HeatIT Z-Push

Kód: 45 125 80 45 126 82 45 125 81 45 126 80 45 126 83 45 126 81 Zvoľte variant
Tip
Značka: HeatIT
€60 €50 bez DPH
Skladom na predajni (6 ks) Na objednávku Skladom na predajni (9 ks) Skladom na predajni (5 ks) Skladom na predajni (5 ks) Skladom na predajni (5 ks) Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
17.9.2019 - 17.9.2019 17.9.2019 17.9.2019 17.9.2019 Zvoľte variant

HeatIT Z-Push sú batériové ovládače s 2 alebo 8 tlačítkami (vyberte si správnu verziu). Toto ovládanie Vám umožňuje ovládať Z-Wave produkty vo Vašom Smart dome. Môžete cez ne nastaviť priame pridruženia na zariadenia alebo ich používať na aktiváciu rôznych scén.

 

Tieto ovládače padnú dokonale do rámčekov Systému 55 (Elko, Schnieder Exxact, Gira...) a tak ich môžete ladne zaradiť medzi Vaše vypínače. Pokiaľ ich však chcete umiestniť niekam inam, máte možnosť použiť pribalenú obojstrannú pásku.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Vypínače HeatIT Z-Push sú dostupné v dvoch verziách, a to 2 tlačítko a 8 tlačítko. Kvalitatívne sú tieto zariadenia spracované dobre. Tlačítka sú pevné dobre reagujú na dotyk. Zároveň, ako to pri HeatIT zariadeniach býva, tieto ovládače vhodné do rámikov systému 55, takže pokiaľ takéto vypínače používate, tieto ovládače môžete veľmi jednoducho pridať do rámika spoločného s ostatnými vypínačmi a tak si zabezpečiť perfektný nerušivý dizajn.

HeatIT Z-Push Button 2 a 8

Zo zadnej strany ovládačov nič nevyčnieva, teda je možné ich nelepiť alebo namontovať na stenu aj tam, kde nie je žiadna inštalačná krabička. Vďaka tomu samozrejme môžete svoj rámik systému 55 jednoducho rozšíriť o jedno miesto a ovládač tam zabudovať bez žiadnych úprav. 

Z-Push button front and back

Ako je vidieť, na zadnej strane zariadenia sú klasické podložky na uchytenie na bežnú krabičku. Vďaka tomu môžete taktiež použiť ovládače namiesto Vášho klasického vypínača. To znamená, že v krabičke len nainštalujete potrebné Z-Wave moduly, ktoré budú ovládať Vaše osvetlenie/tienenie... a namiesto klasického vypínača na vrch umiestníte tento ovládač. Po správnom nastavení pridružení sa nemusíte ani obávať výpadku riadiacej jednotky, pretože cez pridruženia tieto ovládače fungujú aj bez nej. Takýmto spôsobom viete vyriešiť napríklad celkové ovládanie jednej miestnosti pomocou jedného vypínača, teda prvý pár tlačítok Vám bude zapínať a vypínať svetlo. Druhý pár Vám bude ovládať napríklad LED podsvietenie. Tretí pár použijete na ovládanie žalúzie a posledným párom si môžete napríklad zapínať a vypínať automatizáciu v danej miestnosti (aktivácia scén).Z-Push Button 8 od HeatIT

Obrovskou výhodou týchto ovládačov je to, že na každý pár je dostupná skupina pridružení. Ten hlavný rozdiel oproti klasickým ovládačom s pridružením je to, že tu sa jedná o pridruženie, ktoré smeruje na dve tlačítka - ON a OFF. V podstate to znamená, že ak chceme pridružené zariadenie zapnúť, stlačíme paličku, ak vypnúť, stlačíme guľku. Čo je však dôležité je to, že pokiaľ máme na ovládanie pridružení dve tlačítka, pribúda nám aj možnosť použitia podržania tlačítka na ovládanie pridružení. Zjednodušene povedané, pokiaľ stlačíte tlačítka I alebo O, pridružené zariadenie sa zapne alebo vypne. Pokiaľ však podržíte tlačítko I alebo O, pridružené zariadenia, pokiaľ to podporuje, bude meniť intenzitu. Svetlo so stmievačom tak môžete ovládať v plnom rozsahu, teda aj stmievať a rozžiarovať ho. Veľkou výhodou je taktiež možnosť ovládať cez tento typ pridružení žalúzie. Pri stlačení I alebo O pošlete žalúziu hore alebo dole. Pri podržaní I alebo O budete ovládať naklonenie lamiel. 

HeatIT Z-Push 2

Samozrejme, tlačítka je možné používať aj na aktiváciu scén. Táto funkcia Vám umožní jednotlivými tlačítkami spúšťať scény. K dispozícií je na každé tlačítko funkcia stlačenia a podržania. To znamená, že napríklad stlačením tlačítka I môžete zasvietiť celú miestnosť a zatiahnuť žalúziu, zapnúť kúrenie... a podržaním tohto tlačítka všetko zhasnúť, vypnúť kúrenie... 

Podpora v systémoch:

Zariadenie je plne podporované v systéme Fibaro ako aj v systéme Homey. V obidvoch prípadoch je možné použiť funkciu aktivácie scén, ako aj nastaviť pridruženia v asociačných skupinách. 

Video recenzia:

Funkcie:

  • Batériou napájaný ovládač
  • pasuje do Gira System 55, Elko RS-16 a Schneider Exxact rámikov
  • Ovláda 1 alebo 4 (2 a 8 tlačítko) skupiny pridruženia až do 20 zariadení
  • Ovláda až 4 alebo 16 (2 a 8 tlačítko) scény cez riadiacu jednotku
  • LED-dióda
  • Jednoduchá inštalácia pribalenou páskou alebo šróbami.
  • Podporuje zabezpečenie S0, S2 Authenticated Class,
    S2 Unauthenticated Class

Dodatočné parametre

Kategória: Diaľkové ovládače
Záruka: 2 roky
? Protokol: Z-Wave
Napájanie: 1 x CR2450 battery
Tlačítok: 2 alebo 8 (vyberte si typ)
Použitie pri teplotách: 0 – 40°C
Použitie pri vlhkosti: 8% – 80%
Dosah: Do 20 metrov (záleží od okolia)
Ochrana: IP 20
Rozmery: (ŠxVxH) 71,2 x 71,2 x 13,6 mm
Explorer frame: Áno
Device Class: Switch Remote Multilevel
Certifikácie: CE, RoHS 2011/65/EU

Video recenzia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť HeatIt je švédsky výrobca, ktorý sa zameriava na výrobu komponentov na elektrické podlahové kúrenie. V tejto oblasti pôsobí už viac ako 20 rokov. Vo svojom portfóliu má taktiež komponenty s certifikáciou Z-Wave, ktoré je možné používať v Smart Home systémoch postavených na protokole Z-Wave.

HeatIt prišiel pred 5 rokmi na trh s úplne prvým Z-Wave kompatibilným termostatom určeným pre elektrické podlahové kúrenie, čo bolo v danom čase nesmierne potrebné. V roku 2018 predstavil HeatIt popri iných produktoch taktiež termostat Z-Therm2, ktorý je prvým a zatiaľ jediným termostatom pre elektrické podlahové kúrenie s meraním spotreby. HeatIt aj naďalej pracuje na tom, aby na trh prinášal unikátne riešenia a ponuka tejto značky sa veľmi odlišuje od ponuky iných Z-Wave výrobcov.

Od roku 2018 je spoločnosť HeatIt je na slovenskom trhu exkluzívne zastupovaná spoločnosťou HomeSystem s.r.o.