Homey Bridge

Kód: HOMEY_BRIDGE
Funguje s Homey
Značka: Athom
€69 €57,50 bez DPH
Predobjednávka s doručením v Q4 2022 (47 ks)
Možnosti doručenia

Homey Bridge, perfektná riadiaca jednotka pre všetkých, ktorí nechcú investovať do drahého kontroléra. Vďaka nej môžete používať všetky pokročilé funkcie Homey avšak za neuveriteľnú cenu.

Dôležité - predobjednávky budú odosielané počas oficiálneho spustenia predaja

Detailné informácie

Podrobný popis

Dôležité - predobjednávky budú odosielané počas oficiálneho spustenia predaja

Homey Bridge je tu. Skvelá novinka od spoločnosti Athom prináša revolúciu v Smart Home systémoch. Za neuveriteľnú cenu dostanete všetky funkcie, ktoré ponúka Homey PRO. 

Homey_bridge

Homey Bridge je cloudová riadiaca jednotka, ktorá Vám umožňuje pripojenie Z-Wave, Zigbee, WiFi, Bluetooth, 433Mhz a Infra zariadení do Vášho systému Homey. Jednoducho ho pripojte ku svojej WiFi sieti a môžete začať. Je nesmierne rýchly, vypadá skvelo a cena je naozaj bezkonkurenčná. 

Pri objednaní Homey Bridge navyše dostanete 3 mesiace predplatného Homey Premium zadarmo!

Homey Bridge & Homey Mobile App & Homey Web App

Ako to funguje?

Homey popri novom Homey Bridge predstavilo aj bezplatnú cloudovú službu Homey. Jednoducho sa pripojíte do tento služby a máte k sebe dispozícií rozhranie Homey, kde môžete pridávať WiFi cloudové zariadenia ako sú Shelly, Doorbird, ... To dokážete teraz robiť aj bez zakúpenia akejkoľvek riadiacej jednotky. Máte tak k dispozícií rozhranie Homey pre 5 zariadení úplne zadarmo.

Pokiaľ by ste chceli používať túto službu pre viac ako 5 zariadení budete si potrebovať zakúpiť službu Homey Premium. Ide o predplatnú službu, ktorá stojí 2,99€ mesačne. S touto službou môžete do Homey webovej aplikácie pridávať neobmedzený počet WiFi zariadení.

A práve tu prichádza Homey Bridge. Ten umožňuje jednoducho pridať do tejto služby aj podporu produktov iných protokolov. To znamená, že popri WiFi a iným cloudovým zariadeniam budete vedieť pridať napríklad aj produkty FIBARO, Qubino, Aeotec, Philips Hue, Ikea a ďalšie.

Je Homey Bridge náhradou Homey Pro?

Do určitej miery áno, ale Homey Pro ostáva aj naďalej v ponuke. To, prečo Homey Pro stojí 399€ je práve potreba výkonnejších komponentov, aby všetko mohlo prebiehať práve u Vás. Homey Bridge sa k tomuto problému stavia inak. V podstate táto riadiaca jednotka obsahuje veľmi základný procesor a antény pre rôzne protokoly. Celá výpočtová sila prebieha na serveroch v spoločnosti Homey. Vďaka tomu sa podarilo vytvoriť hardvér, ktorý nie je drahý, avšak ponúka funkcie svojho väčšieho brata za neuveriteľnú cenu.

Pre používanie Homey máte teda tieto možnosti:

  • Homey webová aplikácia bezplatná - do 5 WiFi zariadení
  • Homey webová aplikácia s poplatkom 2,99€ mesačne - neobmedzený počet WiFi zariadení a Flows aj s funkciou Logic a grafy "Insights"
  • Homey webová aplikácia s poplatkom 2,99€ mesačne a Homey Bridge - neobmedzený počet WiFi, Z-Wave, Zigbee, Bluetooth, iR, 433Mhz zariadeniá a neobmedzené Flows s funkciou Logic a grafy "Insights"
  • Homey PRO - lokálna riadiaca jednotka bez obmedzení a bez mesačných poplatkov (možný poplatok za Cloud Backup)

Comparison Table — Homey & Homey Pro

Pre koho je to určené?

Homey Bridge je skvelý na začiatok, keď sa potrebujete "rozkukať" v tom, čo Homey dokáže a pochopiť jeho fungovanie. Za 69€ a malý mesačný poplatok dostanete takmer to isté, ako ponúka Homey PRO za 399€

Pre koho určená nie je?

Pre tých, ktorí majú výpadky internetu, pomalé pripojenie, chcú používať Homey Script a vo všeobecnosti, nechcú byť odkázaní na Cloud a mesačné poplatky.

Kedy bude Homey Bridge dostupný?

Oficiálne spustenie predaja je posunuté a budeme Vás priebežne informovať.

Sú už všetky aplikácie a zariadenia podporované v Homey PRO aj v Homey Bridge?

Nie, ešte nie všetky, avšak ten dôležitý základ už podporovaný je.
Overiť aktuálny stav aplikácií a vývoja si môžete tu:
https://homey.app/en-gb/wiki/homey-beta-status/

Je možné prejsť z Homey Bridge na Homey Pro bez straty dát?

Bohužiaľ nie, prechod z Homey Bridge na Homey Pro si vyžiada nainštalovanie systému nanovo, teda pridanie produktov opäť do Homey Pro a vytvorenie flows.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Riadiace jednotky pre Smart Home
Záruka: 2 roky
? Farba zariadenia: Cierna
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus, Zigbee, WiFi, Bluetooth, Infrared, 433 MhZ

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
SM Avatar autora Pomalé pripojenie? 27.12.2021 14:43
"Pre koho určená nie je? Pre tých, ktorí majú výpadky internetu, pomalé pripojenie, chcú používať Homey Script a vo všeobecnosti, nechcú byť odkázaní na Cloud a mesačné poplatky." Vieme prosím povedať, čo sa v prípade Homey Bridge považuje za pomalé pripojenie? Cez wifi mam stabilnú rýchlosť cez 90 MB/s. Je to dostačujúce? Vopred vďaka za odpoveď
Odpovedať
H Avatar autora Pomalé pripojenie? 28.12.2021 09:45
Dobrý deň, 90MB/s je úplne v poriadku. Pomalým pripojením je myslené pripojenie niekde v horách, kde bežia mobilné dáta, ktoré vypadávajú, aj keď idú, majú minimálne dátové toky. Pri bežnom pripojení je to samozrejme v poriadku. Homey tiež neposiela veľké dáta, ide len o drobné príkazy a reporty.

Spoločnosť Athom má vo svojej ponuke len jeden produkt, a tým je riadiaca jednotka Homey. To však nijako neuberá na pridanej hodnote. Táto riadiaca jednotka patrí medzi TOP riadiace jednotky na trhu vďaka kvalite prepracovania svojho systému a jednoduchosti používania. Navyše len ťažko budete hľadať podporu viacerých protokolov ako ponúka Homey.

Aj vďaka tomu je Homey vynikajúcim riešením, ak ste začali budovať svoju inteligentnú domácnosť na prvkoch WiFi alebo na iných Smart zariadeniach a teraz ich chcete dať do jedného systému inteligentnej domácnosti.

Pokiaľ však chcete riešenie, v ktorom môžete systém aj programovať pomocou LUA kódu, má Homey taktiež riešenie. Po nainštalovaní appky sa totiž jeho možnosti rozšíria aj o túto funkcionalitu. Výborné, však.

           Homey + Text Portrait