Philips Hue White and Color ambiance 10W E27 starter kit 2x

Kód: 929001257307
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: Philips
€149 €124,17 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Pokiaľ chcete začať budovať svoje svetelné kráľovstvo pomocou Philips Hue systému, práve tento štartovací balíček je pre Vás. Obsahuje všetko, čo na začiatok potrebujete - Philips Hue Hub 2x philips Hue farebné žiarovky. K tomuto Philips Hue štartovaciemu balíčku si môžete dokúpiť farebný HUE LED pás, žiarovky alebo lampy podľa vlastného výberu. A svetlo dostane úplne iný rozmer.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Philips Hue svietidlá

Tento štartovací balíček Philips je pravdepodobne najlepší výber, pokiaľ chcete začať budovať svoj svetelný Smart Home založený na Philips Hue. Tento balíček totiž obsahuje všetko, čo budete potrebovať. Následne môžete k tomuto balíčku prikupovať jednotlivé produkty tak, ako ich potrebujete a nemusíte už kupovať Philips Hue Hub.

V tomto štartovaciom balíčku nájdete:

- 1x Philips Hue Hub - mozog celého Philips Hue systému. Tento komponent Vám umožňuje ovládanie celého systému Philips Hue. Vďaka Philips Hue HUB získate možnosť ovládať svoje svetlá mobilným telefónom/tabletom a tento komponenty taktiež umožňuje integráciu s inými systémami, ako je napríklad integráciu s diaľkovými ovládačmi Logitech Harmony, prepojenie s rôznymi systémami Z-Wave Smart Home ako je napríklad Fibaro, ...

- 2x Philips Hue White and color Ambiance žiarovky typu E27 - V tomto balíčku nájdete hneď 3 Philips Hue farebné žiarovky. Po ich nainštalovaní namiesto Vaších bežných žiaroviek získate nie len možnosť ovládanie svetla spôsobom ON/OFF, ale taktiež stmievanie svetla (pomocou mobilu alebo Hue Dimmera), zmenu teploty bielej farby od studenej (2000 až 6500K) a samozrejme aj ovládanie až 16 miliónov farebných svetelných kombináciíTieto žiarovky navyše ponúkajú >80CRI pri 4000K, čo znamená, že skutočne máte pri ich svietení pocit, že je deň.

Prvé kroky na začiatku:

Systém Philips Hue je naozaj Plug&Play. To znamená, že nepotrebujete inštalatéra a všetko zvládnete svojpomocne. Keže sa v tomto prípade jedná o štartovací balíček, je potrebné urobiť prvých pár krokov pre zapojenie celého systému. Tie sa ale dajú zhrnúť do jednoduchých 4 krokov:

Ako nainštalovať Philips Hue

Presne tak, tieto 4 kroky stačia a vy môžete ovládať svoje svetlo spôsobom hodným 21 storočia. Neskôr už len stačípridať si žiarovky Philips HUE, LED pásy Philips Hue alebo svietidlá rôzneho druhu.

Čo Vám systém Smart Svietenia Philips HUE umožní?

 

Vytvorte si kreatívne osvetlenie presne podľa seba

Pomocou viacerých Philips Hue žiaroviek, pásov a svietidiel sa môžete so svetlom hrať do detailov a pripraviť si perfektné farebné kombinácie pre každú miestnosť svojho domu a samozrejme, každú situáciu. Nastavte si napríklad jednu scénu pre večerné pozeranie filmu, inú pre relax a ďalšiu pre čítanie. Jednoduchým stlačením tlačítka potom medzi scénami prepínate a vašu obývačku zaplavuje naozaj nádherné svetlo. 

       Svetelné scény Philips HUE 
     
Philips Hue synchronizácia hudby a svetla  

Synchronizácia hudby a filmu so svetlami

Vďaka aplikáciám tretích strán dokážete synchronizovať počúvanú hudbu alebo sledovaný film na TV s Vašími Philips Hue svetlami. Predstavte si ten zážitok, keď hudba, ktorú počúvate má aj farbu.

     
     
     

Hranie hier z inej dimenzie

Áno, Philis Hue je možné prepojiť taktiež s hrami, ktoré hráte (sú potrebné aplikácie tretích strán). Celá hra sa tak môže premietnuť nie len na Váš monitor, ale aj zaň, vďaka rozšíreniu reality cez zadné svetlo. Taký zážitok si nenechajte utiecť.

  Philips Hue a hranie hier
     
Ranné prebúdzanie sa s Philips Hue  

Vstávajte a zaspávajte s tým správnym svetlom

Skoré ranné vstávanie je utrpením snáď pre každého z nás, najmä v zimných mesiacoch, kedy je vonku ešte tma. Philips Hue to dokáže zmeniť, vďaka scéne ranného prebúdzania máte pocit, akoby Vašu izbu postupne zaplavovalo svetlo a teplo. Samozrejme Philips pomôže aj v noci a namiesto studeného svetla Vás bude uspávať jemnými teplými lúčmi.

     

Nastavte si teplotu svetla podľa toho, čo Vám vyhovuje

Áno, počasie nám niekedy nepraje. Veľkú hru pri nepríjemných zimných večeroch má aj teplota svetla. Chcete si urobiť príjemný večer? Jednoducho zastrite okná a nastavte si krásnu teplú farbu. Nič Vám nebude chýbať. Naopak, ak sa potrebujete sústrediť a byť hore, Philips Vám pomôže vďaka studenej farbe.

  Philips hue teplota farby
     
Philips Hue ovládanie cez mobil  

Ovládajte svoje svetlo cez aplikáciu na mobile

Odchod z domu býva často chaotický a snažíte sa spomenúť si na všetko, čo ste mali zobrať. Potom si sadnete do auta, chvíľku rekapitulujete či máte všetko a potom si spomeniete, že ste nezhasli v polke Vášho domu. S Philips Hue sa už nemusíte vraciať, stačí zobrať mobil a pozhasínať cez aplikáciu. A to aj z druhého konca sveta.

     

Svetlo ako zabezpečenie

Váš odchod z domu môže znamenať príležitosť pre zlodejov, najmä pokiaľ idete preč na dlhšie. Philips Hue Vám však umožňuje jednoducho nastaviť časovače svetiel a tak vzbudiť dojem, že v dome stále niekto je. Jednoduchý spôsob na odlákanie neželanej návštevy.

 

Philips-Hue-casové-sceny

     

Celý systém svietenia pod paľcom

Pripravte sa na to, že po pripojení Pilips Hue bude pre Vás svietenie úplne novou vecou. Ten rozdiel oproti klasickému svieteniu je obrovský. Philips Hue Vám umožňuje ovládanie cez mobil, to je ten základ. Avšak nastavenie časovačov, upozornení, svetelných budíkov či ovládanie svetiel pomocou hlasu (integrácia s Amazon Echo, Apple Homekit, Google asistent...). Nebudete si vedieť predstaviť, ako ste bez tohto mohli žiť...

 

Automatické ovládanie svetiel hlasom

     

stmievač Philips HUE

 

Ovládanie pomocou stmievača Philips Hue

Smartfón nemáme vždy po ruke a niekedy je to zbytočne komplikované. Aj na to má Philips riešenie. Stmievač na stenu/ diaľkový ovládač Philips Vám Vám umožní spúšťať až 4 svetelné scény a samozrejme aj ovládať jednotlivé svetla. (nie je súčasťou balenia) 

 Pozor! To nie je všetko!

Philips Hue je dostatočne otvorený systém na to, aby Vám umožnil integráciu s inými systémami. Vďaka tomu dokážete svoje svetlo ovládať milión rôznymi spôsobmi. Teraz si prejdeme najzákladnejšie spôsoby integrácie:

- Fibaro, PoppHub a iné Z-Wave riadiace jednotky  - aj napriek tomu, že tieto Z-Wave systémy fungujú na inom protokole, vo väčšine prípadov je možná integrácia so svietidlami Philips HUE. V prípade, že chcete integrovať Philips HUE s jednou zo Z-Wave riadiacich jednotiek je potrebné mať aj Philips HUE HUB. Po správnom nastavení a prepojení môžete napríklad v riadiacej jednotke Fibaro za pomoci Fibaro pohybového senzoru spúšťať svetlo pri vstupe do miestnosti. Samozrejme takáto integrácia Vám umožní ďaleko hlbšie nastavenia, ako napríklad zmenu teploty farby pri zmene reálnej teploty v miestnosti...

- homee, Homey, Amaznon Echo Plus, Vera Plus a iné Zigbee riadiace jednotky - Keďže Philips Hue žiarovky pracujú na protokole Zigbee, je samozrejme, že je ich možné integrovať do Zigbee systémov. Pre takúto integráciu dokonca nie vždy potrebujeme Philips Hue HUB. Napríklad v prípade homee jednoducho pridáte jednotlivé žiarovky, LED pásy a iné prvky Philips Hue priamo do systému homee a môžete ich používať s akýmikoľvek Zigbee zariadeniami v tejto riadiacej jednotke. Podobne je na tom aj integrácia s Amazon Echo Plus, ktoré nám po prepojení žiarovky na Amazon Echo umožní jej okamžité ovládanie hlasom.

- Apple HomeKit - Philips Hue je plne kompatibilný aj so systémom Apple Homekit, takže pokiaľ používate tento systém, nemáte nad čím váhať.

- Aplikácia IFTTT - Osobitnou kategóriou je aplikáci IFTTT, ktorá Vám umožní prepojenie praktický miliónov zariadení a aplikácií na Philips HUE. Samozrejme, v tomto prípade je Philips Hue Hub potrebný, avšak predstavte si napríklad to, že keď Vám príde nový email, blikne Vám žiarovka peknou fialovou farbou. 

Klady:
+ Nádherné farby svetiel, kvalitné diódy
+ Možnosť ovládania aj teploty farby
+ Sada obsahuje všetko, čo potrebujete pre začatie
+ Naozaj jednoduchá inštaláci
+ Možnosť rozšíriť až na 50 zariadení
+ Protokol ZigBee a široké možnosti integrácie
+ Vynikajúca aplikácia

Zápory:
- Nie je možné naďalej používať klasický nástenný vypínač (treba zrušiť, alebo úplne prestať používať!)
- Cena žiaroviek sa vyšplhá, najmä pokiaľ máte v každej miestnosti 10x GU10 bodoviek...
- Pri integrácií si niekedy treba vybrať, či budete používať Philips Hue HUB alebo Zigbee riadiace centrum

Verdikt:

Systém Philips HUE nie je bezdôvodne tak obľúbený. Ponúka naozaj všetko, čo od neho môžete chcieť. TOP kvalita žiaroviek a iných svetiel, výborná aplikácia, široké možnosti integrácie... A pritom je len málo čo na vytknutie. Pokiaľ Vám nevadí vyššia cena kompletného systému svietenia, Philips HUE určite odporúčame!

Dodatočné parametre

Kategória: Works with Philips Hue
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: 230VAC
? Bezdrôtový protokol: Zigbee
? Farba zariadenia: Biela
Žiarovka typ: E27
Životnosť žiarovky: 25000 hodín
Teplota svetla: biela 2000K-6500K a 16 miliónov farieb
Výkon žiaroviek: 10W
Napätie žiarovky: 220-240V
Lumenov: 806 Lumenov pri 4000K
Spustenie žiarovky: Okamžitý výstup svetla na 100%
Max. výkon žiarovky v pohotovostnom režíme: 0,2W
Priemer žiarovky: 62 mm
Frekvencia HUB: 2400-2483,5 MHz
Max. počet príslušenstva v HUBe: 12
Max. počet žiaroviek v HUBe: 50
Frekvencia: 2400 - 2483,5 MHz
Životnosť stmievača: 50000 kliknutí
Max počet svietidiel na stmievač: 10 ks, pokiaľ nie je pripojený na HUB
Minimálna životnosť batérie v stmievači: 3 roky
Hĺbka stmievača: 11mm
Výška stmievača: 92mm
Šírka stmievača: 35mm
Obsah balenia: 1xHUB, 1x dátový kábel, 1x Napájací zdroj, 2x Farebná žiarovka HUE
Položka bola vypredaná…

Každý trochu inak

Neporiadok

Nočné osvetlenie

Rozprávka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: