Senzor vlhkosti pôdy 5m Vegetronix

Kód: VH400-4M
Tip Funguje s FIBAROM
Značka: Vegetronix
€79,90 €66,58 bez DPH
Tešíme sa
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Senzor vlhkosti pôdy od spoločnosti Vegetronix je jedinečný nie len vďaka svojej kvalite spracovania a odolnosti voči soli, ale aj vďaka jeho presným hodnotám. Po správnom pripojení tohto senzoru do systému FIBARO (vyžaduje si Implant alebo RGBW modul) máte presné hodnoty vlhkosti pôdy v systéme a môžete tak na nich nastaviť zavlažovanie.

Dĺžka kábla 5m

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Odborníci v smart home
Ak je reklamácia, vybavíme ju hneď

Podrobný popis

Meranie vlhkosti pôdy v systéme FIBARO

Tento skvelý senzor vlhkosti pôdy je akoby stvorený práve pre systém FIBARO. Jeho odolnosť, kvalita spracovania a presnosť sú zárukou správneho riadenia zavlažovania. Tento senzor je možné používať aj v iných systémoch, avšak vďaka pripojeniu do FIBARO Implantu alebo FIBARO RGBW modulu je jeho integrácia do systému FIBARO naozaj ideálna.

Skvelé vlastnosti senzoru vlhkosti pôdy Vegetronix 

Senzor na prvý pohľad vypadá rovnako ako iné alternatívy. Avšak práve v detailoch je jeho sila. Tento senzor bol vyvíjaný na to, aby nemal všetky bežné problémy lacných sónd na meranie vlhkosti pôdy. 

  • Jednoduché 3 káblové pripojenie
  • Ochrana proti zlému zapojeniu polarity
  • Pevné a vodeodolné púzdro konektorov
  • Čepeľ, ktorá nikdy neskoroduje
  • Čepeľ odolná voči soli v pôde
  • Rýchly čas odozvy
  • Štíhla čepeľ nepoškodí rastliny.

senzor_vlhkosti_pody_vegetronix

Vďaka tomuto senzoru dokážete riadiť zavlažovanie tak, ako je to správne. Ušetríte vodu keďže nebudete zavlažovať príliš. Senzor funguje tak, že na jeho výstupe je voltáž zodpovedajúca nameranej vlhkosti. 

Tento senzor je výbornou náhradou za senzor zrážok, pretože dokáže skutočne namerať, aká je pôda vlhká vo vnútri, nie len, či na ňu spadla voda. 

Robusný a odolný senzor vlhkosti pôdy

Vegetronix VH400 je navrhnutý tak, aby vydržal. Či už to, že na neho pôsobia vonkajšie vplyvy ako aj to, že ho doslovne zakopete do zeme a nebude trčať ani kúsok.

Ignoruje soľ v pôde

Tento senzor pôdnej vlhkosti na rozdiel od bežných lacných senzorov  nie je citlivý na soľ z hnojív a pôdy a soľ ani neovplyvňuje jeho hodnoty. VH400 používa techniky prenosového vedenia (TDR) na presné a neovplyvnené meranie vlhkosti. Na rozdiel od bežných senzorov pôdnej vlhkosti VH4000 nepoužíva na meranie kontakt pôdy s kovovými časťami. Vďaka tomu nikdy neskoroduje a nie je potrebné ho kalibrovať.

Používajte ho v akomkoľvek systéme

Tento senzor je navrhnutý tak, že čítanie jeho hodnôt je naozaj jednoduché. Na výstupe sa nachádza voltáž od 0-3V, čo reprezentuje vlhkosť 0-100%. Vďaka tomu je možné jeho hodnoty čítať pomocou FIBARO Implantu alebo FIBARO RGBW modulu. Senzor má však na sebe čiarky, vďaka ktorým vidíte, ako hlboko je umiestnený. Zároveň platí že čím väčšia časť je ponorená do vody, tým je výstupná voltáž vyššia.

FIBARO_senzor_vlhkosti_pody

Bonus v podobe minimálnej spotreby

Tento senzor potrebuje len 12mA na to, aby mohol fungovať. To je tak málo, že je teoreticky možné používať ho aj s batériou (nie v systéme FIBARO!)

 

Upozornenie: na pripojenie senzora do systému FIBARO je potrebný FIBARO Implant alebo FIBARO RGBW modul (nie sú súčasťou balenia)

WH400_senzor_vlhkost_pody

Dodatočné parametre

Kategória: Ostatné
Záruka: 2 roky
? Typ zariadenia: Senzor
? IP ochrana: IP66
? Typ senzora: Senzor vlhkosti pôdy
Výstup: 0-3VDC
Dĺžka kábla: 5m
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Vegetronix je výrobca špeciálnej techniky pre záhradu a okolie domu. Do portfólia patria senzory na snímanie vlhkosti pôdy, hladiny vody a podobne. Vegetronix sa do našej ponuky dostal práve kvôli skvele navrhnutému senzoru vlhkosti pôdy, ktorý je skvelým doplnkom pre zavlažovanie v systéme FIBARO.