Nano ovládač motorov Aeotec

Kód: AEOEZW141
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: Aeotec
€59,99 –16 %
Nano_ovladac_motorov_Aeotec
€59,99 –16 % €49,99 €41,66 bez DPH
Na objednávku
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Žalúziový modul od spoločnosti Aeotec prináša v pevnom tele a za výhodnú cenu možnosť jednoduchého pridania Vaších roliet do Z-Wave systému a ich následné ovládanie. S podporou Z-Wave Plus sa taktiež postará o zosilnenie Vášho Z-Wave signálu.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Ovládanie-roliet-a-garníž

Ovládanie roliet a žalúzií v systéme Z-Wave nie je nič zložité. Aeotec, ako výrobca Z-Wave modulov má na to taktiež svoje riešenie a tým je Nano Shutter. Je to jednoduchý spôsob, akým pripojiť vaše elektrické rolety, garniže či markízy do systému Smart Home.

Inštalácia tohto zariadenia je naozaj jednoduchá. Stačí otvoriť vypínač, ktorým ovládate žalúzie a podľa jednoduchej schémy zapojiť tento modul, následne do modulu pripojíte naspäť vypínač, ktorý samozrejme funguje aj naďalej tým klasickým spôsobom. Pridanie modulu Vám však dá okamžite možnosť ovládať dané zariadenie cez riadiacu jednotku Z-Wave a taktiež pridávaie správania žalúzií do rôznych scén.

Screen Shot 2018-10-18 at 11.00.55

Balenie Aeotec Nano Shutter je tak, ako to už pri Aeotec výrobkoch býva, veľmi jednoduché, elegantné a hlavne ekologické. Jednoduchá papierová krabička so základnými údajmi, vnútri krátky manuál a samotný modul.Aeotec Nano Shutter balenie

Samotný modul je dostatočne pevný a vojde Vám do 6cm krabičky pod vypínač (rozmery má 44 x 40 x 20 mm). Jeho konektory sú taktiež pevné a káble je možné poriadne pripevniť. Tento modul, tak ako všetky ostatné moduly z portfólia Nano má oddelený vstup na napätie spínania. To v praxi znamená, že tento modul môžete používať na ovládanie 12V žalúzií, ale aj 24V a 230V. Napájanie je však v tomto prípade potrebné pomocou 230V.

Aeotec Nano ovládač žalúzií       Aeotec Nano shutter

 

Aeotec má na svojich NANO moduloch taktiež výborne vyriešené pridávanie do Z-Wave systému. Nie je potrebný ten štandardný trojklik. Nano moduly sa pridávajú jednoduchým stlačením tlačítka na prednej strane. Jednoduché riešenie a naozaj funguje. Po pridaní Vám toto tlačítko funguje ako núdzový ovládač žalúzie (jedno tlačenie -dole, ďalšie stlačenie -stop, ďalšie stlačenie -hore) Na prednej strane taktiež nájdete LED diódu, ktorá naozaj pomôže zistiť stav zariadenia. 

Aeotec Nano switch pridávanie zariadenia

Ak porovnáme veľkosť Aeotec NANO modulov s tými od Fibara, môžeme vidieť, že tieto moduly sú mierne väčšie. Nie je to nič kritické a vo väčšine prípadov to má aj dôvod. V tomto prípade je za tým opäť výkon a tento modul dokáže ovládať motory až do 2,5A. V porovnaní s modulom od Fibaro, ktorý ovláda 1,7A je to výrazný rozdiel, nie vždy však potrebný.

Aeotec VS Fibaro

Použitie:

Tento modul je možné použiť všeobecne na ovládanie motorov. Ide najmä o motory v roletách, žalúziách, ale aj markízach (záleží od typu motora). Keďže dokáže ovládať 24V aj 230V zariadenia, môže byť použitý aj pre riadenie vnútorných roliet, ktoré sú štandardne práve 24V. Práve možnosť ovládať aj 24V aj 230V ho oddeľuje od konkurencie. Modul nemeria spotrebu a tým pádom ju ani nereportuje do riadiacej jednotky. 

Funkčnosť v systémoch:

Modul je možné použiť v bežných Z-Wave systémoch, avšak v niektorých s určitými obmedzeniami. Tieto obmedzenia súvisia najmä s tým, že modul nie je možné nastaviť do fungovania so "žalúziami", teda tak, aby sme vedeli cez systém jednoducho nakláňať aj lamely. Taktiež v súvislosti s tým, že modul nemeria spotrebu, nie je možné nejakým spôsobom vykonať kalibráciu a teda otváranie a zatváranie roliet napríklad len do polovičky je možné cez scénu alebo pokiaľ to robíte manuálne, tak je to možné pomocou zastavenia rolety v tej správnej pozícií.

V systéme Fibaro je tento Nano Shutter rozpoznaný ako klasická roleta, teda s možnosťou jej ovládania hore/dolu. Posuvník v tomto prípade nefunguje. Parametre prítomné nie sú, avšak je možne ich manuálne doplniť a nastaviť.

Screen Shot 2018-10-18 at 09.25.01


 

Systém homme, ako to už býva zvykom, podporuje všetko rovnako, bez rozdielu farby :) Teda po pridaní modulu do systému homee modul funguje ako všetky ostatné žalúziové moduly. Je možné ho ovládať smerom hore, dolu a zastaviť.

aeotec a homee

Klady:

+ najlepšia konštrukcia spomedzi konkurenčných modulov
+ dobrý pomer cena/výkon
+ možnosť ovládať 24V aj 230V motory
+ vyšší výkon
+ Najvyššia forma zabezpečenia S2

Zápory:

- nie je možné nastaviť na ovládanie lamiel
- nie je možné používať posuvník na nastavenie polohy (môže byť dostupne neskôr)
- nemeria spotrebu

Vyhodnotenie:

Moduly od Aeotecu sú známe tým, že majú široké použitie a dobrú cenu. Inak to nie je ani v tomto prípade. Chýbajúce meranie energie a možnosť nastavovať lamely predurčuje toto zariadenie tam, kde štandardne potrebujete len zatvárať a otvárať tienenie, teda napríklad tam, kde používate rolety (bez možnosti ovládania lamiel). Pre takéto použitie je tento modul aj vďaka svojej cene naozaj jedinečný. Taktiež je vhodný pre použitie na ovládanie vnútorných 24V roliet.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovládanie žalúzií
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: 230VAC
? Podporované v systéme: Fibaro HC3, Fibaro HC2, Fibaro HCL
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Biela
Napájanie: 120VAC - 240VAC, 50Hz - 60Hz
Výkon: 2x 2.5A
Rozmery: 44 x 40 x 20 mm
Úroveň zabezpečenia komunikácie: S2
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

multisenzor1

Aeotec je popredný výrobca Z-Wave komponentov. Vo svojej ponuke má všeobecné Z-Wave produkty ako sú stmievače, relé moduly... avšak prináša aj niekoľko jedinečných noviniek, medzi ktoré patrí napríklad Wallmote, vynikajúce diaľkové ovládanie prípadne kvalitný RGBW pás, ktorý už v balení obsahuje aj Z-Wave modul.

Aeotec je taktiež dominujúcim výrobcom v oblasti merania spotreby energie a ponúka taktiež bežné Z-Wave aktory s výbornou kvalitou za rozumné ceny!

Od roku 2018 zastupujeme spoločnosť Aeotec na slovenskom trhu exkluzívne.

Protokol2