HEATIT Z-TRM3 smart termostat Posledné kusy za skvelú cenu

Kód: 54 305 99
Tip Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: HeatIT
€142,80 €119 bez DPH
Predaj skončil
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Heatit Z-TRM3 je elektronický termostat pre elektrické podlahové kúrenie, určený na montáž do štandardnej skrinky. Termostat má zabudovaný čip Z-Wave, ktorý je možné pripojiť k systémom domácej automatizácie. Heatit Z-TRM3 je vybavený jednopólovým spínačom a zmestí sa do rámov System 55. Termostat vydrží zaťaženie max. 16A / 3600W pri 230 V. Termostat sa môže použiť na vykurovanie na báze vody, ak je termostat pripojený k Heatit Z-Water.

Táto verzia termostatu bola nahradená termostatom Z-TRM6. 

 

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Odborníci v smart home
Ak je reklamácia, vybavíme ju hneď

Podrobný popis

HeatIt Z-Therm3 je smart termostat pre elektrické kúrenie. Má zabudovaný z-Wave čip a vďaka tomu môže byť používaný so systémami ako Fibaro, Vera a mnoho ďalšími. Tento termostat sa vyrába v bielej a čiernej farbe, takže si ho viete prispôsobiť k svojmu interiéru (farbu si vyberiete pred objednaním).

Tento termostat slúži na ovládanie elektrického podlahového kúrenia ale je možné použiť ho aj na ovládanie termopohonov na teplovodnom podlahovom kúrení. Inštalácia tohto smart termostatu sa ničím neodlišuje od inštalácie bežného termostatu pre elektrické podlahové kúrenie. Jednoducho pripojíte prívod a odvod a zapojíte teplotné čidlo, ktoré máte v balení. Toto čidlo sa samozrejme umiestni do podlahy. V balení okrem smart termostatu a teplotného čidla máme ešte návod a skrutky. Termostat pôsobí jednoduchým dojmom. Medzi termostatmi na elektrické podlahové kúrenie sa však zaradzuje určite do tej krajšej polovice.

Heatit_distributor

Tento smart termostat Vám aj v prípade, že nevlastníte žiadny systém Smart Home umožní klasické ovládanie teploty pomocou dotykových tlačítok. Vďaka tomu môžete predprípravu na Smart Kúrenie urobiť pri výstavbe bez toho, aby ste investovali do riadiaceho systému. Termostat je možné ovládať pomocou 3 tlačítok. Ľavým a pravým tlačítkom nastavujete teplotu.

Prostredné tlačítko má niekoľko funkcií. Jeho kliknutí potvrdíte voľbu nastavenia teploty. Podržaním na 2 sekundy si vyberáte medzi režimom "ECO" a "COMFORT". Tieto režimy Vám umožnia jednoduché prepnutie termostatu na Vami požadovanú teplotu. 

heatit-z-trm3-front-600x600

Podržaním prostredného tlačítka na 10 sekúnd sa dostanete do menu, z ktorého môžete termostat nastavovať. Medzi základné nastavenia, ktoré v tomto menu nájdete patrí nastavenie použitého teplotného čidla (pokiaľ používate čidlo s iným odporom), výber primárnej teploty kúrenia (či sa kúri na teplotu podlahy alebo extérneho senzoru vzduchu...) a to, aká teplota sa zobrazuje na displeji. Na displeji môžeme zobraziť (v momente, keď s termostatom nič nerobíme) nastavenú teplotu podlahy, nameranú teplotu podlahy alebo nastavenú teplotu priestoru. Pokiaľ si do termostatu nepripojíme dodatočné priestorové čidlo (nie je súčasťou balenia) tak na displeji nie je možné zobraziť nameranú teplotu vzduchu. Tento termostat kúri na základe teploty nameranej pripojeným čidlom podlahy alebo vstavaným čidlom vzduchu. Samozrejme, podsvietenie displeja je jedným z nastavení, ktoré máme k dispozícií. 

heatit-z-trm3-packshot-1-1-300x300


Vedeli ste, že...
spoločnosť HeatIT bola prvá, ktorá pred niekoľkými rokmi predstavila Z-Wave smart termostat pre elektrické kúrenie (HeatIT termostat 1.generácie) a momentálne spotrebu meria stále len tento termostat alebo Heltun termostat.


 

heatit-z-trm3-1-1-300x300

Jednou z  najväčších výhod tohto smart termostatu ak ho porovnávame s ostatnými smart termostatmi je možnosť výmeny originálneho rámiku za akýkoľvek iný rámik so systémom 55 (Elko RS16, Schneider Exxact, Gira, Jung etc.) vďaka čomu máte možnosť termostat krásne zakomponovať do dizajnu Vaších vypínačov. Ukážkou je zakomponovanie čierneho HeatIt termostatu prvej generácie do rámiku Schneider. Smart termostat môžeme tento termostat nazvať od momentu, keď ho pridáme do systému inteligentného domu s protokolom Z-Wave. Tento termostat funguje už teraz so systémom Fibaro aj Homey.

Po prepojení termostatov so systémom Smart Home môžete začať teplotu v jednotlivých izbách ovládať pomocou smartfónu, tabletu alebo PC. A pritom nie je dôležité, či ste na dovolenke 1000km ďaleko alebo si len zo sedačky chcete zvýšiť aktuálnu teplotu.  Navyše, HeatIT ZZ-Therm je prvý Z-Wave Smart Home termostat, ktorý Vám umožňuje sledovať spotrebu energie na kúrení. Tento termostat má zabudovaný mater aktuálnej spotreby, vďaka čomu okamžite viete, koľko Vás kúrenie stojí. Samozrejme, vďaka systémom Smart home si túto spotrebu viete pozrieť aj v prehľadných grafoch. Toto Vám dáva obrovské možnosti, ako ušetriť na kúrení. 

Guarantee_2yr_-150x150

Súčasťou termostatu je možnosť použitia až 8 associácií (pridružení s relátkami, zásuvkami...)

Tento termostat je špeciálne navrhnutý na elektrické podlahové kúrenie.

Rozmery:

Rozmery_heatit_termostat

Klady:

+ možnosť použitia v rámikoch od iných výrobcov
+ jednoduchý ovládanie a jednoduchý dizajn
+ termostaty je možné používať aj bez riadiacej jednotky
+ možnosť pripojenia až dvoch externých teplotných senzorov
+ výrobca s dlhoročnými skúsenosťami v obore

Vlastnosti:

 • Podlahový senzor
 • Interný izbový senzor
 • Externý izbový snímač (pripojený káblom)
 • Obmedzovač teploty
 • SmartStart
 • Týždenný program
 • Aktualizácia firmvéru (OTA)
 • Meranie výkonu
 • LED dióda stavu
 • Jednopólový spínač
 • Režim zámku / detská poistka
 • Kalibrácia 5 združení
 • Podporuje režim šifrovania: S0, S2 overená trieda, S2 neoverená trieda

 

Dodatočné parametre

Kategória: Moduly pre Smart kúrenie / chladenie
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: 230VAC
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Typ kúrenia: Teplovodné podlahové kúrenie, Elektrické podlahové kúrenie, Chladenie
? Farba zariadenia: Biela
Napájanie: 230V 50/60Hz
Výkon: 3600 W (odporové zaťaženie) 750 W samoregulačný vykurovací kábel
Max prúd: 16A
Podpora senzorov NTC: 10, 12, 15, 22, 33 and 47 kΩ @ 25°C
Ochrana: IP 21
Vlastná spotreba : <2,0W
Max. teploty pre použitie: -20°C – 40°C
Rozmedzie nastavenia teplôt: 5°C – 40°C
Teplotný rozsah senzorov: Podlahový senzor 5°C – 40°C, Extérny senzor 5°C – 40°C
Nastavenie spínania: 0,3°C – 3,0°C (predvolené 0,5°C)
Certifikácie: Z-Wave Plus, CE, EN 60730-1, EN 60730-2-9, EMC 2014/30/EU, RoHS 2011/65/EU, LVD 2014/35/EU
Položka bola vypredaná…

Nastavenie pridružení v systéme Fibaro potrebné pre reportovanie teploty

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
LF Avatar autora | 4.1.2021
super
5
MH Avatar autora | 29.7.2020
Perfektný produkt... v jednoduchosti je krása a funkčnosť... presný, plug and play.. Doporučujem ku kúreniu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť HeatIt je švédsky výrobca, ktorý sa zameriava na výrobu komponentov na elektrické podlahové kúrenie. V tejto oblasti pôsobí už viac ako 20 rokov. Vo svojom portfóliu má taktiež komponenty s certifikáciou Z-Wave, ktoré je možné používať v Smart Home systémoch postavených na protokole Z-Wave.

HeatIt prišiel pred 5 rokmi na trh s úplne prvým Z-Wave kompatibilným termostatom určeným pre elektrické podlahové kúrenie, čo bolo v danom čase nesmierne potrebné. Dnes je tento termostat v jeho 3 generácií stále najpredávanejším termostatom. . HeatIt aj naďalej pracuje na tom, aby na trh prinášal unikátne riešenia a ponuka tejto značky sa veľmi odlišuje od ponuky iných Z-Wave výrobcov.

Od roku 2018 je spoločnosť HeatIt je na slovenskom trhu exkluzívne zastupovaná spoločnosťou HomeSystem s.r.o.

HeatIT produkty