Qubino zásuvka 16A

Kód: GOAEZMNHYD1
Tip Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: Qubino
€70 €58,33 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Možnosti doručenia

Až neuveriteľných 16A je možné spínať touto malou Smart Zásuvkou od Qubina. Aj napriek svojmu výkonu patrí medzi tie menšie a určite bude perfektným pomocníkom aj pri meraní spotreby napríklad boilera, rekuperácie...

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Ovládajte každé zariadenie v dome - naozaj každé!

Qubino Smart Plug 16A...

Táto Smart Zásuvka s protokolom Z-Wave možno vyzerá ako každá iná Z-Wave zásuvka v našej ponuke, je však naozaj v niečom najlepšia. A tá jej výhoda je jedným z najdôležitejším parametrom. Táto zásuvka totiž zvládne až 16A, teda spínať a meriať je možné až 3680W! Presne tak, v zásuvke, ktorá patrí medzi tie najmenšie je uložená elektronika, ktorá to naozaj zvláda.

Samotné balenie zásuvky je veľmi nenápadné. V bielej krabičke sa nachádza len zásuvka a krátky manuál.

Qubino-zásuvka-16A

Táto zásuvka patrí medzi nie menšie. Na samotnom tele toho moc nenájdeme, ide o malú krabičku, ktorá po zapojení medzi spotrebič a zásuvku slúži na prepínanie stavu ON/OFF daného spotrebiča, ako aj na meranie spotreby. Zo zadnej strany sa na zásuvke preto nič nenachádza, len vstup pre zariadenie, ktoré chceme ovládať a malá LED diódka. Vstup je typu F, teda nemá kolíček ale zemnenie je riešené z vrchu a zo spodu. To neprekáža v použití zásuvky na bežné spotrebiče.

Z-wAve-zásuvka-16Aspredu

Všetky bočné strany, okrem jednej, sú praktický prázdne. Na pravej strane sa nachádza tlačítko na pridávanie zásuvky do Z-Wave riadiacej jednotky

16A-zásuvka-zboku-qubino

Z prednej strany môžeme vidieť, že zásuvku je možné použiť aj na typ E zástrčky. Teda je tu dierka pre zemniací kolíček. To znamená, že je možné zásuvku bez obmedzenia používať aj u nás.

Qubino-16A-zásuvka-z-predu

Rozmerovo je táto zásuvka naozaj malá (43 x 52 x 75 mm) a aj napriek svojmu výkonu je pravdepodobne druhou najmenšou hneď po Fibaro zásuvke. Konštrukčne je však pevnejšia a vypadá skôr profesionálnejšie. Na najbližšom obrázku je poradie následovné - Fibaro Wall Plug, Qubino Smart Plug 16A, Aeotec plug a TKB Smart Plug.

Zásuvky-porovnanie-zboku

Keď sa na ne pozrieme zhora, môžeme vidieť, že táto zásuvka naozaj patrí medzi tie menšie.

Z-Wave-zásuvky-porovnanie-z-predu

Samozrejme miesto, kde je výzor a veľkosť najdôležitejšia je práve stena. Aj keď Fibaro zásuvka stále vypadá najlepšie, sú určité oblasti, kde naozaj potrebujeme viac výkonu a krása nie je taká podstatná.

Smart-Z-Wave-zásuvky-porovnanie

Tými miestami sú napríklad technická miestnosť, kuchyňa... Práve v týchto miestnostiach nájdeme spotrebiče, pre ktoré je 16A potrebných. Patrí medzi ne napríklad boiler, rekuperácia (na meranie spotreby), varná doska alebo pec... Práve toto sú oblasti, kde bude Qubino dominovať. Ako vidíte na ďalšom obrázku, najbližšia výkonovo porovnateľná zásuvka je TKB, ktorá je určite 2x väčšia.

Smart-Zásuvky-výkon

Fungovanie v systémoch:

Zásuvku sme samozrejme otestovali v bežných systémoch. Takéto výsledky sme dosiahli:

V systéme Fibaro je zásuvka podporovaná a po pridaní sa nám zobrazia 3 zariadenia. Prvé je klasický ON/OFF vypínač na ktorom sa nám zároveň zobrazuje aj nameraná spotreba (aktuálna a celková). Ďalšie dve zariadenia nám zobrazujú aktuálne napätie vo V a prúd v A. Komunikácia je obojsmerná a zásuvka je teda podporovaná. Jediným nedostatkom je neprítomnosť parametrov, ktoré je však možné jednoducho podľa manuálu pridať.

Qubino 16A plug in Fibaro

V systéme Zipato je situácia podobná. Zariadenie sa nám hneď po pridaní zobrazí ako ON/OFF vypínač ktorý je možné jednoducho ovládať a v záložke so spotrebami si môžeme filtrovať medzi reportovanými údajmi. Parametre je taktiež možné pridať manuálne.

Zipato a Qubino Smart Plug 16A       Screen Shot 2018-10-19 at 13.56.13

 

A nakoniec systém homee ako inak, zásuvka funguje tak, ako má. Po jej pridaní ju vieme klasický ovládať a máme k dispozícií aj všetky informácie o nameraných hodnotách. 

Qubino Smart Plug 16A Homee

Výhody:

+ zvládne až 16A (praktický najviac, ako môžeme pri 230V potrebovať)
+ malé rozmery
+ dobrá konštukia
+ funguje vo všetkých testovaných sytémoch
+ meranie spotreby

Nevýhody:

- možno len jemne vyššia cena, čo je však odôvodniteľné výkonom

Vyhodnotenie:

Zásuvka, ktorá je malá, podporuje Z-Wave Plus a dokáže spínať a meriať spotrebu zariadení až do 3680W sa nevidí každý deň. Aj keď je jej cena mierne vyššia, takúto zásuvku nebudete používať na bežné použitie ako je ovládanie lámp... Na druhej strane tam, kde dominuje, ju určite musíte mať. Meranie spotreby elektrického kotla (treba overiť výkon), rekuperácie, elektrickej varnej dosky či boilera v tak malom zariadení, to je naozaj nevídané. Zároveň máte možnosť toto zariadenie zásuvkou aj vypnúť pri odchode na dovolenku... Veľmi dobrý produkt.

Dodatočné parametre

Kategória: Smart zásuvky
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: 230VAC
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Biela
IP ochrana: IP20
Spínanie: až 16A (3680W)
Meranie spotreby : Áno
5
0x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
3
P Avatar autora | 17.11.2022
Zásuvku som kupoval kvôli saune ktorú mám na 16A ističi. Sauna má 3,6kW pec Harvia, takže keď sa nahrieva tak tam skutočne tečie viac ako 15A. Zásuvka Qubino 16A to najprv ťahala ale keďže sauna sa nahrieva dlhšie, postupne sa prehriala a vypla. 16A možno, ale určite nie dlhodobo, takže v tomto z môjho pohľadu trocha sklamanie. Na druhej strane pre rúru, myčku atď. zatiaľ funguje OK. Vo Fibaro HC3 vygeneruje tri zariadenia… 1. samotnú zásvku ako relé switch, kde vidíte kW 2. Elektromer - ampérmeter 3. Elektromer - voltmeter …takže je je to handy vecička, keď si chcete preveriť nejaký konkrétny spotrebič (ruč. náradie, kávovar, boiler a pod.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Qubino slovensko

Qubino je spoločnosť, ktorá sa v oblasti Z-Wave pokladá za najviac inovatívnu. A naozaj, mnohokrát je práve Qubino výrobcom, ktorý prináša nové myšlienky. V boji o najmenšie moduly je taktiež Qubino aktuálnym víťazom, nakoľko známe modré moduly sú vďaka svojím minimálnym rozmerom skutnočne menšie, ako tie od Fibara či od Aeonu. Qubino, tiež niekde spomínaný ako Goap navyše do týchto modulov vtesnal aj konektor na teplotné čidlo, čo je extrémne užitočné najme pri moduloch zameraných na kúrenie. V neposlednom rade je samozrejme práve Qubino, kto prináša Z-Wave na DIN lištu vďaka svojím DIN modulom a DIN meračom energií. Pokiaľ ste teda zástancami umiestňovania modulov na DIN, ste na správnom mieste.