Smart Implant FIBARO

Kód: FGBS-222
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: FIBARO
€49,08 €40,90 bez DPH
Skladom na predajni (> 50 ks)
Môžeme doručiť do:
6.8.2021

FIBARO Implant je unikátne zariadenie na integráciu bežných senzorov a zariadení do systému Smart Home.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Podrobný popis

fibaro-smart-implant

FIBARO Smart Implant - premeňte svoje bežné spotrebiče na SMART...

Toto malé zariadenie dokáže premeniť Vaše bežné spotrebiče a zariadenia na Smart a umožní Vám ich ovládanie pomocou Smart Home systému. Je to jediný Z-Wave produkt svojho druhu, ktorý kombinuje prepojenie vstupov zo zariadení s výstupmi, avšak navyše ponúka možnosť ovládania výstupov aj samostatne, cez systém Smart Home. 

Aj keď sa jedná o malé zariadenie, spája v sebe niekoľko funkcií. Ponúka samozrejme bezdrôtové ovládanie zariadenia, slúži taktiež ako rozšírovač siete Z-Wave dáva možnosť pripojiť niekoľko druhov senzorov a samozrejme, vďaka tomuto zariadeniu je možné spínať 2 bezpotenciálové výstupy.

DSC00620

Jednoduché napájanie.

Vďaka naozaj jednoduchému pripojeniu a veľkému rozsahu od 9V až po 30V dokážete tento senzor pripojiť naozaj kdekoľvek, a navyše bez rizika, nakoľko senzor pracuje len s bezpečným napätím.

Neutrálny komponent pre senzory.

Implant sa často zapája ako medzi komponent, napríklad pokiaľ chcete získavať informácie o stave senzorov vo Vašom zabezpečovacom systéme, Implant zapojíte tak, že senzor bude aj naďalej pripojený k alarmu, avšak po ceste odovzdá informácie vďaka implantu aj do Smart Home systému. Takéto zapojenie nijako nenaruší originálnu cestu senzora.

smart-implant2

Ovládajte svoju garážovú bránu na diaľku...

Jednoduchým pripojením Smart Implantu na riadiacu jednotku Vašej garážovej brány ju zmeníte na Smart a budete ju môcť ovládať pomocou diaľkového ovládania ale aj pomocou mobilnej aplikácie. Smart Implant jednoducho pripojíte do vstupu, kam štandardne pripájate tlačítko na bránu a do vstupov implantu pripojíte tlačítko.

smart-implant3

Zmeňte Váš zabezpečovací systém na Smart...

Pridaním Smart Implantu do Vášho zabezpečovacieho systému môžete jednak získavať informácie o stave jednotlivých senzorov ako aj o stave zabezpečenia, dokonca aj prepínať stav zamknutia/odomknutia alarmu. Vďaka tomu aj Vaša stará zabezpečovačka bude fungovať tak, ako tie najnovšie.

smart-implant4

Premeňte svoj starý termostat na Smart termostat...

Pokiaľ chcete pridať svoj starý, klasický termostat do Smart Home systému, nie je to problém. Jednoducho pridáte Smart Implant na kabeláž medzi termostatom a kotlom a od tej chvíle môžete kúrenie spustiť aj cez Smart Home systém. Môžete tak napríklad odpojiť kúrenie, keď odchádzate z domu... (*záleží od typu termostatu)

smart-implant5

Získajte všetky informácie, ktoré potrebujete...

Smart Implant dokáže nie len ovládať zsariadenia, ale aj získavať informácie od senzorov, napríklad tých, ktoré máte v záhrade. Správnym pripojením senzorov na Smart Implant môžete napríklad pripojiť senzor vlhkosti, vetra, zrážok...

smart-implant6

Máte svoje obľúbené "nie" smart zariadenie?

Smart Implant môžete nainštalovať aj do klasických spotrebičov, kde premostíte tlačítka cez implant a vďaka tomu môžete zariadenie ovládať aj pomocou Smart Home systému. Nemusíte sa tak vzdať svojej srdcovky a svoj obľúbený zosik si môžete premeniť na moderný. 

smart-implant7

Zariadenie so špeciálnym zameraním...

FIBARO Implant je nástupcom univerzálneho binárneho senzoru a FIBARO pri jeho tvorbe počúvalo požiadavky zákazníkov a inštalatérov. Vďaka tomu dáva toto zariadenie naozaj mnoho možnosti integrácie. S FIBARO implentom môžete:

- Pripojiť vypínač a ovládať až 12 akcií (scény, zariadenia...)
- Ovládať až 2 nezávislé bezpotenciálové výstupy
- Získavať informácie z 0-10V senzorov
- Má zabudovaný senzor teploty
- Podporuje až 6x DS18B20 senzor alebo 1x DHT-22 senzor vlhkosti a teploty

V systéme FIBARO je senzor zobrazený následovne:

smart-implant8

smart-implant9

Na čo sa dá použiť FIBARO Smart Implant?

Dodatočné parametre

Kategória: Produkty Z-Wave
Záruka: 2 roky
Napájanie: 12-24VDC
? Podporované: Fibaro HC2, Fibaro HCL, Vera Control, Popp Hub (Z-Way softvér), Zipato, Homey, Fibaro HC3
? Protokol: Z-Wave Plus
Napájanie: 9-30VDC
Rozmer: 29x18x13mm
Vstupy: 2x 0-10 analog/binary vstup 1x serial 1-wire vstup (pre DHT22 alebo DS18B20 senzor)
Výstup: 2x potential-free výstupy
Podporované digitálne senzory: 6 DS18B20 alebo 1 DHT22
Max. výstup: 150mA pri 30V DC / 20V AC
Rozsah merania zabudovaného senzoru: -55°C – 126°C
Rozsah použitia: 0-40°C
Sila signálu: EIRP max. 7dBm
Dosah: do 50m bez prekážok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JK Avatar autora | 3.3.2021
Vsetko funguje ako je popisane len skoda, ze nikde nie je upozornenie ze Fibaro nevie zobrazovat vlhkost v pripade pripojenia snimace DTH22 ale mozno daka aktualizacia v dubucnosti to umozni, aktualne na HCL3 nie.
5
M Avatar autora | 20.12.2019
je zaujímavé multifunkčné zariadenie... funguje výborne..

Sme oficiálny distribútor značky FIBARO pre Slovneskú republiku  ✅ poskytujeme technickú podporu ✅ Máme GARANCIU NAJNIŽŠEJ CENY ✅ všetky produkty máme skladom s dodaním do 24 hodín ✅ Zabezpečujeme inštalácie aj servis ✅ Veľkoobchodná spolupráca 

FIBARO je známe aj tým, že dizajn, ktorý dáva bežným zariadeniam ako sú pohybové senzory či hlavice radiátorov upúta určite každého a konkurenti sa naň dotiahnú jedine tak, že dizajn skopírujú. Možno práve preto sa FIBARO presadilo a dnes patrí medzi najpredávanejšie značky v oblasti Smart Home.

FIBARO sa popri výrobe Z-Wave produktov začalo zaoberať aj výrobou produktov na systém HomeKit. Tieto produktové rady sú úplne oddelené a za bežných podmienok nie je možné používať výrobky označené ako Z-Wave s výrobkami HomeKit.

S produktami značky FIBARO pracujeme od roku 2013 a na výrobky tejto značky ponúkame okrem predaja aj technickú podporu a inštalácie.

V roku 2020 sme sa stali oficiálnym distribútorom značky FIBARO pre Slovenskú republiku.