Philips Hue White Ambiance 9,5 W A60 Starter kit

Kód: 8718696548691
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: Philips
€129 –10 %
8718696580288 PID global 001
€129 –10 % €115 €95,83 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Philips Hue štartovací balíček s dvomi ambient bielymi žiarovkami je ideálny štart pre budovanie Smart svietenia, pokiaľ nechcete začínať vo veľkom avšak zmena teploty farby je pre Vás prioritou. Vďaka tomuto setu máte k dispozícií všetko, čo potrebujete na spustenie Philips Hue systému a 2 žiarovky s možnosťou zmeny teploty svetla.

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Odborníci v smart home
Ak je reklamácia, vybavíme ju hneď

Podrobný popis

Chceli by ste začať budovať svoj svetelný Smart Home a hľadáte vhodné riešenie, ako začať? Tento štartovací balíček je ideálny práve pre Vás, pokiaľ nepotrebujete farebné svetlo avšak teplota svetla je pre Vás dôležitá. V tejto sade nájdete všetko, čo potrebujete na začiatok. Neskôr môžete svoj Philips HUE systém samozrejme rozšíriť o mnoho ďalších prvkov z našej ponuky.

V tomto štartovaciom balíčku nájdete:

- 1x Philips Hue Hub - mozog celého Philips Hue systému. Tento komponent Vám umožňuje ovládanie celého systému Philips Hue. Vďaka Philips Hue HUB získate možnosť ovládať svoje svetlá mobilným telefónom/tabletom a tento komponenty taktiež umožňuje integráciu s inými systémami, ako je napríklad integráciu s diaľkovými ovládačmi Logitech Harmony, prepojenie s rôznymi systémami Z-Wave Smart Home ako je napríklad Fibaro, ...

- 1x Philips Hue Dimmer - Tento šikovný vypínač na stenu umožní ovládanie Vaších Philips Hue žiaroviek a LED pásov. Môžete ho umiestniť na stenu namiesto klasického vypínača alebo ho používať ako diaľkové ovládanie. Tento komponent Vám umožní jednak ovládať jednotlivé Philips Hue svietidlá, avšak taktiež spúšťať určité svetelné režimy.

- 2x Philips Hue White Amvience žiarovky typu E27 - Práve tieto žiarovky Vám umožnia meniť náladu vo Vašom dome. Jednoducho nimi nahraďte existujúce žiarovka. Od toho momentu ich budete môcť nie len ovládať mobilom, ale taktiež meniť teplotu svetla. Tým pádom si budete môcť prispôsobiť svoju vlastnú náladu.

Prvé kroky na začiatku:

Systém Philips Hue je naozaj Plug&Play. To znamená, že nepotrebujete inštalatéra a všetko zvládnete svojpomocne. Keže sa v tomto prípade jedná o štartovací balíček, je potrebné urobiť prvých pár krokov pre zapojenie celého systému. Tie sa ale dajú zhrnúť do jednoduchých 4 krokov:

Ako nainštalovať Philips Hue

Presne tak, tieto 4 kroky stačia a vy môžete ovládať svoje svetlo spôsobom hodným 21 storočia. Neskôr už len stačípridať si žiarovky Philips HUE, LED pásy Philips Hue alebo svietidlá rôzneho druhu.

Čo Vám systém Smart Svietenia Philips HUE umožní?

 

Vytvorte si kreatívne osvetlenie presne podľa seba

Pomocou viacerých Philips Hue žiaroviek, pásov a svietidiel sa môžete so svetlom hrať do detailov a pripraviť si perfektné farebné kombinácie pre každú miestnosť svojho domu a samozrejme, každú situáciu. Nastavte si napríklad jednu scénu pre večerné pozeranie filmu, inú pre relax a ďalšiu pre čítanie. Jednoduchým stlačením tlačítka potom medzi scénami prepínate a vašu obývačku zaplavuje naozaj nádherné svetlo. 

       Svetelné scény Philips HUE 
     
Philips Hue synchronizácia hudby a svetla  

Synchronizácia hudby a filmu so svetlami

Vďaka aplikáciám tretích strán dokážete synchronizovať počúvanú hudbu alebo sledovaný film na TV s Vašími Philips Hue svetlami. Predstavte si ten zážitok, keď hudba, ktorú počúvate má aj farbu.

     
     
     

Hranie hier z inej dimenzie

Áno, Philis Hue je možné prepojiť taktiež s hrami, ktoré hráte (sú potrebné aplikácie tretích strán). Celá hra sa tak môže premietnuť nie len na Váš monitor, ale aj zaň, vďaka rozšíreniu reality cez zadné svetlo. Taký zážitok si nenechajte utiecť.

  Philips Hue a hranie hier
     
Ranné prebúdzanie sa s Philips Hue  

Vstávajte a zaspávajte s tým správnym svetlom

Skoré ranné vstávanie je utrpením snáď pre každého z nás, najmä v zimných mesiacoch, kedy je vonku ešte tma. Philips Hue to dokáže zmeniť, vďaka scéne ranného prebúdzania máte pocit, akoby Vašu izbu postupne zaplavovalo svetlo a teplo. Samozrejme Philips pomôže aj v noci a namiesto studeného svetla Vás bude uspávať jemnými teplými lúčmi.

     

Nastavte si teplotu svetla podľa toho, čo Vám vyhovuje

Áno, počasie nám niekedy nepraje. Veľkú hru pri nepríjemných zimných večeroch má aj teplota svetla. Chcete si urobiť príjemný večer? Jednoducho zastrite okná a nastavte si krásnu teplú farbu. Nič Vám nebude chýbať. Naopak, ak sa potrebujete sústrediť a byť hore, Philips Vám pomôže vďaka studenej farbe.

  Philips hue teplota farby
     
Philips Hue ovládanie cez mobil  

Ovládajte svoje svetlo cez aplikáciu na mobile

Odchod z domu býva často chaotický a snažíte sa spomenúť si na všetko, čo ste mali zobrať. Potom si sadnete do auta, chvíľku rekapitulujete či máte všetko a potom si spomeniete, že ste nezhasli v polke Vášho domu. S Philips Hue sa už nemusíte vraciať, stačí zobrať mobil a pozhasínať cez aplikáciu. A to aj z druhého konca sveta.

     

Svetlo ako zabezpečenie

Váš odchod z domu môže znamenať príležitosť pre zlodejov, najmä pokiaľ idete preč na dlhšie. Philips Hue Vám však umožňuje jednoducho nastaviť časovače svetiel a tak vzbudiť dojem, že v dome stále niekto je. Jednoduchý spôsob na odlákanie neželanej návštevy.

 

Philips-Hue-casové-sceny

     

Philips Hue stmievač

 

Stmievajte svetla tak, ako nikdy predtým

Systém Philips HUE má svoje žiarovky tak vyladené, že nenájdete kvalitnejší spôsob stmievania na trhu. Jednoducho si nastavíte intenzitu svetla presne takú, ako chcete. Ani nie silnú, ani nie slabú. Proste dokonalú.

     

Celý systém svietenia pod paľcom

Pripravte sa na to, že po pripojení Pilips Hue bude pre Vás svietenie úplne novou vecou. Ten rozdiel oproti klasickému svieteniu je obrovský. Philips Hue Vám umožňuje ovládanie cez mobil, to je ten základ. Avšak nastavenie časovačov, upozornení, svetelných budíkov či ovládanie svetiel pomocou hlasu (integrácia s Amazon Echo, Apple Homekit, Google asistent...). Nebudete si vedieť predstaviť, ako ste bez tohto mohli žiť...

 

Automatické ovládanie svetiel hlasom

     

stmievač Philips HUE

 

Ovládanie pomocou stmievača Philips Hue

Smartfón nemáme vždy po ruke a niekedy je to zbytočne komplikované. Aj na to má Philips riešenie. Stmievač na stenu/ diaľkový ovládač Philips Vám Vám umožní spúšťať až 4 svetelné scény a samozrejme aj ovládať jednotlivé svetla. 

 Pozor! To nie je všetko!

Philips Hue je dostatočne otvorený systém na to, aby Vám umožnil integráciu s inými systémami. Vďaka tomu dokážete svoje svetlo ovládať milión rôznymi spôsobmi. Teraz si prejdeme najzákladnejšie spôsoby integrácie:

- Fibaro, PoppHub a iné Z-Wave riadiace jednotky  - aj napriek tomu, že tieto Z-Wave systémy fungujú na inom protokole, vo väčšine prípadov je možná integrácia so svietidlami Philips HUE. V prípade, že chcete integrovať Philips HUE s jednou zo Z-Wave riadiacich jednotiek je potrebné mať aj Philips HUE HUB. Po správnom nastavení a prepojení môžete napríklad v riadiacej jednotke Fibaro za pomoci Fibaro pohybového senzoru spúšťať svetlo pri vstupe do miestnosti. Samozrejme takáto integrácia Vám umožní ďaleko hlbšie nastavenia, ako napríklad zmenu teploty farby pri zmene reálnej teploty v miestnosti...

- homee, Homey, Amaznon Echo Plus, Vera Plus a iné Zigbee riadiace jednotky - Keďže Philips Hue žiarovky pracujú na protokole Zigbee, je samozrejme, že je ich možné integrovať do Zigbee systémov. Pre takúto integráciu dokonca nie vždy potrebujeme Philips Hue HUB. Napríklad v prípade homee jednoducho pridáte jednotlivé žiarovky, LED pásy a iné prvky Philips Hue priamo do systému homee a môžete ich používať s akýmikoľvek Zigbee zariadeniami v tejto riadiacej jednotke. Podobne je na tom aj integrácia s Amazon Echo Plus, ktoré nám po prepojení žiarovky na Amazon Echo umožní jej okamžité ovládanie hlasom.

- Apple HomeKit - Philips Hue je plne kompatibilný aj so systémom Apple Homekit, takže pokiaľ používate tento systém, nemáte nad čím váhať.

- Aplikácia IFTTT - Osobitnou kategóriou je aplikáci IFTTT, ktorá Vám umožní prepojenie praktický miliónov zariadení a aplikácií na Philips HUE. Samozrejme, v tomto prípade je Philips Hue Hub potrebný, avšak predstavte si napríklad to, že keď Vám príde nový email, blikne Vám žiarovka peknou fialovou farbou. 

Klady:
+ Štartovací set za výbornú cenu, ktorý obsahuje všetko čo potrebujete na začiatok
+ Vysoká kvalita LED
+ Možnosť nastaviť správnu teplotu svetla na každú situáciu

Zápory:
- Nie je možné naďalej používať klasický nástenný vypínač (treba zrušiť, alebo úplne prestať používať!)
- Pri integrácií si niekedy treba vybrať, či budete používať Philips Hue HUB alebo Zigbee riadiace centrum

Verdikt:

Tento set je perfektným vstupom do sveta Philips Hue, pokiaľ nepotrebujete farebné svetlo hneď na začiatku (môžete si neskôr pridať farebné žiarovky). Obsahuje všetko, čo potrebujete. Tento set v podstate umožňuje všetko, čo potrebujete na ovládanie svetla aj so zmenou teploty v dvoch miestnostiach s možnosťou pridania ďalších svetiel.

Dodatočné parametre

Kategória: Works with Philips Hue
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: 230VAC
? Bezdrôtový protokol: Zigbee
? Farba zariadenia: Biela
Žiarovka typ: E27
Životnosť žiarovky: 25000 hodín
Teplota svetla: biela 2200K-6500K
Výkon žiaroviek: 9,5W
Napätie žiarovky: 220-240V
Svetelný výkon: 806 lumenov
Spustenie žiarovky: Okamžitý výstup svetla na 100%
Max. výkon žiarovky v pohotovostnom režíme: 0,1W
Priemer žiarovky: 62 mm
Frekvencia HUB: 2400-2483,5 MHz
Max. počet príslušenstva v HUBe: 12
Max. počet žiaroviek v HUBe: 50
Napájanie stmievača: 1xCR2450
Frekvencia: 2400 - 2483,5 MHz
Životnosť stmievača: 50000 kliknutí
Max počet svietidiel na stmievač: 10 ks, pokiaľ nie je pripojený na HUB
Minimálna životnosť batérie v stmievači: 3 roky
Hĺbka stmievača: 11mm
Výška stmievača: 92mm
Šírka stmievača: 35mm
Rozmery nástennej podložky stmievača: 14,115x70mm
Rozhranie stmievača: ZigBee IEEE 802.15.4
Obsah balenia: 1xHUB, 1x dátový kábel, 1x Napájací zdroj, 2x Biela ambient žiarovka HUE, 1x Stmievač HUE
Položka bola vypredaná…

Každý trochu inak

Neporiadok

Nočné osvetlenie

Rozprávka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: