Čidlo vlhkosti pôdy HD-38

Kód: LA131087
Tip Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: HomeSystem
€12 €10 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Vedieť to, ako vlhká je pôda je veľmi dôležité pre správne nastavenie automatizácie zavlažovania. Toto čidlo v spojení s FIBARO Implantom Vám do systému Smart Home pridá presne túto hodnotu.

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Odborníci v smart home
Ak je reklamácia, vybavíme ju hneď

Podrobný popis

Čidlo vlhkosti pôdy HD-38 je určené na sledovanie vlhkosti pôdy pre účely zavlažovania trávnika alebo kvetov v kvetináčoch... Je to šikovný spôsob, ako zabezpečiť to, aby Váš trávnik mal vždy toľko vody, koľko potrebuje prípadne na informovanie Vás o tom, že vaše kvety v kvetináči trpia nedostatkom vody.

Vďaka odhaleniu nedostatku vody v kvetináči je tento senzor výborným nástrojom na to, aby ste aj svojej manželka ukázali, že ten Smart Home je predsa len na niečo dobrý :) Nastavením notifikácie na jej telefón v prípade, že jej muškáty potrebujú poliať sa Vám vráti niekoľkonásobne v podobe jemného pochopenia, keď si vy budete chcieť pridať zase ďalšiu funkciu do Smart Home systému :)

Toto čidlo je možné vďaka pribalenému komparátoru LM393 použiť dvoma spôsobmi, čo oceníte pri použití v rôznych Smart Home systémoch.

  1. Použitie s komparátorom LM393 a DO výstupom - pri zapojení spolu s LM393 a následne zapojení výstupu DO do FIBARO Implantu získate informáciu o prekročení určitej úrovne vlhkosti. V systéme Smart Home sa to zobrazí napríklad ako narušenie senzora. To, aká úroveň vlhkosti sa prejaví do narušenia tohto senzora si nastavíte priamo na LM393 pomocou malej skrutky. Toto použitie je vhodné napríklad pre riadenie zavlažovania v systéme FIBARO HC2, kde pri zopnutí daného kontaktu môžete odložiť zavlažovanie napríklad o 12 hodín.

   Vlhkosť pôdy FIBARO

  2. Použitie s komparátorom LM393 a AO výstupom - pri zapojení spolu s LM393 a následne zapojení výstupu AO do FIBARO Implantu a po správnom nastavení (Analógový výstup s Pullup, Senzor vlhkosti, 10V=0% a 0V=100%) dostanete percentuálne vyjadrenie vlhkosti pôdy. Celá logika je tak v tomto prípade už na riadiacej jednotke, ktorá na základe percentuálnej vlhkosti riadi zavlažovanie. Toto je vhodné zapojenie najmä pre FIBARO Home Center 3 systém, kde priamo v paneli zavlažovania máte možnosť nastaviť výnimky pri percentuálnej vlhkosti pôdy. Toto zapojenie je možné s malou odchýlokou aj bez komparátora ako priame zapojenie výstupu z čidla do FIBARO Implantu. 


  Percentuálne vyjadrenie vlhkosti pôdy

  Tento senzor meria vlhkosť pôdy pomocou merania prúdu prechádzajúceho medzi dvoma vidličkami. Čím vlhkejšia je pôda, tým vyšší prúd prechádza medzi týmito vidličkami.

  Špecifikácia:

  • Komparátor: LM393
  • Digitálny a analógový výstup
  • Napájanie: 3.3-12V
  • Veľkosť modulu 30x15x7mm

  Pozor: balenie neobsahuje FIBARO Implant

  Dodatočné parametre

  Kategória: Príslušenstvo Z-Wave
  Záruka: 2 roky
  ? Bezdrôtový protokol: Nie je
  ? Farba zariadenia: Cierna
  Položka bola vypredaná…

  Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

  Nevypĺňajte toto pole:

  Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

  Nevypĺňajte toto pole: