FIBARO senzor dverí 2 gen. (FIBARO Door Sensor 2)

Kód: FIBEFGDW-002-1 FIBEFGDW-002-3 FIBEFGDW-002-7 Zvoľte variant
Tip Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: FIBARO
€62,55 –16 %
FIBARO_senzor_dveri_2_gen._(FIBARO_Door_Sensor_2)
€62,55 –16 % €52,50 €43,75 bez DPH
Skladom (16 ks) Skladom (10 ks) Skladom (8 ks) Zvoľte variant
Variant
Ako chcete produkt kúpiť? ?
Môžeme doručiť do:
26.7.2024 26.7.2024 26.7.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia

Druhá generácia senzoru dverí a okien od FIBARO (FIBARO door window sensor) prináša menšie telo, zabudovaný senzor teploty a vďaka tomu aj ďalšie možnosti použitia.

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Odborníci v smart home
Ak je reklamácia, vybavíme ju hneď

Podrobný popis

Senzor okien a dverí FIBARO

Magnetický senzor so zabudovaným senzorom teploty

FIBARO_DOOR_SENSOR

 

FIBARO Dverový / okenný senzor 2 je bezdrôtový magnetický kontaktný senzor kompatibilný s Z-Wave Plus. Zmena stavu zariadenia automaticky odošle signál do ovládača Z-Wave a pridružených zariadení. Senzor sa dá použiť na spustenie scén a všade tam, kde sú potrebné informácie o otváraní alebo zatváraní dverí, okien, garážových dverí atď. Okrem toho je snímač 2 dverí / okien FIBARO vybavený zabudovaným snímačom teploty.


Dokonalá kombinácia 4 senzorov

 Bezdrôtový vstupný senzor Senzor dverí / okien sa môže používať spolu s HOME CENTER 2 ale aj HC3 či Homey na ovládanie ďalších funkcií Akonáhle je vstup senzora dverí / okna spojený s typickým nástenným spínačom, môže ovládať ďalšie zariadenia v systéme FIBARO. Hlavnou myšlienkou je umožniť používateľovi umiestniť predtým neplánovaný prepínač na vybrané miesto bez toho, aby ste museli drôtiť káble. Počet a umiestnenie existujúcich spínačov už neobmedzujú usporiadanie vášho interiéru. Senzor dverí / okien môže ľahko a nenápadne prevziať úlohu tohto prvku domáceho elektrického systému.

 

DVERE

 

 

GARÁŽOVÉ DVERE

 

 

STREŠNÉ OKNÁ

 

 

BEZPEČNOSTNÉ DVERE

 

 

OKNÁ


Prepínač predprogramovaných scén 

Má jedinečnú funkciu, v ktorej môže automaticky spustiť predprogramované scény Začať scénu na úrovni elektroinštalácie bolo doteraz ťažké. Vyžaduje si modul FIBARO, predtým nainštalovaný v elektrickom zariadení, ktorý by potom spustil scénu. Toto riešenie nebolo dostatočne intuitívne, aby sme uspokojili dopyt zákazníkov, poskytli sme senzoru dverí / okien ďalšiu funkčnosť na spustenie scén. Jednoducho pripojte tradičný spínač svetla alebo akýkoľvek senzor (napr. Detektor pohybu) k modulu FIBARO a spustite tak naprogramovanú scénu. Preto môžete vytvoriť bezdrôtový prepínač napájaný z batérie pre viac zariadení pripravený na prácu v krátkom čase.


Senzor dverí / okien je senzor napájaný z batérie

Jeho prevádzka podľa štandardu Z-wave zaručuje kompatibilitu s inteligentným systémom FIBARO a ďalšími bránami Z-Wave. Senzor rozširuje možnosti systému monitorovaním otvárania dverí, okien a garážových brán. Používa sa v automatickom ovládaní svetla, kontrole prístupu a domácich bezpečnostných systémoch. Inštalácia senzora dverí / okien vo vašej domácnosti zvyšuje bezpečnosť a pohodlie jeho obyvateľov. Eliminuje tiež riziko vysokých poplatkov za vykurovanie alebo klimatizáciu. Okrem toho je modul vybavený snímačom teploty.

FIBARO%20senzor%20dver%C3%AD%20recenzia

  VLASTNOSTI:

  • Kompatibilné s akýmkoľvek radičom Z-Wave alebo Z-Wave +,
  • Podporuje chránený režim (Z-Wave network Security Mode) s šifrovaním AES-128
  • Funguje s inými sieťovými zariadeniami Z-Wave, ale ako zariadenie s batériou sa nezúčastňuje na smerovaní signálu
  • Otváranie dverí / okien zistené oddelením tela senzora a magnetu
  • Zistí neoprávnené zásahy po odpojení alebo otvorení
  • Ľahko namontovaný na dvere, okná, garážové vráta a rolety
  • Napájanie z batérie

 

 


V porovnaní s predchádzajúcou verziou FIBARO senzoru okien a dverí má druhá generácia oblejší a menší dizajn a pevne zabudovaný teplotný senzor. Avšak binárny vstup už v tejto generácií nie je dostupný.

 

Pre viac informácií o systémoch Smart Home navštívte www.HomeSystem.sk

Prehľad funkcií FIBARO Senzorov

Dodatočné parametre

Kategória: Senzory pre Smart Home
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: Batéria
? Podporované v systéme: Homey, Fibaro HC3, Fibaro HC2, Fibaro HCL
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Biela, Hneda, Cierna

Ako pripojiť k Homey

5
0x
4
0x
3
1x
2
1x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
2
Avatar autora | 1.11.2021
Senzor je velmi problematicky. Tie dve casti musia byt dokonale blizko seba a aj 1mm navyse moze byt problem co sa samozrejme pri otvarani aj deje a potom to treba napravat.
3
ZK Avatar autora | 14.7.2021
Samptný senzor funguje, ako má, avšak pripevnenie senzora na fix je takmer nemožné. Zadné straný sú síce vybavené silno lepiacim pásikom, ale pri zavedení do chodu sa s tým treba hrať, a ak netrafíte na miimetre presne kde to má byť, potom sa so senzorom ťažko pohnete. Musíte velkou silou odtrhnúť od miesta, aby ste o milimeter posunuli, a mne sa už dvakrát stalo že sa tá lepiaca časť doničila, a nemohol som senzor potom prichitiť. Neni možnosť manuálneho prichitenia, teda povedzme šrôbikom..Pri terasových dverách sa mi podarilo na prvý rozbeh trafiť presné miesto, a tak to pekne začalo fungovať, no po niekoľkých týždňoch sa kvôli otváraniu zatváraniu dverí senzor posunul asi o pol milimetra, a prestal fungovať. Ručne som ho zase posunul (silou) o pol milimetra, a zase funguje, ale po určitom čase pri búchaní dverami počítajte s posunom senzora, a týmpádom aj s nefunkčnosťou. Samotný senzor hodnotím veľmi pozitívne, avšak použitie v reálnom živote na dverách je neoptimálne. Ak by nám umožnili akosi prišrobovať na rám, aby sa neposúval,...možno..ale takto nie.. Takisto nezabudnite, že pracuje na báze magnetov, teda akonáhle máte kov na blízku, to fungovať nebude...

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

 

Spoločnosť HomeSystem s.r.o. je oficiálnym distribútorom značky FIBARO pre Slovenskú republiku. Nákupom u nás dostávate produkty z prvej ruky, najrýchlejšie riešenie reklamácií a samozrejme, môžete využiť našu sieť zaškolených certifikovaných inštalatérov, ktorí Vám systém nastavia, ak si neviete poradiť. 

FIBARO - skutočný bezdrôtový Smart Home

Hľadáte odpoveď na otázku, aký bezdrôtový Smart Home systém je najlepší? Práve ste našli. Systém FIBARO má všetky pokročilé funkcie, ktoré nájdete v káblových systémoch za desiatky tisíc eur. Dokáže ovládať svietenie, tienenie, kúrenie, zavlažovanie, ale aj bazény, čerpadla a mnoho ďalšieho. Vďaka podpore protokolu Z-Wave podporuje FIBARO stovky produktov od rôznych výrobcov. Vy tak nie ste viazaný len na jedného výrobcu. 

 

Fibaro_rozhranie

ktory_Fibaro_modul

FIBARO_senzory