Meteo stanica Popp (Popp Z-Weather)

Kód: POPE005206
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: Popp
€198 €165 bez DPH
Skladom na predajni (1 ks)
Môžeme doručiť do:
27.9.2022
Možnosti doručenia

Popp meteo stanica ma v inteligentnom dome nezastupiteľné miesto. Od automatického otvárania či zatvárania žalúzií, cez varovania o prudkom verte...

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Podrobný popis

uzke doprava2

Z-Weather je prvá vyrábaná meteo stanica napájaná solárne s podporou Z-Wave. Všetky jej senzory sú poháňané solárnou energiou, preto si nevyžaduje žiadnu kabeláž. Vďaka vynikajúcemu manažmentu spotreby dokáže senzor vetra posielať informácie aj v noci.

Vstavaná funkcia kontrolovania spotreby automaticky nastavuje interval prebúdzania sa v intervale medzi 5 minútami (slnečný deň) a 1-2 hodinami v deň, keď je zamračené.

Navyše, batéria zariadenia kalkuluje životnosť tak, aby nebola nikdy úplne vybitá.

Upozornenie:
-táto meteo stanica nie je určená na okamžité reportovanie rýchlosti vetra. Kvôli šetreniu batérie sa môžu reporty rýchlosti vetra predĺžiť. Meteo stanica si však udržiava dostatok energie na to, aby reportovala vietor okamžite, ako dosiahne hodnotu nastavenú v parametri 1. Na túto hodnoty by mali byť naviazané scény na vytiahnutie žalúzií.
-dôležité je taktiež meteo stanicu po vybalení z krabice nabíjať 4-6 hodín na slnku, prípadne až celý deň, ak je zamračené. Meteo stanica si tým nabije energiu dostatočnú na fungovanie.

Tento multisenzor dokáže do Z-Wave centra inteligentného domu reportovať tieto údaje:

  • Teplotu vzduchu
  • Vlhkosť
  • Intenzitu svetla
  • Rýchlosť vetra
  • Tlak vzduchu

Vďaka Z-Wave sieti a tejto meteo stanici môžete v inteligentom dome stiahnúť markízy, zatiahnúť žalúzie... v prípade silného vetra, slnka...

Poznámka - pretože je meteo stanica ideálne umiestnená na slnku, treba počítať so skresľovaním teploty.


-Meteostanica od Popp-ako na ňu


Viac informácií o Z-Wave sieti a inteligentnom dome nájdete na www.homesystem.sk

Viac informácií o inteligentných domoch s protokolom Z-Wave nájdete na www.HomeSystem.sk

Dodatočné parametre

Kategória: Senzory pre Smart Home
Záruka: 2 roky
? Farba zariadenia: Cierna
? Napájanie zariadenia: Batéria
? Podporované v systéme: Fibaro HC2, Fibaro HCL
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus

Pozrite si video

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 5.3.2021
Stanicu som umiestnil na slnečnú stranu aby sa lepšie dobíjal kondenzátor vo vnútri avšak toto umiestnenie prispieva ku skresľovaniu nameranej vonkajšej teploty, respektíve meria teplotu na slnku ... časom zrejme premiestnim niekam do tieňa a uvidím ako sa bude stíhať dobíjať kondík. Po pár dňoch testovania zariadenie funguje OK a aj namerané hodnoty vyzerajú OK. Párovanie s FIBARO HC3 lite prebehlo bez problémov. Jediné čo môžem vytknúť sú chýbajúce parametre vo HC3. Už som písal na ich podporu tak uvidím či to bude zapracované v najbližšej aktualizácii. Pre tento produkt som sa rozhodol hlavne z dôvodu nezávislosti od internetového pripojenia a priamej komunikácii s RJ keďže som chcel mať spoľahlivejší systém na zabezpečenie vonkajšieho tienenia pred vetrom. Zatiaľ to vyzerá že moja hypotéza je OK :)
H Avatar autora HomeSystem s.r.o. (Administrátor) 9.3.2021
Ďakujeme Vám za recenziu. Idem hneď pridať to o tej teplote do popisu, tiež som si to všimol. Ďakujem

Výrobky značky Popp nemajú v Smart Home systémoch Z-Wave konkurenciu. Popp ponúka produkty, na ktoré iný výrobca nemyslel, ako uzáver prívodu vody, zrážkomer... Ich najslávnejší produkt je však Popp radiátorová hlavica