeniach, riadiace jednotky alebo spomínané smartfóny

Potrebujete len internetové pripojenie a svoj domov môžete ovládať na diaľku, či už ste v práci alebo na dovolenke. Okrem nadštandardného komfortu vám smart vychytávky zaistia aj vyššiu bezpečnosť. A aby toho nebolo málo,  vďaka nim môžete prispieť k ochrane životného prostredia, keďže smart zariadenia a v podstate celá domácnosť funguje tak, aby vám ušetrila čo najviac energie. A práve to je v dnešnej dobe maximálne dôležité aj z hľadiska rastúcich cien.

Ako funguje smarthome?

Keď už budete stopercentne presvedčení o automatizácii vašej domácnosti, namieste bude zvážiť, či tak chcete urobiť prostredníctvom centrálnej jednotky alebo jednoúčelovej súpravy. Ak patríte medzi nadšencov značky Apple, máte na výber ešte Apple Home Kit. Práve túto alternatívu si vyberá väčšina používateľov Apple produktov, nakoľko jednotlivé zariadenia spolu efektívne komunikujú, ich ovládanie je intuitívne a rýchle vďaka špičkovému operačnému systému IOS. 

Jednoúčelová súprava: ako už vyplýva z názvu, jednoúčelové súpravy slúžia len na jeden účel. Prostredníctvom nich môžete riadiť smart alarm, prípadne inteligentný termostat, avšak nie je možné k nim pridať ďalšie technologické vymoženosti, ako napríklad smart žiarovky. Ak by ste tak chceli urobiť, museli by ste si si stiahnuť ďalšiu samostatnú aplikáciu. A povedzme si na rovinu, takýto komplikovaný spôsob vám príliš neuľahčí každodenné fungovanie v domácnosti. Ide však o pomerne lacné riešenie, ktorého inštalácia je rýchla a jednoduchá. 

Centrálna jednotka: Medzi najpopulárnejšie centrálne jednotky, ktoré ponúka aj Homesystem, patrí Z-Wave a Zigbee. Princíp spočíva vo vytvorení inteligentnej domácej siete, ktorej centrom je práve riadiaca jednotka, alebo aj otvorený protokol. Ten je vďaka tvorbe uzlov schopný prepojiť rôzne zariadenia a postupne zautomatizovať celú domácnosť. Jediné, čo musíte spraviť, je centrálnu jednotku pripojiť do elektrickej siete a k WiFi routeru. Oproti jednoúčelovej súprave je výhodou centrálnych jednotiek, že kedykoľvek k nim môžete pridať ďalšie zariadenia a spotrebiče. Pri inštalácii sa však zapotíte viac ako pri jednoúčelovej súprave, avšak s trochou trpezlivosti a pozorného čítania návodu to zvládnete bez problémov. 

Smart dom alebo byt je snom mnohých rodín

Smart technológie vytvoria z vášho bývania živý organizmus, ktorý sa stane súčasťou vašej rodiny, prispôsobí sa jej zvykom a naučí sa správať v každodenných situáciách, aby vám vytvoril požadovaný komfort.

Inteligentná domácnosť – hlavné výhody

  • Zvýšenie komfortu a úspora času – život v inteligentnej domácnosti je plný pohodlia, keďže množstvo procesov dokážete vopred nastaviť automaticky. Smart systémy vám teda ušetria veľa času, ktorý môžete využiť na iné aktivity.
  • Znížia sa vaše náklady – smart systémy sú vybavené pokročilými technológiami, ktoré dokážu sami vyhodnocovať a regulovať teplotu vykurovania, takže spotrebujete iba toľko tepelnej energie, koľko naozaj potrebujete. Nehrozí žiadne plytvanie. 
  • Situáciu doma môžete sledovať odkiaľkoľvek na svete – či ste u kamarátky alebo na opačnom konci sveta, vďaka smart systémom budete mať vždy prehľad, čo sa u vás doma deje.

Smart domácnosť – možné komplikácie

Ako pri všetkom, tak aj smart domácnosť má jednu nevýhodu a tou je hrozba, že ju napadne hacker. Toto riziko minimalizujete tak, že budete používať spotrebiče a systémy so zaručenou podporou a certifikáciou od spoľahlivých renomovaných výrobcov.

Ako si vytvoriť smarthome, ktorý vás nesklame

Po prečítaní predchádzajúcich riadkov je vám pravdepodobne jasné, že stávkou na istotu bude centrálna jednotka. S ňou bude automatizácia technológií oveľa viac flexibilná než jednoúčelová súprava. Pred kúpou riadiacej jednotky či iných smart vymožeností si dobre premyslite, po akej centrálnej jednotke siahnete. Nemajte obavy, nemusíte si teraz kupovať nové spotrebiče, avšak odporúčame zistiť, či tie, ktoré už máte doma, sú navzájom kompatibilné. 

Ktoré vychytávky do domu je možné pripojiť k centrálnej jednotke?

Na trhu je dostupných čoraz viac smart zariadení, ktoré môžete pridať do svojej smart domácnosti. 

Medzi najrozšírenejšie smart zariadenia patria tieto: 

  • Inteligentné termostaty – poskytujú vám prehľad o aktuálnej teplote a sami ju dokážu regulovať.
  • Osvetlenie – vďaka senzorom sa svetlo dokáže samo vypínať a zapínať, môžete ho zapínať prostredníctvom aplikácie, meniť jeho intenzitu či teplotu farby (závisí od konkrétneho svietidla).
  • Kamerové systémy – prehľad na diaľku o aktuálnej situácii v interiéri alebo okolí vášho domu. Kamery je prostredníctvom smartfónu možné otáčať.
  • Alarmy na zabezpečenie dverí, okien.
  • Detektory dymu či oxidu uhličitého.
  • Inteligentné spínače – ovládanie hudby, filmov či tieniacej techniky.

Aj vaša domácnosť môže byť smart: Home system vám s tým pomôže! 


Smart home – cena

Faktom je, že smart home systémy pre riadenie domácnosti nie sú najlacnejšou záležitosťou a musíte počítať s istými počiatočnými nákladmi. Cena sa však nedá jednoznačne určiť, pretože sa odvíja od toho, ktoré procesy chcete plne zautomatizovať. Ako sme ale uviedli vyššie, oplatí sa investovať do kvality, pretože z dlhodobého hľadiska ušetríte nemalé množstvo financií. 

Tak čo hovoríte, zaujala vás chytrá domácnosť

 

Hľadáte inteligentné prvky do domu? Možno sa vám zíde zásuvka s usb.
Chcete ovládať kúrenie cez mobilný telefón? Prezrite si WiFi termostat na kotol.
Problém s pripojením termostatu ku kotlu? Skúste bezdrôtový termostat

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru