Časovač – ideálny pomocník pre vašu inteligentnú domácnosť

10 položiek celkom

Spínacie hodiny sú praktickým pomocníkom pre vašu domácnosť. Buďte smart s inteligentnými produktami! 

V našej ponuke nájdete spínacie hodiny a časovače rôznych typov od renomovaných svetových výrobcov. 

Časový spínač – na čo sa používa?

Časový spínač a spínacie hodiny slúžia na neskoršie zapnutie alebo vypnutie napríklad svietidiel. Prostredníctvom nich môžete nastaviť aj zapnutie/vypnutie práčky, exteriérového osvetlenia v záhrade, klimatizácie či podlahového kúrenia. 

Spínacie elektrické hodiny ušetria vašu elektrickú energiu. Ak máte vo zvyku zabudnúť na vypnutie svetla, časový spínač to vykoná za vás. Stačí len zvoliť čas, kedy sa má svetlo vypnúť.

Časovač do zásuvky a jeho typy

Na trhu nájdete niekoľko základných druhov časových spínačov, spomedzi ktorých si vyberiete vhodný typ pre vaše potreby. Prvým je mechanický časový spínač pripomínajúci hodiny. Môžete na ňom nastaviť, kedy a ako dlho má byť daný elektrický spotrebič zapnutý. Ide o dobrú voľbu  pre nenáročných zákazníkov, no mnohým môžu chýbať pokročilé funkcie, ktoré ponúkajú iné typy. 

Ďalej si môžete vybrať digitálny spínač, ktorý sa na prvý pohľad podobá mechanickému, avšak namiesto otočného kolieska má digitálny displej. Čo sa týka programového vybavenia, väčšinou disponuje prednastavenými režimami, ale samozrejme, že si môžete nastaviť svoj vlastný individuálny program. 

Treťou možnosťou sú tepelné spínače, ktoré sa podobajú na digitálne spínače, avšak navyše majú termostat. Vďaka tomu sú určené na použitie s priamotopmi alebo sálavými panelmi. Prostredníctvom senzoru sa môžu zapnúť/vypnúť na požadovanej teplote.

Na pripojenie vám stačí elektrická zásuvka 

Časovač do zástrčky je možné nainštalovať niekoľkými spôsobmi

Prvým je inštalácia na DIN lištu, avšak ide o komplikovanejší variant, pretože naň treba myslieť už pri konštrukcii múrov a organizácie rozbočovača. Výhodou tohto variantu je, že je skrytý, takže nenarúša dizajn miestností a ponúka niekoľko funkcií. 

Časovač – zásuvka je najjednoduchšie riešenie

Ovládanie spínacej zásuvky s časovačom zvládne každý, keďže je to najjednoduchšie riešenie. Zariadenie alebo elektrický spotrebič zapojte do zásuvky, nastavte časovač a máte hotovo! Podľa potreby môžete pridať aj ďalšie zariadenia, ktoré chcete mať pod kontrolou.

Digitálna zásuvka s časovačom

Každý alebo požadovaný deň v určitý čas sa zopne a začne napájať pripojené elektrické zariadenie. Je len na vás, v aký čas k tomu dôjde, môžete si ho flexibilne určiť. 

Hodiny do exteriéru – čo ak nemáte prístup k elektrickej sieti?

Zaobstarajte si časový spínač, ktorý vás zachráni na miestach bez prístupu elektrickej energie. Ako zdroj môžete použiť autobatériu, do ktorej zapojíte časový spínač. Ten poslúži ako zásuvka na zapojenie kosačky, zavlažovacieho systému či iných vychytávok.

Zásuvka do exteriéru sa stane vaším pomocníkom na chate, v garáži, na stanovačke a kdekoľvek budete potrebovať nabiť vaše elektrické zariadenie…

Zapojenie svetla do zásuvky, keď si potrebujete v noci uprostred prírody posvietiť sa vždy zíde! 

Časovač na svetlo, termostat na kotol či bezdrôtový zvonček? To všetko nájdete na Homesystem.sk.

 
Hľadáte inteligentné prvky do domu? Možno sa vám zíde zásuvka s usb
Vyberáte podľa ceny? Prezrite si najlacnejšie termostaty.
Problém s pripojením termostatu ku kotlu? Skúste bezdrôtový termostat

 

 

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru