Heiman Senzor úniku plynu CNG

Kód: HEIEHS1CG
Tip Funguje s FIBAROM
Značka: HEIMAN
€49 €40,83 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Únik plynu v domácnosti môže byť dôvodom obrovských škôd. Senzor na sledovanie úniku plynu v domácnosti by tak mal byť samozrejmosťou pre každú domácnosť. 

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Pokiaľ je Váš dom Smart, určite v ňom máte senzory na všetko. Senzory na sledovanie pohybu či teploty, úniku vody, otvorenia dverí či okien, sledovanie kvality vzduchu… Všetky spomínané senzory dokážu ochrániť Váš majetok a poskytnúť Vám pohodlie. Potom je tu samozrejme osobitná kategória senzorov, ktoré sa starajú popri ochrane majetku aj o Vašu bezpečnosť. Medzi takéto patrí senzor dymu, senzor CO a samozrejme aj senzor úniku plynu. A práve senzor úniku plynu by mal mať prioritu keď ide o zisťovanie život ohrozujúcich faktorov. Skoré zaznamenanie úniku plynu totiž môže zabrániť tým najväčším škodám.

Senzor na sledovanie úniku plynu od spoločnosti Heiman sa stará práve o to. Svojou jednoduchou inštaláciou do zásuvky si ho môžete nainštalovať aj sami. Senzor navyše obsahuje taktiež zabudovanú vlastnú sirénu, ktorá Vás varuje v prípade zaznamenania unikajúceho plynu.

Senzor úniku plynu pohľad z predu

Po pridaní senzoru do riadiacej jednotky sa informácia o unikajúcom plyne dostane do systému Smart Home, odkiaľ je už možné zaslať Vám na mobil notifikáciu, spustiť vonkajšiu sirénu… Pridanie do riadiacej jednotky je pritom veľmi jednoduché. Stačí prepnúť riadiacu jednotku do režimu rozpoznávania nových zariadení a pribalenou sponkou poklikať tlačítko ukryté v dierke na jednej strane senzora. Senzor sa následne pridá do riadiacej jednotky. Jeho správne reportovanie môžete overiť stlačením tlačítka na prednej strane senzora.

Senzor úniku plynu

Jednou z možnosti, ako senzor v riadiacej jednotke nastaviť, je aj možnosť jeho priameho prepojenia na uzáver prívodu plynu do domu. V prípade, že tak urobíte so senzormi úniku plynu v kotolni a v kuchyni (pokiaľ máte plynovú pec) a to isté prepojenie urobíte aj so senzorom dymu, bude Váš dom oveľa bezpečnejší. Prívod plynu sa tak zavrie okamžite po zaznamenaní jeho úniku alebo po zaznamenaní dymu.

Tento senzor detekuje všetky bežné horľavé plyny. Vďaka tomu by si mal nájsť svoje stále miesto práve v kotolni a kuchyni.

Senzor je možné pridať do riadiacich jednotiek s protokolom Z-Wave. Momentálne však v systéme Fibaro podporovaný nie je (dňa 15.6.2018). Síce ho v systéme môžeme vidieť ako senzor dymu, reportovanie v prípade poplachu však nie je funkčné.

V systéme Zipato je samozrejme senzor plne funkčný a je možné ho používať presne podľa predstavy. Senzor sa v systéme zobrazí a v prípade poplachu sa popri hlasnej siréne informácia o poplachu zjaví aj v riadiacej jednotke, čo samozrejme môže znamenať poslanie notifikácie na mobil a ďalšie akcie.

Senzor úniku plynu       Zaznamenaný únik plynu

 

Výhody:


+ Jednoduchá inštalácia
+ Zabudovaná siréna
+ Slúži ako opakovač signálu

Nevýhody:

- Je treba dať si pozor, aby ste senzor po čase neodpojili. Je treba si zásuvku vyhradiť na tento senzor a nikdy ho neodpájať.

 

Senzor by mal byť umiestnený vyššie, ako bývajú zásuvky (viď manuál), čo síce nie je nevýhoda ale treba na to pamätať

 

Dodatočné parametre

Kategória: Senzory kvality vzduchu
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: 230VAC
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Biela
Typ senzora: Senzor úniku plynu
Použitie: Interiér
Vlastná spotreba: menej ako 1,5W
Siréna : 75db
Napájanie: 100-240V
Protokol: Z-Wave plus
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: