Trisensor Aeotec

Kód: AEOEZWA005
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: Aeotec
€49,50 €41,25 bez DPH
Predaj skončil
Možnosti doručenia

Aeotec "TriSensor" je nástupcom obľúbeného Aeotec Multisenzora a prináša známu kvalitu za nižšiu cenu. Ponúka všetko, čo potrebujete pre riadenie automatizácie v jednotlivých miestnostiach.
Obsahuje senzor pohybu, intenzity svetla a teploty.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Tento trojitý senzor dokáže premeniť Váš dom na naozaj Smart. 
Každý smart home systém závisí od toho, aké dáta ma od senzorov k dispozícií, nakoľko vďaka týmto dátam riadi automatizáciu a stará sa o bezpečnosť. TriSensor slúži práve na to a dáva riadiacej jednotke inteligentného domu vedieť, čo sa v jednotlivých miestnostiach deje.

Do tohto malého senzoru sa podarilo dostať až 3 typy senzorov. Pohybový senzor sleduje to, či sa v miestnosti niekto nachádza. Senzor teploty môže riadiť Vaše kúrenie a chladenie. A senzor intenzity svetla môže riadiť Vaše osvetlenie.

Screenshot 2019-01-28 at 14.51.25

Nájde si svoje miesto...

S rozmeromy pod 5cm a hmotnosťou len 50 gramov patrí tento senzor medzi tie najmenšie. Vďaka tomu ho môžete umiestniť naozaj kdekoľvek. Tento senzor ponúka 4 spôsoby inštalácie a to do rohu vďaka svojmu pribalenému držiaku, na policu alebo kdekoľvek, kde to Vám dáva zmysel, na stenu alebo priamo do stropu vďaka držiaku, ktorý si môžete prikúpiť.

Screenshot 2019-01-28 at 14.47.11

Balenie senzora je ako vždy jednoduché a ekologické, komplet papierové. Na obale môžeme vidieť použitie a základné informácie o senzore (dosah 7,5 metra). Taktiež tu vidíme informáciu o tom, že tento senzor podporuje Z-Wave Plus a S2 zabezpečenie komunikácie.

DSC00602

Samotný senzor sa veľmi podobá na svojho staršieho brata, Multisensor Aeotec. Je však vidieť, že Aeotec sa jemne poučil a niektoré veci sú očividne viac dotiahnuté. Predná strana senzora je matná a vypuklá, čo to nám dáva lepší dojem zo senzora, pokiaľ ho umiestníte do držiaku do sadrokartóna. Pokiaľ však chcete senzor namontovať do rohu, máte k dispozícií držiak, ktorý je naozaj flexibilný a senzor je možné nakloniť naozaj akokoľvek potrebujete.

DSC00605

Zmenu je taktiež vidieť zo zadnej strany. Dvierka k batérií sú vyriešené lepšie, najmä mechanizmus zamykania. Kryt má taktiež kovový závit na držiak na stenu. Z opačnej strany krytu senzora máte k dispozícií ID Z-Wave zariadenia, ktoré bude možné použiť pre pridávanie zariadenia funkciou Smart Start, keď táto funkcia bude podporovaná riadiacou jednotkou. 

DSC00606

A ako to už býva zvykom, najviac zmien je vo vnútri. AEOTEC sa rozhodol tento senzor pozmeniť oproti Multisenzoru Aeotec v niekoľkých ohľadoch. Prvý rozdiel je už spomínaná podpora S2 zabezpečenia. Druhým je "orezanie" funkcií o meranie UV a vlhkosti, ktoré tento senzor neponúka. A ďalší rozdiel je v spôsobe napájanie. Tento senzor už neponúka možnosť napájania pomocou USB kábla a má len jednu CR123 batériu, ktorá je zároveň súčasťou balenia. Aeotec tak rozšíril svoju ponuku pohybových senzorov a ponúka jednak Multisenzoru Aeotec so všetkým, čo môžete potrebovať za vyššiu cenu, alebo TriSensor s bežnými funkciami za nižšiu cenu. 

TriSensor má taktiež nové tlačítko pridávania do riadiacej jednotky. Jednoduché, také, ako to má byť.

Podpora v systémoch:

V systéme Fibaro je senzor podporovaný, je potrebné ho však pridať v zabezpečenom režime. Po pridaní máme k dispozícií 3 zariadenia.

Screenshot 2019-01-28 at 15.25.37 

 Výhody:

+ znížená cena
+ veľkosť
+ batéria súčasťou balenia
+ jednoduché pridávanie do systému
+ výborný spôsob úchytu
+ pokiaľ chcete senzor len položiť na poličku, tento dizajn je lepší ako pri senzore Fibaro

Nevýhody:
- papierovo kratšia výdrž batérie

Dodatočné parametre

Kategória: Pohybové senzory
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: Batéria
? Podporované v systéme: Fibaro HC3, Fibaro HC2, Fibaro HCL
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Biela
Dosah pohybu: 7,5 metra
Teplotný rozsah senzorov: 10°C ~50°C/ +- 1°C
Rozsah LUX: 0~30000 Lux, +-3%
Napájanie: 1xCR123A v balení
Výdrž batérie: 1 rok
Zabezpečenie: S2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

multisenzor1

Aeotec je popredný výrobca Z-Wave komponentov. Vo svojej ponuke má všeobecné Z-Wave produkty ako sú stmievače, relé moduly... avšak prináša aj niekoľko jedinečných noviniek, medzi ktoré patrí napríklad Wallmote, vynikajúce diaľkové ovládanie prípadne kvalitný RGBW pás, ktorý už v balení obsahuje aj Z-Wave modul.

Aeotec je taktiež dominujúcim výrobcom v oblasti merania spotreby energie a ponúka taktiež bežné Z-Wave aktory s výbornou kvalitou za rozumné ceny!

Od roku 2018 zastupujeme spoločnosť Aeotec na slovenskom trhu exkluzívne.

Protokol2