Meteostanica Popp (Z-Weather)

Kód: POPE005206
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: Popp
€198 €165 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
26.7.2024
Možnosti doručenia

Popp meteo stanica ma v inteligentnom dome nezastupiteľné miesto. Od automatického otvárania či zatvárania žalúzií, cez varovania o prudkom verte...

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Odborníci v smart home
Ak je reklamácia, vybavíme ju hneď

Podrobný popis

Z-Wave meteo stanica so solárnym napájaním

Z-Weather je prvá vyrábaná meteo stanica napájaná solárne s podporou Z-Wave. Všetky jej senzory sú poháňané solárnou energiou, preto si nevyžaduje žiadnu kabeláž. Vďaka vynikajúcemu manažmentu spotreby dokáže senzor vetra posielať informácie aj v noci.

Vstavaná funkcia kontrolovania spotreby automaticky nastavuje interval prebúdzania sa v intervale medzi 5 minútami (slnečný deň) a 1-2 hodinami v deň, keď je zamračené.

Navyše, batéria zariadenia kalkuluje životnosť tak, aby nebola nikdy úplne vybitá.

Upozornenie:
-táto meteo stanica nie je určená na okamžité reportovanie rýchlosti vetra. Kvôli šetreniu batérie sa môžu reporty rýchlosti vetra predĺžiť. Meteo stanica si však udržiava dostatok energie na to, aby reportovala vietor okamžite, ako dosiahne hodnotu nastavenú v parametri 1. Na túto hodnoty by mali byť naviazané scény na vytiahnutie žalúzií.
-dôležité je taktiež meteo stanicu po vybalení z krabice nabíjať 4-6 hodín na slnku, prípadne až celý deň, ak je zamračené. Meteo stanica si tým nabije energiu dostatočnú na fungovanie.

Tento multisenzor dokáže do Z-Wave centra inteligentného domu reportovať tieto údaje:

  • Teplotu vzduchu
  • Vlhkosť
  • Intenzitu svetla
  • Rýchlosť vetra
  • Tlak vzduchu

Vďaka Z-Wave sieti a tejto meteo stanici môžete v inteligentom dome stiahnúť markízy, zatiahnúť žalúzie... v prípade silného vetra, slnka...

Poznámka - pretože je meteo stanica ideálne umiestnená na slnku, treba počítať so skresľovaním teploty.


-Meteostanica od Popp-ako na ňu


Viac informácií o Z-Wave sieti a inteligentnom dome nájdete na www.homesystem.sk

Viac informácií o inteligentných domoch s protokolom Z-Wave nájdete na www.HomeSystem.sk

Meteostanica na stenu Popp je úplne sebestačná

Z-Weather je prvá solárne napájaná meteostanica s podporou Z-Wave. Všetky jej senzory sú poháňané slnečným žiarení, preto si nevyžaduje žiadnu kabeláž. Stačí ju namontovať na stenu tak, aby na ňu dopadalo svetlo. Nie je závislá na žiadnom inom zdroji energie. Vďaka vynikajúcemu manažmentu spotreby dokáže senzor vetra posielať informácie aj v noci.

Táto domáca meteostanica má pod kontrolou spotrebu

Vstavaná funkcia kontrolovania spotreby automaticky nastavuje interval prebúdzania sa v intervale medzi 5 minútami (slnečný deň) a 1 – 2 hodinami v deň, keď je zamračené.

Navyše, batéria zariadenia kalkuluje životnosť tak, aby nebola nikdy úplne vybitá.

Čo dokáže meteostanica Popp a na čo si treba dať pozor? 

Táto meteo stanica nie je určená na okamžité reportovanie rýchlosti vetra. Kvôli šetreniu batérie sa môžu reporty rýchlosti vetra predĺžiť. Meteostanica si však udržiava dostatok energie na to, aby reportovala vietor okamžite, ako dosiahne hodnotu nastavenú v parametri 1. Na túto hodnotu by mali byť naviazané scény na vytiahnutie žalúzií.

Smart meteostanica vás bude podrobne informovať o poveternostných podmienkach

Dôležité je taktiež meteostanicu po vybalení z krabice nabíjať 4 – 6 hodín na slnku, prípadne až celý deň, ak je zamračené. Meteostanica si tým nabije energiu potrebnú na fungovanie.

Multisenzor dokáže do Z-Wave centra inteligentného domu reportovať tieto údaje:

  • teplotu vzduchu,
  • vlhkosť,
  • intenzitu svetla,
  • rýchlosť vetra,
  • tlak vzduchu.

Profesionálna meteostanica pre váš smart home

Vďaka Z-Wave sieti a Popp meteostanici môžete v inteligentnom dome v prípade silného vetra či slnka stiahnuť markízy a zatiahnuť žalúzie.

Poznámka: Keďže meteostanica by mala byť umiestnená na slnku, treba počítať so skreslením nameranej teploty.

Je potrebné pripojenie na WiFi? Meteostanica Popp funguje inak

Meteorologickú stanicu jednoducho pripojíte do rozhrania Fibaro či Homey a stane sa súčasťou vašej inteligentnej domácnosti.

Ak vás zaujíma vás aj iné pripojenie meteostanice, WiFi môže byť alternatívou

Okrem značky Popp si môžete u nás objednať aj Netatmo meteo stanicu, ktorá funguje na princípe WiFi technológie. 

Aká je najlepšia meteostanica: WiFi alebo Z-Wave?

Spoločnými znakmi Z-Wave a WiFi technológií je bezdrôtové posielanie informácií. Na komunikáciu medzi viacerými zariadeniami teda nepotrebujete žiadne káble. Výhodou Z-Wave je, že nezaťažuje sieť objemným prenosom informácií. 

Meteostanica s WiFi má vyšší vyžarovací výkon ako Z-Wave

Ďalším benefitom Z-Wave je, že funguje na nižších frekvenciách a v porovnaní s WiFi meteostanicami má nižší vyžarovací výkon. 

Domáca meteostanica (WiFi) má aj iné mínusy

Pri WiFi zariadeniach treba brať do úvahy riziko, že signál nemusí byť na všetkých miesiach rovnako silný. Občas sa stane, že úplne vypadne. Z-Wave sa považuje za najlepšiu bezdrôtovú technológiu, pretože je spoľahlivá, energeticky najúspornejšia a vyznačuje sa lepším dosahom na rozdiel od ostatných protokolov. 

Meteostanica od Popp – ako na ňu?

Bližšie informácie o Z-Wave sieti a inteligentnom dome nájdete na www.homesystem.sk.

Viac informácií o inteligentných domoch s protokolom Z-Wave nájdete na www.homesystem.sk. Ak hľadáte aj iné smart vychytávky do domácnosti, určite vás bude zaujímať vonkajšia WiFi kamera či pohybový senzor

Dodatočné parametre

Kategória: Senzory pre Smart Home
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: Batéria
? Podporované v systéme: Fibaro HC2, Fibaro HCL
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Cierna

Pozrite si video

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 5.3.2021
Stanicu som umiestnil na slnečnú stranu aby sa lepšie dobíjal kondenzátor vo vnútri avšak toto umiestnenie prispieva ku skresľovaniu nameranej vonkajšej teploty, respektíve meria teplotu na slnku ... časom zrejme premiestnim niekam do tieňa a uvidím ako sa bude stíhať dobíjať kondík. Po pár dňoch testovania zariadenie funguje OK a aj namerané hodnoty vyzerajú OK. Párovanie s FIBARO HC3 lite prebehlo bez problémov. Jediné čo môžem vytknúť sú chýbajúce parametre vo HC3. Už som písal na ich podporu tak uvidím či to bude zapracované v najbližšej aktualizácii. Pre tento produkt som sa rozhodol hlavne z dôvodu nezávislosti od internetového pripojenia a priamej komunikácii s RJ keďže som chcel mať spoľahlivejší systém na zabezpečenie vonkajšieho tienenia pred vetrom. Zatiaľ to vyzerá že moja hypotéza je OK :)
H Avatar autora HomeSystem s.r.o. (Administrátor) 9.3.2021
Ďakujeme Vám za recenziu. Idem hneď pridať to o tej teplote do popisu, tiež som si to všimol. Ďakujem

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Výrobky značky Popp nemajú v Smart Home systémoch Z-Wave konkurenciu. Popp ponúka produkty, na ktoré iný výrobca nemyslel, ako uzáver prívodu vody, zrážkomer... Ich najslávnejší produkt je však Popp radiátorová hlavica