Heltun termostat pre elektrické kúrenie (Heltun Heating Thermostat)

Kód: HE-HT01-WWM HE-HT01 Zvoľte variant
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: Heltun
€174,99 –23 %
Heltun_termostat_pre_elektricke_kurenie_(Heltun_Heating_Thermostat)
€174,99 –23 % €134 €111,67 bez DPH
Predaj skončil Predaj skončil Zvoľte variant
Variant
Možnosti doručenia

Heltun termostat prináša vynikajúci dizajn, kvalitu spracovania a perfektnú funkčnosť. S meraním spotreby, teploty, vlhkosti aj intenzity svetla a s 16A relé naozaj nenecháva priestor pre vylepšenie.

Heltun-logo

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Odborníci v smart home
Ak je reklamácia, vybavíme ju hneď

Podrobný popis

Termostat Heltun je prvým termostatom na trhu s podporou protokolu Z-Wave 700. Zároveň tento termostat prináša naozaj vysokú kvalitu prevedenia, balenia ale aj funkčnosti. Obsahuje 16A relé, takže dokáže napriamo ovládať elektrické podlahové kúrenie, elektrické radiátory, ohrievače... 

Termostat Heltun prichádza s kvalitným spracovaním, čo pocítite už pri jeho odbaľovaní. Prémiová kvalita na Vás priam svieti.

Naozaj podarený dizajn:

Termostat má na prednej strane veľký displej s dotykovým ovládaním (6 tlačítok). Tento displej chránený tenkým sklom s brúsenými hranami. Hrany sú brúsené a dopĺňajú príjemný dizajn.

Termostat v sebe ukrýva okrem klasickej funkcionality aj senzor vlhkosti, senzor intenzity svetla a senzor vlhkosti. Tieto údaje máte dostupné v aplikácií.

Heltun termostat

Presné meranie teploty:

Keď elektrické zariadenia vykonávajú svoje funkcie, vždy sa tým vytvára aj teplo. Z toho dôvodu sa často pri termostatoch stáva, že nameraná teplota interným senzorom nie je úplne správna, niekedy tento rozdiel oproti reálnej teplote môže vyskočiť aj o 1,5-2 stupne. Heltun sa ale k tomu postavil tak, že termostat doplnili o dva vnútorné senzory teploty, ktoré vyhodnocujú teplotu vzniknutú zo zariadenia zatiaľ čo špeciálne navrhnutý softvér kalkuluje reálnu teplotu priestoru s odchýlkou len 0.2 až 0.3 stupňa.

Termostat s presným meraním teploty Heltun

Vstupy a výsupy:

Heltun termostat má vstup na NTC senzor (3m dlhý NTC senzor je súčasťou balenia) alebo môžete použiť svoj existujúci senzor, ktorý už máte nainštalovaný. Termostat je kompatibilný s NTC senzormi ďalších výrobcov, takže nie je potrebné vymeniť ten, ktorý už máte inštalovaný, napríklad po predchádzajúcom termostate.

Senzor do termostatu HeltunTaktiež je možné ovládať termostat pomocou externého systému, ako napríklad zo zabezpečovacieho systému. Napríklad pri zamknutí alarmu sa automatický zníži teplota v dome.

Termostat s meraním spotreby  

Spotreba energie Vás už neprekvapí

Heltun termostat má zabudovaný senzor pre meranie spotreby. Vďaka tomu viete presne, koľko energie ste použili na kúrenie v každej izbe.

 

Ovládanie:

Screenshot_2020-11-13_at_16.07.43-removebg-preview  

Tlačítka na termostate Heltun sú tak citlivé, že prakticky reagujú predtým, ako sa dotknete termostatu. Stačí sa priblížiť na 1-2 mm. Heltun termostat obsahuje tieto tlačítka:

 

Tlacítko + a - na prispôsobovanie teploty.

Tlačítko "hodín", ktoré Vám umožní prispôsobenie zabudovaného harmonogramu kúrenia.

Tlačítko "nastavení" umožňuje zmeniť až 30 rôznych nastavení a parametrov termostatu.

Tlačítko "manuál" umožňuje stlačením na tvrdo zapnúť a vypnúť kúrenie, nezávisle na teplote.

Tlačítko "Mode" Vám umožňuje rýchle prepínanie medzi režimami, napríklad ekonomický režim, manuálny...

 

Displej a informácie na ňom:

Heltun termostat obsahuje veľký displej, ktorý Vám vždy ukazuje všetky informácie, ktoré potrebujete. Je tak veľký, že naozaj nie je potreba prepínať medzi funkciami.

 

Na displeji vždy vidíte informácie zo všetkých senzorov (podlahového, priestorového ale aj senzoru vlhkosti), aktuálne nastavenú teplotu, režim, v ktorom termostat aktuálne je a aktuálny čas.

Automatické nastavovanie intenzity svetla Vám umožní používať termostat aj v spálni. Po tme je stále možné hodnoty čítať, avšak podsvietenie Vás neruší. 

Režimy termostatu:

Používanie termostatu Heltun  
COM, ECO, VAC Vám umožnia používanie bez potreby nastavovania teploty. Jednoducho si raz nastavíte, akú teplotu chcete, keď ste doma (COM), keď chcete úsporu (ECO) alebo keď ste na dovolenke (VAC). Stlačením tlačítka "Mode" potom už len prepínate termostat do režimu, v ktorom ho chcete mať. Samozrejme, dodatočné prispôsobenie teploty je vždy možné, či už cez termostat, keď ste v danom režime, alebo cez riadiacu jednotku. Je to naozaj jednoduché.

Funkcia "DRY" je navrhnutá na rýchle zvýšenie teploty podlahy, po dosiahnutí čoho sa termosat vždy vráti do predchádzajúceho režimu. Používa sa napríklad na to, aby ste vysušili podlahu po umývaní.


Režim "MAN" Vám umožňuje zapínanie a vypínanie kúrenia nezávisle na teplote.

"Time" nakoniec umožňuje použitie termostatu v harmonograme, ktorý je priamo zabudovaný do pamäte termostatu. Môžete si tak nastaviť teplotu pre ráno, deň, večer a noc na celý týždeň.

 

Hysterézia:

Táto funkcia termostatu hovorí, kedy sa má kúrenie zapnúť a vypnúť. Napríklad, ak požadujete teplotu 25 stupňov a hysterézia je nastavená na 0,5 stupňa, kúrenie sa vypne už pri 24,5 stupni.

Vďaka tomuto nastaveniu môžete ušetriť veľa energie. Čím vyššia je hysterézia, tým viac môžete môžete ušetriť, krivka kúrenia sa však môže zväčšiť.

Jednoduchá inštalácia:

Termostat Heltun môže byť jednoducho nainštalovaný do klasickej inštalačnej krabice. Kľudne aj tam, kde ste mali starý termostat.

Inštalácia termostatu Heltun

Vlastnosti:

Rozmer termostat Heltun

 

• Rozmery rámu: 89x89x9mm
• Rozmery inštalačnej časti: 53x53x28mm
• Materiál: ohňovzdorný plast, tvrdené sklo
• Dostupné farby: Biela s bielym rámom a čierna
• LCD: 73x42mm, čierny s bielými znakmi
• 6 dotykových tlačítok
• Teplota pre použitie: -10°C – +60°C
• Napájanie: 100VAC – 230VAC, 50Hz/60Hz
• Vlastná spotreba: 1.5W
• Max. výstup: 16A
• Životnosť relé: 100.000 prepnutí
• Vnútorný senzor intenzity svetla
• Vnútorný senzor teploty
      • rozsah: -40°C to +125°C
      • prestnosť: ±0.5°C
• Vnútorný senzor vlhkosti
      • rozsah: 0 – 80%RH
      • presnosť: ±3.0%RH
• Vonkajší senzor teploty
      • NTC 10kOhm
      • rozsah: -30°C to +80°C
      • presnosť: ±0.5°C
• Meranie spotreby energie
• Ochrana: IP21
• Z-Wave frekvencia: všetky (prepínanie v menu)
• Z-Wave SDK: V7.11.1
Z-Wave Plus module: ZGM130S

  Rozmery Heltun termostat

Dodatočné parametre

Kategória: Smart elektrické podlahové kúrenie
Záruka: 2 roky
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Biela, Cierna

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Heltun je arménsky výrobca Z-Wave produktov, ktorý priniesol nové produkty hlavne v oblasti kúrenia a chladenia ako aj špeciálne relé moduly. Produkty značky Heltun sa vyznačujú vysokou kvalitou, najmä pokiaľ ide o termostaty. Heltun predstavil niektoré špeciálne vylepšenia, ktoré robia z ich termostatov naozaj prémiové produkty.