Auto inclusion

Auto inclusion alebo automatické pridávanie zariadeni:

Týmto pojmom označujeme funkciu Z-Wave zariadení, ktorá nám umožňuje automatické pridanie zariadenia do riadiacej jednotky bez nutnosti klasického 3 stlačenia. Zariadenie, ktoré podporuje funkciu automatického pridávania sa okamžite po zapojení na elektrickú sieť snaží nájsť riadiacu jednotku a priradiť sa do systému.

V praxi to znamená, že ak zapojíme napríklad relé na prívod elektriny, pred samotným spustením ističa môžme v riadiacej jednotke spustiť funkciu pridávania nového zariadenia a následne zapnúť istič. Akonáhle relé dostane napájanie, nájde riadiacu jednotku a pridá sa nám do systému.

Na čo si dať pozor:

Takáto funkcia je výborná, pokiaľ sme zabudli zariadenie pridať do systému a už sme ho niekam schovali, pričom jeho opätovné vyberanie by nám zabralo veľa času. Je však potrebné pamätať na to, že pokiaľ zapojíme viacero zariadení a následne im naraz pustíme napájanie, riadiaca jednotka jednoducho začne pridávať prvé, ktorému sa podarí s ňou skontaktovať. Nebude nám tak hneď jasné, ktoré zariadenie sa pridá a budeme musieť prebehnúť test, čo pri veľkých inštaláciách môže trvať pár minút.

Dôležitý je tiež fakt, že automatické pridávanie je štandardne zrušené stlačením tlačítka alebo vypínača.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie