Poradenstvo k produktom

Možnosť 1 - Chcete nakúpiť produkty za najlepšie ceny?

Tak to ste na správnom mieste. Pokiaľ to, čo hľadáte, je najlepšia cena, tak túto možnosť u nás máte. Nie každy totiž potrebuje poradenstvo a my takýchto zákazníkov máme veľmi radi. Preto sme od 1.1.2024 pristúpili k znížovaniu cien tak, aby ste Váš nákup mali čo najvýhodnejší. Ak totiž nepotrebujete poradenstvo, nemusíte zaň platiť. Vďaka tejto zmene, ku ktorej sme pristúpili, už nemusíme v cene produktu držať rezervu pre technickú podporu. 

Možnosť 2 - Chcete si svojpomocne nainštalovať SMART HOME, no chcete mať záchytnú sieť?

 

Od 1.1.2024 sme pre Vás pripravili program príplatkového poradenstva na vybrané produkty. Tento program Vám umožní v prípade, že si ho k objednávke produktu vyberiete, obrátiť sa na našu technickú podporu a požiadať o pomoc s nastaveniami. Ak sa tak pri nasaveniach zaseknete, nevadí, stačí nám napísať email s popisom problému a naši technici Vám v čo najkratšom čase odpíšu a vysvetlia riešenie a postup. 

Postup môže byť zaslaný formou odpísania postupu, zaslania screenshotu z daného nastavenia alebo vytvorenie krátkeho video návodu. Náš technik vyberie najlepší spôsob, akým je možné Vašu otázku zodpovedať. 

     Čo spadá do služby príplatkového poradenstva?

Táto služba vám pomôže vyriešiť bežné problémy, s ktorými sa môžete stretnúť pri inštalovaní Smart Home produktov. Medzi tieto služby spadá:

 • Poradenstvo vykonávame pre platformy FIBARO, Homey, Shelly, Nous. V prípade, že používate inú platformu, poradenstvo sa vzťahuje len na základné nastavenia produktu.
 • Poradenstvo v prípade, že máte pri pridávaní produktu problém a postup z návodu nefunguje - odporúčime Vám konkrétne kroky
 • Poradenstvo pri nastavovaní produktu na úrovni jeho parametrov, pokiaľ si neviete poradiť podľa návodu
 • Poradenstvo pre prípad, že vám nefungujú Vami nastavené scény (príplatok k riadiacej jednotke) pošlete nám screenshot a popis požadovanej funkcie, my skontrolujeme a navrhneme opravu
 • Poradenstvo v prípade nejasností s bežnými nastaveniami systému, ako sú harmonogramy kúrenia, zavlažovania... (príplatok k riadiacej jednotke)
 • Iné poradenstvo, ktoré je z našej strany možné vykonať

     Ako je technické poradenstvo obmedzené?

Obmedzenia technického poradenstvá sú:

 • Celkovo 90 minút času technika pri poradenstve na riadiacu jednotku (súčet času venovaného danému systému)
 • Celkovo 30 minút času technika pri poradenstve k produktu inému, ako je riadiaca jednotka (súčet času venovaného danému produktu)
 • Poradenstvo je poskytované len na konkrétny produkt, ku ktorému bolo prikúpené
 • Poradenstvo k produktom nie je možné dokúpiť dodatočne
 • Poradenstvo je možné vykonať len emailom, nie telefonický. Pokiaľ si to daný problém vyžaduje, technik sa môže s Vami dohodnúť na termíne telefonátu
 • Poradenstvo je vybavované postupne tak, ako požiadavky prídu. Technik sa k Vášmu problému dostane ihneď, ako spracuje požiadavky zákazníkov pred Vami.

     S čim si netreba príplatkové poradenstvo pomýliť?

Príplatkové poradenstvo nie je inštalácia systému. Inštalácia systému je vykonávaná na mieste niektorým z naších školených inštalatérov a je možné si ju objednať osobitne. Príplatkové poradenstvo nie je náhrada za inštaláciu, je to len spôsob pomoci pri nastaveniach, pokiaľ si s niečim neviete poradiť. Pri technickom poradenstve je dôležité, aby ste pred oslovením podpory skúsili štandardné postupy spomenuté v návode. Súčasťou príplatkového poradenstva nie sú služby kompletnej tvorby scén, navigovanie krok po kroku pri pridávaní zariadenia do systému, pokiaľ tento proces normálne funguje a nevyskytol sa problém a ani riešenie komplexných nastavení systému. 

     Aké problémy nespadajú do služby príplatkového poradenstva?

Ani pri najväčšej snahe nevieme vyriešiť všetky problémy, ktoré môžu nastať. Preto je služba poradenstva obmedzená len na bežné funkcie a nie na riešenie technických problémov konkrétnej inštalácie. Súčasťou príplatkového poradenstva teda nie sú problémy, na ktoré má výrobca vyčlenenú svoju vlastnú technickú podporu, napríklad:

 • Problém s pripojením zariadenia, pokiaľ sú všetky potrebné kroky splnené (najmä pri shelly sa môže jednať o problém s lokálnou sieťou)
 • Problém so zariadením na úrovní cloudu, pokiaľ je všetko potrebné spustené tak, ako má byť (najmä pri shelly môže ísť o konflikt na cloude)
 • Problém s vypadávaním zariadení zo siete, pokiaľ sú všetky nastavenia urobené správne (môže ísť o hlbší problém, ktorý môže vyriešieť len podpora výrobcu)
 • Problém s mrznutím či lagovaním systému, pokiaľ sú všetky nastavenia urobené správne (môže ísť o hlbší problém, ktorý môže vyriešieť len podpora výrobcu)
 • Iné problémy, ktoré sú spôsobené chybou na strane systému a nie je možné ich z našej strany ovplyvniť.

V týchto prípadoch je nutné kontaktovať technickú podporu výrobcu, ktorý má všetky potrené nástroje, aby dané problémy odstránil. Tu nájdete odkazy:

FIBARO: Technická podpora FIBARO je dostupná prostredníctvom tiketového systému. Stačí si otvoriť tiket, napísať problém a počkať na odpoveď. Pred otvorením tiketu je vhodné riadiacu jednotku reštartovať. Dobrou praktikou je spísať do tiketu všetko, čo ste skúsili na vyriešenie problému. Taktiež je vhodné poslať FIBARO ID, pod ktorým je riadiaca jednotka registrovaná a poslať sériové číslo riadiacej jednotky. 

Shelly: Technická podpora SHELLY je dostupná prostredníctvom tiketového systému. Stačí otvoriť tiket, napísať problém a počkať na odpoveď.

Homey: Technická podpora Homey je dostupna prostredníctvom databázy problémov a tiketového systému. Vhodné je najskôr pohľadať v ich databáze, či daný problém nie je spomenutý a pokiaľ nie, otvoriť tiket a počkať na odpoveď.

Doorbird: Technická podpora DoorBird je dostupná pomocou kontaktného formulára. Stači napísať problém a počkať na odpoveď.