WiFi kamera

WiFi Kamery sú skvelé vďaka svojeje jednoduchej inštalácií. Tieto kamery môžete použiť ako WiFi kamery do bytu alebo domu, no sú vhodné aj na použitie ako detská pestúnka. 
Vďaka veľmi výhodnej cene sú tieto WiFi kamery skvelým riešením aj ako kamera na pre 3D tlačiareň, kamera na sledovanie psa a podobne.
Kamery pracujú pod rôznými protokolmi, či už ako samostatný kamerový systém (napríklad kamery Imou, Hikvision, Dahua) ale aj ako súčasť inteligentného domu (Aqara, Nous, Sonoff,...). Vy sa tak môžete rozhodnúť, či chcete domery do domu len na sledovanie toho, čo sa deje, alebo ich chcete mať integrované s ďalšími funkciami automatizácie domu.

Dôležité vlastnosti kamier:

Pri výbere kamier je dôležité vybrať si tak, aby kamery spĺňali Vaše požiadavky. Cena kamier sa dokáže vyšplhať naozaj vysoko, avšak pokiaľ sú požiadavky len základné, je zbytočné priplácať napríklad za analytické funkcie.

  • Rozlíšenie - väčšinou sa udáva v pixeloch alebo Mpx. Na bežné použitie postačujú 1080p kamery. Najnovšie modely majú 8MPX rozlíšenie.
  • Šírka objektívu - je to údaj v mm. Čím menej mm má objektív, tým viac je na obraze z kamery vidieť. Štandarde je 2,8mm až 4mm. Pod 2,8mm je už obraz často príliš roztiahnutý, nad 4mm už môžme hovoriť o kamerách s približením. Alternatívne býva šírka objektívy vyjadrená v stupňoch.
  • Otáčanie kamery - aj keď niektoré kamery majú užší objektív, dokážu to nahradiť otáčaním. Toto riešenie je výborné, ale má aj svoju nevýhodu, kedy sa kamera nemusí pozerať práve tam, kde sa niečo deje. Je preto lepšie inštalovať kamery tak, aby boli všetky dôležité miesta vždy v zábere.
  • Komunikácia - kamery komunikujú len troma spôsobmi. Cez dátový kábel, cez WiFi alebo cez GSM mobilnú sieť (vyžaduje si SIM kartu). Najjednoduchšia inštalácia je práve WiFi, má však nevýhodu v horších prenosoch a hlavne pri vonkajších kamerách môže dochádzať k strate signálu. Vždy preto odporúčame LAN.
  • Napájanie kamery - Kamery na dom aj do bytu je možné napájať buď klasickým napájacím káblom (väčšinou súčasťou balenia) alebo pomocou POE, čo znamená, že kamera dostáva cez dátový kábel nie len napájanie, ale aj komunikáciu. Samozrejme, existujú aj solárne kamery s batériami pre prípad, že ste na kábel zabudli.
  • Kamery s mikrofónom a reproduktorománo, aj kamera môže mať mikrofón. Táto funkcia umožňuje komunikovať s človekom pri kamera cez mobilnú aplikáciu.
  • Nočné videniednes má každá kamera nočné videnie. Je medzi nimi však rozdiel. Niektoré vidia v noci vďaka podsvieteniu a po zotmení jednoducho zasvietia, niektoré vidia vďaka infra svetlu a ich obraz v noci je čierno biely a niektoré majú pokročilé funkcie, ako ColorVU a dokážu vidieť farebne aj po tme.
  • Pokročilé funkcie kamier - Kamery majú často aj pokročilé funkcie. Ak hľadáte kamery s analytickými funkciami, detekciou osôb, detekciou pohybu, prekročenia línie alebo meraním teploty, neváhajte nás kontaktovať. Spojíme Vás s inštalatérom, ktorý Vám takýto kamerový systém dokáže navrhnúť a nainštalovať.
12 položiek celkom
WiFi kamera do bytu
€22,99 –6 %
€21,50
W3
WiFi PTZ kamera
€29,99
W5
Kamera eWelink
Novinka
€66
GK-200BF6D
Solarna WiFi kamera
€79,90
15192
Aqara camera E1 box CH-C01E
Sonoff GK 200MP2 B
Sonoff WiFi otočná kamera
Momentálne nedostupné
€30
GK-200MP2-B
Sonoff cam slim balenie
€37
S-CAM
AQARA_CAMERA_HUB_G3_EU_VERZIA
€109,99 –8 %
€101
AQARA-CH-H03
Aeotec_Cam_360_(SmartThings_CAM)_kamera GP-AEOCAMEU

WiFi kamery, ale aj LAN kamery

Bezdrôtové WiFi alebo aj IP kamery nájdu využitie v rodinných domoch, bytoch, rekreačných obydliach, firmách, ako aj v kanceláriách či priestoroch, kde je nutné zabezpečiť ochranu osôb a majetku. Na WiFi kamerách oceníte ich pohodlné ovládanie odkiaľkoľvek. 

WiFi kamera do bytu vám umožní sledovať situáciu v reálnom čase

Máte domácich miláčikov či deti a potrebujete si na chvíľu odbehnúť k susede alebo do obchodu? Situáciu v byte budete mať pod kontrolou vďaka WiFi kamere.

Bezdrôtová WiFi kamera do bytu komunikuje s ostatnými inteligentnými zariadeniami

Ako sa ovláda IP kamera? Jednoducho prostredníctvom smartfónu, tabletu alebo počítača. V porovnaní s klasickými káblovými kamerami majú vyššiu kvalitu obrazu a nižšie riziko rušenia signálu. 

Najlepšia bezpečnostná kamera: WiFi technológia vám to zjednoduší

WiFi kamery nemusíte zapájať do elektrickej siete, vďaka čomu sa vám otvárajú dvere možností, ako ich využiť. Zabudnite na zapájanie káblov. Kameru stačí pripojiť na WiFi sieť a slobodne umiestniť na miesto, ktoré potrebujete mať pod dohľadom. V našej ponuke nájdete interiérové WiFi kamery, ktoré môžete nainštalovať do kritických oblastí domu/bytu/kancelárie/ (nad trezor, komodu s cennosťami, dvere apod.). Vonkajšie WiFi kamery vám umožnia sledovať záhradu, garáž, vonkajšie dvere i príjazdovú cestu. V prípade nehody či vandalizmu budete mať k dispozícii rukolapný dôkaz.

Ako funguje kamera na WiFi?

Na spojazdnenie bezdrôtovej kamery budete potrebovať dobíjacie batérie. Čo sa týka vonkajších kamier, niektoré je možné poháňať solárnou energiou. Za zmienku stojí aj fakt, že viaceré modely dokážu efektívne šetriť energiou vďaka pohybovým senzorom. Kamera začne nahrávať, keď senzor zachytí pohyb. 

Mini WiFi kamera je zvyčajne dostupná v dvoch variantoch

Prvým je statická IP kamera, ktorá je schopná zaznamenať stále len istý uhol pohľadu. Pri jej inštalácii si treba dať pozor, aby bola celkom namierená na správne miesto. Lepšou voľbou je určite otočná kamera. V závislosti od značky a modelu sa môže pohybovať vodorovne alebo zvislo. Niektoré WiFi kamery môžete toto otáčanie ovládať na diaľku. Vďaka tomu budete vždy v obraze. 

Aj v smart videovrátnikoch je mikro kamera: WiFi je to jediné, čo budete potrebovať!

Ďalšou z možností, ako zlepšiť bezpečnosť domácnosti, je zaobstarať si videovrátnik. V našej ponuke nájdete smart videovrátniky, ktoré vám vďaka videokamere a mikrofónu umožnia na diaľku komunikovať s človekom, ktorý stojí za dverami. Jediné, čo potrebujete, je pripojenie na WiFi! 

Moderná mini kamera WiFi: špičkové modely sú schopné rozpoznať tváre

Smart vychytávky dnes už zvládnu čokoľvek. Ak si potrpíte na to najlepšie z najlepšieho, určite oceníte funkciu rozpoznávania tváre. V Home System nájdete WiFi kamery od renomovaných výrobcov za tie najlepšie ceny. Dodanie nad 150 eur je u nás zadarmo a v cene produktu vám poskytneme aj technické poradenstvo!

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru