Nový senzor dymu Fibaro

Kód: FIBEFGSD-002
Akcia GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
Značka: Fibaro
€64,99 –14 %
Nový senzor dymu Fibaro
€64,99 –14 % €56 €46,67 bez DPH
Skladom na predajni
Môžeme doručiť do:
22.10.2019

Senzor dymu od Fibara (Fibaro Smoke sensor) odhalí požiar už v jeho začiatkoch a vďaka inteligentnému systému sa o ňom dozviete včas, aby ste mohli predísť veľkým škodám.

uzke-garancia

Detailné informácie

Podrobný popis

uzke doprava2

garancia-velke

 

Minimalistický dizajn, príjemný na pohľad
Takmer každý dymový senzor na trhu bol vyrobený s jediným cieľom - odhaliť potenciálne hrozby. Nedá sa povedať, že by akýkoľvek výrobca kládol taký dôraz na dizajn ako my. Prirodzene, dymový senzor je tu aby chránil životy a majetok. Avšak, ako väčšinu ďalších senzorov ho inštalujeme na viditeľnom mieste. Práve preto sa naší dizajnéri rozhodli skombinovať nekompromisné  bezpečie s funkcionalitou a estetickosťou, ktorú naši zákazníci tak veľmi oceňujú. Fibaro dymový senzor je perfektný doplnok ktorý udáva trendy pre našu konkurenciu. Je to zariadenie kombinujúce krásu s novými technológiami za účelom ochrany Vášho domova a rodiny.
Picture

 

Minimalistický dizajn
Jemné krivky, leštený povrch a malé rozmery. Vďaka kombinácií týchto troch faktorov sme dostali najkrajší dymový senzor, aký bol kedy vyrobený.
Vizuálny a akustický alarm
Fibaro dymový senzor Vám dá vedieť o zistenom nebezpečenstve RGB LED diódou a vstavanou zvukovou sirénou.
Leštená mriežka
Mriežka nielen že vyzerá dobre ale vpustí dovnútra aj najmenšie množstvo dymu, čo napomáha rýchlej reakcií.

 


 

Picture
Ultra malý obal

Fibaro dymový senzor je pravdepodobne najmenším dymovým senzorom na svete. Moderné technológie výroby umožňujú značné zmenšenie častí senzora, čo robí s Fibara najmodernejšie zariadenie svojho druhu a spoločnosť Fibaro sa stala vedúcou spoločnosťou na trhu dymových senzorov.


Picture

 


 

Nekonečná dokonalosť

Tieto slová popisujú Mriežku na Fibaro dymovom senzore. Na prvý pohľad môže tento produkt vyzerať ako šperk, aj keď je to jeden z najdôležitejších komponentov tohto zariadenia. Jeho zloženie umožňuje dymu vstup do zariadenia. Čím lepšie je mriežka vyrobená, tým menej dymu je potrebného na odhalenie požiaru a spustenie alarmu.
Mriežka na Fibaro senzore je vyrobená s najkvalitnejšieho materiálu s obrovským množstvom dierok. Každá z nich bola tvarovaná elektrochemicky tak, aby dym smerovala rovno k senzorom. Zaznamenanie ohňa rýchlo je prvým bodom ochrany.
Picture
Picture

 


Nielen dymový senzor
Niektoré materiály sa pália bez toho, aby dymili. Preto sa Fibaro rozhodlo pre zvýšenie ochrany pridaním senzoru na meranie teploty. Aj keď v miestnosti nebude dostatok dymu na to, aby sa spustil alarm, senzor môže požiar odhaliť aj cez rýchle zvýšenie teploty. Toto zvýšenie teploty na úroveň 54 stupňov stačí Fibaru aby odhalil hrozbu a oboznámil o nej členov domácnosti. Iba tento typ dymových senzorov poskytuje vysokú efektivitu bez ohľadu na to, čo horí.
Picture
Jeden senzor, mnoho možností


Pri tvorení Fibaro dymového senzora sme sa snažili prihliadať na všetky možnosti využitia, ktoré Vás môžu napadnúť, od napájania s rôznymi alarmami a bezdrôtovú komunikáciu či komunikáciu cez káble. Ako výsledok snaženia môžete tento senzor umiestniť kdekoľvek chcete, bez ohľadu na to, či ho môžete pripojiť k prúdu, či steny umožňujú bezdrôtovú komunikáciu a toho, aký alarm máte. Fibaro dymový senzor uspokojí všetky potreby.

  


Vy rozhodnete


Váš inteligentný dom Vám pomôže ochrániť rodinu pred požiarom aj inými nebezpečenstvami.  Len Vy rozhodnete o tom, čo má Home Center urobiť v prípade požiaru, vytopenia alebo vlámania. V prípade dymového senzora môže zisteniu dymu nasledovať napríklad otvorenie okien, vytiahnutie žalúzií, otvorenie garáže, osvietenie únikového východu... Taktiež môžete manuálne spustiť cez mobil bezpečnostné scény, ktoré sú naprogramované  na záchranu životov.
Picture
Nastavenie citlivosti


Fibaro dymový senzor ponúka rozšírené možnosti nastavenia jeho citlivosti. Citlivosť môže byť rozdielna v závislosti od toho, kde je senzor umiestnený.  V kuchyni by mohol senzor s príliš vysokou citlivosťou spustiť poplach aj pri vyprážaní mäsa, práve preto je tam potrebný senzor s nastavenou nižšou citlivosťou, vďaka ktorej sa alarm nebude spúšťať, keď to nie je potrebné. V iných miestnostiach, kde by sa dym nemal za normálnych okolností nachádzať, môžeme nastaviť najvyššiu citlivosť.
Picture

 

Odolnosť proti vysokým teplotám

Kvalitné materiály, z ktorých je senzor vyrobený mu umožnia fungovať aj pri extrémnych teplotách. Aj pri teplote nad 200 stupňov celzia je senzor stále funkčný.
Overovanie funkčnosti

Správna funkčnosť senzoru je extrémne dôležitá. Preto medzi senzorom a Home Center prebieha každú hodinu overovanie funkčnosti.  Home Center vysiela do senzora požiadavku na overenie stavu a ak je všetko v poriadku, senzor to potvrdí. V prípade, že senzor neodpovedá alebo hlási chybu, budete o tom informovaný. 

 


 

Picture
Zabezpečenie proti manipulácií


FIBARO Dymový senzor má vstavanú ochranu proti manipulácií. Akákoľvek manipulácia so senzorom alebo snaha o jeho vypnutie Vám bude oznámená. Dymový senzor je extrémne dôležitý pre bezpečnosť domácnosti, preto je akákoľvek manipulácia zakázaná. Akákoľvek snaha o odpojenie energie, ukradnutie senzora alebo iné napadnutie bude mať okamžitú reakciu.

 


Vy varíte, on sa stará o bezpečnosť


Fibaro dymový senzor je povinným hosťom vo vašej kuchyni. Každý raz, keď pripravujete chutné jedlo pre Vašu rodinu, senzor sa ubezpečí, že nezabudnete vypnúť plyn alebo vybrať jedlo z rúry. Možný oheň alebo spálené mäso bude rýchlo odhalené a reportované pre vašu bezpečnosť a príjemný nedeľný obed.
Picture
Strážca vašej domácnosti


Bezpečnosť obyvateľov bývajúcich v inteligentnom dome je našou prioritou. Práve preto sme od začiatku pripravovali náš systém nielen so zameraním na komfort, ale aj na to, aby ste boli vždy v bezpečí.
Fibaro dymový senzor je ďalší senzor, ktorý nás popri senzore vytopenia a senzore dverí robí naozaj hrdými.
Picture
Aj najmenší náznak dymu sa ukáže v grafe


Takzvaná "čierna skrinka", ktorú sme implementovali do nášho senzora zaznamená informácie o dymových a teplotných úrovniach. Či už je alarm zapnutý alebo nie, senzor kontroluje hladinu dymu a pravidelne posiela informácie do Home centra.  Teraz už rozpoznáte aj najmenšie množstvo dymu z cigarety.
Picture

Viac informácií o inteligentných domoch s protokolom Z-Wave nájdete na www.HomeSystem.sk

Dodatočné parametre

Kategória: Senzory pre Smart Home
Záruka: 2 roky
? Podporované: Fibaro HC2, Fibaro HCL, Vera Control, Popp Hub (Z-Way softvér), Zipato, Homey
? Protokol: Z-Wave Plus

Pozrite si video

Pozrite si video

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Nový senzor dymu Fibaro Nový senzor dymu Fibaro
5
P Avatar autora | 28.2.2018
Odporucam

Značku Fibaro už určite nie je potrebné predstavovať, nakoľko je to výrobca najznámejšieho Z-Wave Smart Home systému na svete. Tento poľský výrobca prináša na trh nie len komponenty Z-Wave, ale taktiež riadiace jednotky, ktoré si len ťažko hľadajú konkurenta. 

Fibaro je známe aj tým, že dizajn, ktorý dáva bežným zariadeniam ako sú pohybové senzory či hlavice radiátorov upúta určite každého a konkurenti sa naň dotiahnú jedine tak, že dizajn skopírujú. Možno práve preto sa Fibaro presadilo a dnes patrí medzi najpredávanejšie značky v oblasti Smart Home.

Fibaro sa popri výrobe Z-Wave produktov začalo zaoberať aj výrobou produktov na systém HomeKit. Tieto produktové rady sú úplne oddelené a za bežných podmienok nie je možné používať výrobky označené ako Z-Wave s výrobkami HomeKit.

S produktami značky Fibaro pracujeme od roku 2013 a na výrobky tejto značky ponúkame okrem predaja aj technickú podporu a inštalácie.