FIBARO smart Implant

Kód: FGBS-222
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: FIBARO
€56,04 –27 %
FIBARO_smart_Implant
€56,04 –27 % €40,91 €34,09 bez DPH
Skladom (9 ks)
Ako chcete produkt kúpiť? ?
Môžeme doručiť do:
27.5.2024
Možnosti doručenia

FIBARO Implant je unikátne zariadenie na integráciu bežných senzorov a zariadení do systému Smart Home.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

fibaro-smart-implant

FIBARO Smart Implant - premeňte svoje bežné spotrebiče na SMART...

Toto malé zariadenie dokáže premeniť Vaše bežné spotrebiče a zariadenia na Smart a umožní Vám ich ovládanie pomocou Smart Home systému. Je to jediný Z-Wave produkt svojho druhu, ktorý kombinuje prepojenie vstupov zo zariadení s výstupmi, avšak navyše ponúka možnosť ovládania výstupov aj samostatne, cez systém Smart Home. 

Aj keď sa jedná o malé zariadenie, spája v sebe niekoľko funkcií. Ponúka samozrejme bezdrôtové ovládanie zariadenia, slúži taktiež ako rozšírovač siete Z-Wave dáva možnosť pripojiť niekoľko druhov senzorov a samozrejme, vďaka tomuto zariadeniu je možné spínať 2 bezpotenciálové výstupy.

DSC00620

Jednoduché napájanie.

Vďaka naozaj jednoduchému pripojeniu a veľkému rozsahu od 9V až po 30V dokážete tento senzor pripojiť naozaj kdekoľvek, a navyše bez rizika, nakoľko senzor pracuje len s bezpečným napätím.

Neutrálny komponent pre senzory.

Implant sa často zapája ako medzi komponent, napríklad pokiaľ chcete získavať informácie o stave senzorov vo Vašom zabezpečovacom systéme, Implant zapojíte tak, že senzor bude aj naďalej pripojený k alarmu, avšak po ceste odovzdá informácie vďaka implantu aj do Smart Home systému. Takéto zapojenie nijako nenaruší originálnu cestu senzora.

smart-implant2

Ovládajte svoju garážovú bránu na diaľku...

Jednoduchým pripojením Smart Implantu na riadiacu jednotku Vašej garážovej brány ju zmeníte na Smart a budete ju môcť ovládať pomocou diaľkového ovládania ale aj pomocou mobilnej aplikácie. Smart Implant jednoducho pripojíte do vstupu, kam štandardne pripájate tlačítko na bránu a do vstupov implantu pripojíte tlačítko.

smart-implant3

Zmeňte Váš zabezpečovací systém na Smart...

Pridaním Smart Implantu do Vášho zabezpečovacieho systému môžete jednak získavať informácie o stave jednotlivých senzorov ako aj o stave zabezpečenia, dokonca aj prepínať stav zamknutia/odomknutia alarmu. Vďaka tomu aj Vaša stará zabezpečovačka bude fungovať tak, ako tie najnovšie.

smart-implant4

Premeňte svoj starý termostat na Smart termostat...

Pokiaľ chcete pridať svoj starý, klasický termostat do Smart Home systému, nie je to problém. Jednoducho pridáte Smart Implant na kabeláž medzi termostatom a kotlom a od tej chvíle môžete kúrenie spustiť aj cez Smart Home systém. Môžete tak napríklad odpojiť kúrenie, keď odchádzate z domu... (*záleží od typu termostatu)

smart-implant5

Získajte všetky informácie, ktoré potrebujete...

Smart Implant dokáže nie len ovládať zsariadenia, ale aj získavať informácie od senzorov, napríklad tých, ktoré máte v záhrade. Správnym pripojením senzorov na Smart Implant môžete napríklad pripojiť senzor vlhkosti, vetra, zrážok...

smart-implant6

Máte svoje obľúbené "nie" smart zariadenie?

Smart Implant môžete nainštalovať aj do klasických spotrebičov, kde premostíte tlačítka cez implant a vďaka tomu môžete zariadenie ovládať aj pomocou Smart Home systému. Nemusíte sa tak vzdať svojej srdcovky a svoj obľúbený zosik si môžete premeniť na moderný. 

smart-implant7

Zariadenie so špeciálnym zameraním...

FIBARO Implant je nástupcom univerzálneho binárneho senzoru a FIBARO pri jeho tvorbe počúvalo požiadavky zákazníkov a inštalatérov. Vďaka tomu dáva toto zariadenie naozaj mnoho možnosti integrácie. S FIBARO implentom môžete:

- Pripojiť vypínač a ovládať až 12 akcií (scény, zariadenia...)
- Ovládať až 2 nezávislé bezpotenciálové výstupy
- Získavať informácie z 0-10V senzorov
- Má zabudovaný senzor teploty
- Podporuje až 6x DS18B20 senzor alebo 1x DHT-22 senzor vlhkosti a teploty

V systéme FIBARO je senzor zobrazený následovne:

smart-implant8

smart-implant9

Na čo sa dá použiť FIBARO Smart Implant?

Dodatočné parametre

Kategória: Produkty Z-Wave
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: 12-24VDC
? Podporované v systéme: Homey, Fibaro HC3, Fibaro HC2, Fibaro HCL
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Biela
Napájanie: 9-30VDC
Rozmer: 29x18x13mm
Vstupy: 2x 0-10 analog/binary vstup 1x serial 1-wire vstup (pre DHT22 alebo DS18B20 senzor)
Výstup: 2x potential-free výstupy
Podporované digitálne senzory: 6 DS18B20 alebo 1 DHT22
Max. výstup: 150mA pri 30V DC / 20V AC
Rozsah merania zabudovaného senzoru: -55°C – 126°C
Rozsah použitia: 0-40°C
Sila signálu: EIRP max. 7dBm
Dosah: do 50m bez prekážok
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
P Avatar autora | 12.1.2023
Zatial nezapojene, avšak ich používam bežne a z univerzálnych modulov pre Z-wave je to to naj. Škoda, že nie je uvolnená licencia Z-wave od SiliconLabs. Potom by sa takéto muduly ako aj celé Z-wave mohli dostať cenovo na úroveň cien Wifi modulov, napr. obdobný modul u Shelly stojí 15€.
5
P Avatar autora | 3.12.2021
Po klasickej fibaro instalacii bez problemov funguje (otvaranie a zatvaranie brany spolu s prepojenim na ine senzory a logiku k tomu naviazanu).
5
JK Avatar autora | 3.3.2021
Vsetko funguje ako je popisane len skoda, ze nikde nie je upozornenie ze Fibaro nevie zobrazovat vlhkost v pripade pripojenia snimace DTH22 ale mozno daka aktualizacia v dubucnosti to umozni, aktualne na HCL3 nie.
5
M Avatar autora | 20.12.2019
je zaujímavé multifunkčné zariadenie... funguje výborne..
Nevypĺňajte toto pole:
P Avatar autora Smart implant v čidle Jablotron. 21.11.2022 16:36
Dobrý deň, Mám staršiu jednotku Jablotron JA-82K. Chcel by som pomocou smart implantov detekovať na stav úrovni čidiel. PIR čidlá JS-20 largo (http://e-shop.jablotron.sk/download/navody/JS-20.pdf) Z návodu čidla mi vyplýva, že Smart implant by som musel dávať do každého čidla a detekovať rozopnutie PIR a rozopnutie TMP? Lebo centrálna jednotka už len posudzuje analógovo hodnotu výsledného odporu, v nej by mi Smart Implant už nepomohol. Uvažujem správne? Vďaka.
Odpovedať

 

Spoločnosť HomeSystem s.r.o. je oficiálnym distribútorom značky FIBARO pre Slovenskú republiku. Nákupom u nás dostávate produkty z prvej ruky, najrýchlejšie riešenie reklamácií a samozrejme, môžete využiť našu sieť zaškolených certifikovaných inštalatérov, ktorí Vám systém nastavia, ak si neviete poradiť. 

FIBARO - skutočný bezdrôtový Smart Home

Hľadáte odpoveď na otázku, aký bezdrôtový Smart Home systém je najlepší? Práve ste našli. Systém FIBARO má všetky pokročilé funkcie, ktoré nájdete v káblových systémoch za desiatky tisíc eur. Dokáže ovládať svietenie, tienenie, kúrenie, zavlažovanie, ale aj bazény, čerpadla a mnoho ďalšieho. Vďaka podpore protokolu Z-Wave podporuje FIBARO stovky produktov od rôznych výrobcov. Vy tak nie ste viazaný len na jedného výrobcu. 

 

Fibaro_rozhranie

ktory_Fibaro_modul

FIBARO_senzory