Dážďový senzor

Kód: LA131002
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: HomeSystem
€4 €3,33 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Senzor na sledovanie dážďa či snehu poslúži v inteligentnom dome, pokiaľ potrebujete nastaviť automatizáciu na tieto podmienky. Napríklad pri dáždi získať notifikáciu pre zatvorenie okien a podobne.

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Odborníci v smart home
Ak je reklamácia, vybavíme ju hneď

Podrobný popis

Senzor na sledovanie dážďa či snehu je určený na pripojenie na FIBARO Implant. Tento sentor po pripojení dokáže hlásiť to, či prší alebo sneží prípadne ako veľmi mokro je.

Senzor funguje tak, že ak je na jeho tele voda, začína medzi jednotlivými pásmi prechádzať prúd, čo je neskôr pomocou komparátora LM393 reportované do Smart Implantu. 

Toto čidlo je možné vďaka pribalenému komparátoru LM393 použiť dvoma spôsobmi, čo oceníte pri použití v rôznych Smart Home systémoch.

  1. Použitie s komparátorom LM393 a DO výstupom - pri zapojení spolu s LM393 a následne zapojení výstupu DO do FIBARO Implantu získate informáciu o prekročení určitej úrovne zaznamenanej vody. V systéme Smart Home sa to zobrazí napríklad ako narušenie senzora. To, aká úroveň vody musí byť zaznamenaná na narušenie si nastavíte priamo na LM393 pomocou malej skrutky. Toto použitie je ideálne pre systémy, kde potrebujete len vedieť, či prší alebo neprší.

   Vlhkosť pôdy FIBARO

  2. Použitie s komparátorom LM393 a AO výstupom - pri zapojení spolu s LM393 a následne zapojení výstupu AO do FIBARO Implantu a po správnom nastavení (Analógový výstup s Pullup, Senzor vlhkosti, 10V=0% a 0V=100%) dostanete percentuálne vyjadrenie toho, aká časť senzora je pokrytá vodou. Celá logika je tak v tomto prípade už na riadiacej jednotke, ktorá na základe percentuálnej vlhkosti riadi zavlažovanie. Toto je vhodné, ak potrebujete odlíšiť jemné zrážky od silných búrok. Analógové meranie však nemusí byť celkom presné, pretože už jedna väčšia kvapka na senzore môže znamenať vysokú % hodnotu.


  Percentuálne vyjadrenie vlhkosti pôdy

  Špecifikácia:

  • Komparátor: LM393
  • Digitálny a analógový výstup
  • Napájanie: 3.3-12V
  • Veľkosť modulu 30x15x7mm

  Pozor: balenie neobsahuje FIBARO Implant
  Senzor nie je konecový produkt, je potrebné vyriešenie jeho umiestnenia a pripevnenie pomocou 4 skrutiek na vhodné miesto.

  Dodatočné parametre

  Kategória: Príslušenstvo Z-Wave
  Záruka: 2 roky
  ? Bezdrôtový protokol: Nie je
  ? Farba zariadenia: Cierna
  Položka bola vypredaná…

  Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

  Nevypĺňajte toto pole:

  Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

  Nevypĺňajte toto pole: