Homey Bridge

Kód: HOMEY_BRIDGE
Funguje s Homey
Značka: Athom
€69 €57,50 bez DPH
Skladom (28 ks)
Môžeme doručiť do:
17.6.2024
Možnosti doručenia

Homey Bridge, perfektná riadiaca jednotka pre všetkých, ktorí nechcú investovať do drahého kontroléra. Vďaka nej môžete používať všetky pokročilé funkcie Homey avšak za neuveriteľnú cenu.

 

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Homey Bridge je tu. Skvelá novinka od spoločnosti Athom prináša revolúciu v Smart Home systémoch. Za neuveriteľnú cenu dostanete všetky funkcie, ktoré ponúka Homey PRO. 

Homey_bridge

Homey Bridge je cloudová riadiaca jednotka, ktorá Vám umožňuje pripojenie Z-Wave, Zigbee, WiFi, Bluetooth, 433Mhz a Infra zariadení do Vášho systému Homey. Jednoducho ho pripojte ku svojej WiFi sieti a môžete začať. Je nesmierne rýchly, vypadá skvelo a cena je naozaj bezkonkurenčná.

Homey Bridge & Homey Mobile App & Homey Web App

Ako to funguje?

Homey popri novom Homey Bridge predstavilo aj bezplatnú cloudovú službu Homey. Jednoducho sa pripojíte do tento služby a máte k sebe dispozícií rozhranie Homey, kde môžete pridávať WiFi cloudové zariadenia ako sú Shelly, Doorbird, ... To dokážete teraz robiť aj bez zakúpenia akejkoľvek riadiacej jednotky. Máte tak k dispozícií rozhranie Homey pre 5 zariadení úplne zadarmo.

Pokiaľ by ste chceli používať túto službu pre viac ako 5 zariadení budete si potrebovať zakúpiť službu Homey Premium. Ide o predplatnú službu, ktorá stojí 2,99€ mesačne. S touto službou môžete do Homey webovej aplikácie pridávať neobmedzený počet WiFi zariadení.

A práve tu prichádza Homey Bridge. Ten umožňuje jednoducho pridať do tejto služby aj podporu produktov iných protokolov. To znamená, že popri WiFi a iným cloudovým zariadeniam budete vedieť pridať napríklad aj produkty FIBARO, Qubino, Aeotec, Philips Hue, Ikea a ďalšie.

Je Homey Bridge náhradou Homey Pro?

Do určitej miery áno, ale Homey Pro ostáva aj naďalej v ponuke. To, prečo Homey Pro stojí 399€ je práve potreba výkonnejších komponentov, aby všetko mohlo prebiehať práve u Vás. Homey Bridge sa k tomuto problému stavia inak. V podstate táto riadiaca jednotka obsahuje veľmi základný procesor a antény pre rôzne protokoly. Celá výpočtová sila prebieha na serveroch v spoločnosti Homey. Vďaka tomu sa podarilo vytvoriť hardvér, ktorý nie je drahý, avšak ponúka funkcie svojho väčšieho brata za neuveriteľnú cenu.

Pre používanie Homey máte teda tieto možnosti:

  • Homey webová aplikácia bezplatná - do 5 WiFi zariadení
  • Homey webová aplikácia s poplatkom 2,99€ mesačne - neobmedzený počet WiFi zariadení a Flows aj s funkciou Logic a grafy "Insights"
  • Homey webová aplikácia s poplatkom 2,99€ mesačne a Homey Bridge - neobmedzený počet WiFi, Z-Wave, Zigbee, Bluetooth, iR, 433Mhz zariadeniá a neobmedzené Flows s funkciou Logic a grafy "Insights"
  • Homey PRO - lokálna riadiaca jednotka bez obmedzení a bez mesačných poplatkov (možný poplatok za Cloud Backup)

Comparison Table — Homey & Homey Pro

Pre koho je to určené?

Homey Bridge je skvelý na začiatok, keď sa potrebujete "rozkukať" v tom, čo Homey dokáže a pochopiť jeho fungovanie. Za 69€ a malý mesačný poplatok dostanete takmer to isté, ako ponúka Homey PRO za 399€

Pre koho určená nie je?

Pre tých, ktorí majú výpadky internetu, pomalé pripojenie, chcú používať Homey Script a vo všeobecnosti, nechcú byť odkázaní na Cloud a mesačné poplatky.

 

Sú už všetky aplikácie a zariadenia podporované v Homey PRO aj v Homey Bridge?

Nie, ešte nie všetky, avšak ten dôležitý základ už podporovaný je.
Overiť aktuálny stav aplikácií a vývoja si môžete tu:
https://homey.app/en-gb/apps/homey/

Je možné prejsť z Homey Bridge na Homey Pro bez straty dát?

Bohužiaľ nie, prechod z Homey Bridge na Homey Pro si vyžiada nainštalovanie systému nanovo, teda pridanie produktov opäť do Homey Pro a vytvorenie flows.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Riadiace jednotky pre Smart Home
Záruka: 2 roky
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus, Zigbee, WiFi, Bluetooth, Infrared, 433 MhZ
? Farba zariadenia: Cierna
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MK Avatar autora | 16.3.2023
veľmi nespokojný. popísaný ako geniálny s tým čo všetko dokáže integrovať. ak ale mám napríklad HomeConnect na ovládanie Siemens/Bosch smart spotrebičov a po integrácii do Homey Bridge ich akurát viem len pozerať či sú zapnuté/vypnuté, prípadne majú otvorené dvierka, tak je to veľmie, veľmi máo..... Moja predstava je taká, že mi musí ponúknuť minimálne toľko čo aplikácia od výrobcu. celkovo je používateľské rozhranie veľmi slabé, predstavoval by som si mať možnosť vytvoriť 3D model bytu/domu s oknami, dverami,... s umiestnením spotrebičov s možnosťou približovania/vzďaľovania, a ovládaním tak že uvidím, kde sa svieti, kde sú otvorené/zatvorrené/zamknuté/odmknuté dvere, v akom stave žalúzie,.... jedna pozitívna vec, IKEA (zigbee) RGB žiarovka sa dá plynulo meniť farba oproti samotnej IKEA smart home aplikácii a teda bráne IKEA DIRIGERA v ktorej mám doposiaľ cez 80 zariadení
H Avatar autora HomeSystem.sk (Administrátor) 17.3.2023
Dobrý deň, mrzí ma Vaša nespokojnosť, no dovoľte mi napísať pár vecí, aby nedošlo k nedorozumeniu pre ďalších zákazníkov: - Keď sa pozerám na podporu Home Connect tu https://homey.app/en-gb/app/com.home-connect/Bosch-Siemens-Home-Connect/ vidím, že sú podporované aj flows na ovládanie zariadení. To znamená, že vy si môžete tvoriť automatizáciu na to, aby sa Vám zariadenia prispôsobili tomu, čo potrebujete vtedy, keď to potrebujete. Bohužiaľ nemám ako otestovať podporu týchto zariadení v rámci samotného zobrazenia zariadenie, výhodou Homey je však práve automatizácia a v rámci tej by ste dané zariadenia používať mali môcť. - Ponúka funkcií "minimálne" toľko, ako výrobca zariadenia - toto je vec, ktorú Vám v rámci ovládania zariadenia neponúkne žiadny univerzálny systém. Treba si uvedomiť, že ak máte na produkty BOSH aplikáciu od BOSHU, tak oni do tej aplikácie pridávajú len tie ich zariadenia a celá aplikácia môže byť tomu prispôsobená, tým práčkam a tak. Homey aplikácia je univerzálna, rieši všetko možné od stoviek výrobcov. Niekedy sa podarí urobiť integráciu krajšie, niekedy menej, v zásade je ale sila tej aplikácie v tom, že môžete prepájať tieto zariadenia. Napríklad poviem, že pri SONOS reproduktoroch je určite lepšia aplikácia od Sonos priamo, ale tá aplikácia Vám nedovolí napríklad pri pohybe v záhrade oznámiť túto informáciu z reproduktoru. Homey Vám to zase umožní, pretože podporuje aj pohybové senzory, aj Google TTS, aj chromecast a aj Sonos reproduktory. V žiadnom z tých podpor to nie je lepšie, ako to má zvládnuté originál appka od výrobcu, ale žiadna originál appka Vám nedovolí tie zariadenia takto prepojiť. - Prepáčte, no o tom, že Homey podporuje 3D model miestnosti som nikde nevidel informáciu. Tento spôsob používania Smart Home je síce na oko pekný, ale verte mi, nie je to to, čo by bolo praktické :) Každopádne, ak ste niekde túto informáciu videli, že by to malo byť podporované, dajte nám prosím Vás vedieť, aby sme tú informáciu opravili. Systém, ktorý túto vec podporuje sa vola Colibri ale tam zase chýba kopec iných vecí, ktoré Homey má. Skúste sa prosím pozrieť na záložku "flows" a vyskúšať silu tejto funkcie, pretože to je ten "Smart Home" :) Mobilná aplikácia je samozrejme dôležitá, no my s naším inštalatérmi zvykneme hovoriť, že pokiaľ často zapínate mobilnú aplikáciu, tak máte zle nastavenú automatizáciu :) Smart Home má fungovať tak, aby slúžil Vám, aby robil veci, ktoré treba a keď ich treba :) Verím, že sila Homey automatizácie Vás trochu presvedčí :)
Nevypĺňajte toto pole:
P Avatar autora homey 5.4.2024 21:32
dobrý deň, je možné prikupením druhej jednotky homey, druhú jednotku používať ako extender signálu?
Odpovedať
SM Avatar autora Pomalé pripojenie? 27.12.2021 14:43
"Pre koho určená nie je? Pre tých, ktorí majú výpadky internetu, pomalé pripojenie, chcú používať Homey Script a vo všeobecnosti, nechcú byť odkázaní na Cloud a mesačné poplatky." Vieme prosím povedať, čo sa v prípade Homey Bridge považuje za pomalé pripojenie? Cez wifi mam stabilnú rýchlosť cez 90 MB/s. Je to dostačujúce? Vopred vďaka za odpoveď
Odpovedať
H Avatar autora Pomalé pripojenie? 28.12.2021 09:45
Dobrý deň, 90MB/s je úplne v poriadku. Pomalým pripojením je myslené pripojenie niekde v horách, kde bežia mobilné dáta, ktoré vypadávajú, aj keď idú, majú minimálne dátové toky. Pri bežnom pripojení je to samozrejme v poriadku. Homey tiež neposiela veľké dáta, ide len o drobné príkazy a reporty.

Spoločnosť Athom má vo svojej ponuke len jeden produkt, a tým je riadiaca jednotka Homey. To však nijako neuberá na pridanej hodnote. Táto riadiaca jednotka patrí medzi TOP riadiace jednotky na trhu vďaka kvalite prepracovania svojho systému a jednoduchosti používania. Navyše len ťažko budete hľadať podporu viacerých protokolov ako ponúka Homey.

Aj vďaka tomu je Homey vynikajúcim riešením, ak ste začali budovať svoju inteligentnú domácnosť na prvkoch WiFi alebo na iných Smart zariadeniach a teraz ich chcete dať do jedného systému inteligentnej domácnosti.

Pokiaľ však chcete riešenie, v ktorom môžete systém aj programovať pomocou LUA kódu, má Homey taktiež riešenie. Po nainštalovaní appky sa totiž jeho možnosti rozšíria aj o túto funkcionalitu. Výborné, však.

           Homey + Text Portrait