4-relé SmartWise 5-32V RF+Zigbee

Kód: 4CH-ZIGBEE
Funguje s FIBAROM
Značka: SmartWise
€35 €29,17 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024
Možnosti doručenia

SmartWise relé so 4 NO/NC výstupmi, napájaním Micro USB alebo 5-32V a s možnosťou ovládania cez RF ako aj Zigbee protokol. Podpora v eWeLink ale aj FIBARO HC3. 

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Odborníci v smart home
Ak je reklamácia, vybavíme ju hneď

Podrobný popis

SmartWise 4 kanálové relé

Relátko od spoločnosti SmartWise, ktoré obsahuje až 4 relé výstupy, ktoré môžete použiť ako NO aj NC. Relé taktiež obsahuje lokálne tlačítka pre ovládanie jednotlivých výstupov. Vďaka protokolu RF 433Mhz a Zigbee môžete tieto relé ovládať pomocou Sonoff RF diaľkových ovládačov alebo ho pridať do aplikácie ako eWeLink ale aj FIBARO HC3 a TUYA. 

Zigbee relé na brány, zavlažovanie ale aj rekuperáciu

Toto relé je skvelé práve tam, kde mnoho alternatív neexistuje. Dokážete s ním riadiť garážové brány, brány do domu, zavlažovacie ventily (Gardena, Huter, RainBird) a taktiež sa skvelé hodí na spínanie kontaktov na kotli alebo rekuperácií. 

Relé ja napájané buď 5V Micro USB alebo 7-32VAC/DC. Relé výstupy sú galvanicky oddelené, takže s nimi môžete spínať 90-250VAC (10A) alebo 0-30VDC (10A). Samozrejme, nechýba bezpotenciálové spínanie, ktoré je pri Zigbee veľmi zriedkavé.

3 spôsoby použitia relé

Priamo na zariadení nájdete okrem 4 tlačítok na ovládanie jednotlivých relé aj tlačítko na zmenu režimu fungovania zariadenia. Toto zariadenie potom môžete používať v týchto režimoch:

 • Klasické relé - relátka fungujú úplne normálne, keď ich zapnete/vypnete cez systém, cez RF vypínač alebo cez tlačítko na plošáku, ostávajú v stave, do ktorého ich prepnete. Toto nastavenie je ideálne pre použitie s logikou scén, keďže dáva plnú kontrolu nad relátkami.
 • Tlačítko - relátka sa po prijatí príkazu na zapnutie zapne len na moment a hneď sa automatický vypnú. Všetky 4 relé aj v tomto režime fungujú nezávisle. Ideálne pre posielanie impulzov do garážových brán alebo iných systémov.
 • Blokovanie - V poslednom režime máte možnosť vždy mať zopnuté len jedno zo 4 relé. Keď zapnete iné, predchádzajúce sa automaticky vypne. Toto je ideálne pre riadenie motorov ale aj pre riadenie rýchlosti rekuperácie, kde sa na vstupoch spúšťajú jednotlivé intenzity vetrania. 

Toto relé sme testovali aj v systéme FIBARO HC3, kde je relé plne podporované vrátane spätných reportov o stave jednotlivých výstupov. 

Vlastnosti:

  • Napájanie: 5V DC USB alebo 7V-32V AC/DC
  • Rozmery: 
 • 7.4 × 7.3 × 1.8 cm
 • Počet relé: 4, voltage-free kontakty alebo 90-250V/10A AC alebo 0-30V/10A DC
 • Zmena režimov: pomocou tlačítka na zariadení
 • Podpora v systéme – eWeLink a Tuya / SmartLife, FIBARO HC3
 • RF ovládanie - podporuje 433 MHz Sonoff a SmartWise RF ovládače
 • Asistenti–  Amazon Alexa, Google Assistant, IFTTT a Google Nest

 Voliteľné doplnky: k tomuto modulu je možné dokúpiť kryt na DIN lištu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Sonoff Smart Home
Záruka: 2 roky
? Typ zariadenia: Relé
? Napájanie zariadenia: 230VAC
? Podporované v systéme: Fibaro HC3, Amazon Echo, HomeAssistant
? Bezdrôtový protokol: Zigbee, 433 MhZ
? Počet výstupov relé: 4
? Farba zariadenia: Biela
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MM Avatar autora | 28.8.2023
Funguje dokonalo.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: