Sensative senzor úniku vody

Kód: SENEDRIP
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: Sensative
€59,99 €49,99 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Únik vody dokáže nie len nám, ale aj naším susedom narobiť poriadnu škodu. Prevencia je pritom taká jednoduchá. Stačí správne umiestniť senzor na sledovanie úniku vody a zabrániť úniku už úvodnej fáze. Práve Sensativ má na to luxusné riešenie.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Senzory na detekciu úniku vody sú štandardne jednoduché zariadenia, ktoré len sledujú priebeh potenciálu medzi dvoma sondami. Akonáhle sa sondy spoja vodou, spustí sa alarm. Má to však pár háčikov.

Senzory, ktoré sú aktuálne na trhu nie sú veľké, avšak niekedy potrebujete naozaj úzky senzor, aby sa Vám vošiel napríklad pod práčku. Druhým problémom je výdrž batérie. Aj keď bežný Z-WAve senzor vydrží cez 2 roky, dostať sa k nemu pre výmenu batérie nemusí byť vždy jednoduché. 

To sú dva problémy, ktoré rieši Sensative senzor vytopenia, alebo "StripDrip". Ak poznáte produkty spoločnosti Sensative určite viete, že vytvárajú neviditeľné senzory dverí a okien... A presne taký je aj senzor vytopenia od Sensative. Malý, nenápadný, s extrémne dlhou výdržou batérie. 

V balení tohoto senzora toho veľa nenájdeme. Nieže by nám niečo chýbalo, ale senzor je naozaj úzky a preto je balenie praktický prázdne.

Sensativ senzor vytopenia balenie

Samotný senzor sa skladá z dvoch častí. Je to samotný senzor a podložka, ktorá sa montuje o zem pokiaľ je to potrebné, alebo sa len položí na zem, pokiaľ máme rovnú podlahu. Následne sa senzor pripojí k riadiacej jednotke a nalepí sa na podložku. Hotovo.

Sensativ flood sensor

Senzor je naozaj tenký, jeho hrúbka je len 5,7mm. Vďaka tomu sa zmestí naozaj všade. 

Sensative senzor vytopenia

Navyše, vďaka výbornej správe energií tento senzor vydrží pracovať až 10 rokov. Je však dôležité, aby mal senzor dobrý dosah Z-Wave signálu. V prípade, že to tak nie je, senzor nám to oznámi blikaním diódy. 

Pridávanie senzora do systému sa robí pomocou priloženého magnetu. Senzor nemá žiadne tlačítka a preto sa bežný 3 klik robí pomocou 3x priloženia magnetu. Tento proces nie je zložitý, len treba magnet prikladať na to správne miesto.

stripdripstripped

Keďže sa opäť jedná o multisenzor, tak od Sensative StripDrip môžete očakávať aj meranie teploty, intenzity svetla a taktiež vlhkosti (záleží od podpory riadiacej jednotky). Pre dokonalú výdrž batéria je ale odporúčané tie súčasti senzora, ktoré nepoužívate, vypnúť.

Ako nás senzor vytopenia zachráni pred pohromou?

Pre senzor vytopenia je však dôležitejšie to, ako nás dokáže zachrániť pred potopou. Samozrejme, po pridaní senzora do riadiacej jednotky môžeme štandardne po zaznamenaní vody dostať notifikáciu. Ďalšou možnosťou je spustiť extérnu sirénu, ktorá nás varuje o vznikajúcom probléme. Avšak, ak sa bavíme o skutočnej prevencií, je výborné použiť senzor práve so zariadením, ktoré nám v prípade poplachu okamžite zatiahne prívod vody do bytu/domu. Vďaka tomu aj keď nám príde notifikácia o unikajúcej vode môžeme s pokojom pokračovať v tom, čo robíme a problém riešiť až vtedy, keď prídeme domov. 

Upozornenie: 
Sensative ponúka predĺženú 3 ročnú záruku na batériu vo svojich senzoroch pre spotrebiteľa. Pre získanie predĺženej záruky je potrebné zaregistrovať produkt na stránkach Sensative TU.
Bez vyplnenia tohto formuláru sa záruka riadi občianskym (2 roky) alebo obchodným (1rok) zákonníkom.

Tento senzor je podporovaný veľkou väčšinou riadiacich jednotiek s protokolom Z-Wave, ako sú Fibaro, Zipato, SmartThings, Popp, Vera, FutureHome...

Výhody:

+ Senzor sa vojde praktický všade
+ Dlhá výdrž batérie (až 10 rokov)
+ Multisenzor so zabudovaným senzorom teploty, vlhkosti a Luxov
+ Predĺžená záruka na batériu - 3 roky

Nevýhody:

- Po vybití batérie nie je možná jej výmena (treba si dať pozor na dobrý dosah siete)
- Pri pridávaní je treba prikladať magnet na presné miesto

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Senzory na vodu
Záruka: 2 roky
? IP ochrana: IP65
? Napájanie zariadenia: Batéria
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Biela
Senzory: Úniku vody, teploty, luxov a vlhkosti
Pre použitie v teplotách: -20 až 60 stupňov
Výdrž batérie: až 10 rokov (záleží na nastaveniach a sile siete)
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: