HeatIt ZM Stmievač (ZM Dimmer)

Kód: 1444442
Funguje s FIBAROM
Značka: HeatIT
€50,40 €42 bez DPH €50,40 / 1 ks
Skladom (17 ks)
Môžeme doručiť do:
12.12.2023
Možnosti doručenia

HeatIt ZM  Dimmer je 250W stmievač s podporou Z-Wave 800, ktorý umožní pridávať Vaše stmievateľné svietidlo do systému Z-Wave.

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Z-Wave 800 stmievač

HeatIT ZM Dimmer je stmeivač s protokolom Z-Wave 800, teda najnovším protokolom, ktorý zabezpečuje lepší dosah a vyššiu rýchlosť komunikácie. Vďaka tomu dokážete Tento stmievač jednoducho umiestnite pod nástenný vypínač, zapojte a pridajte do Z-Wave riadiacej jednotky a máte Smart svetlo. Samozrejme, Váš vypínač bude fungovať naďalej tak, ako fungoval.

Z-Wave stmievač pre LED svietidla

Heatit ZM Dimmer je navrhnutý tak, aby dokázal ovládať aj klasické, aj LED 230VAC žiarovky bez blikania. Vy si tak môžete užiť ovládanie svetla do všetkých jeho intenzít. Doplnkovou funkciou tohto modulu je vstup pre druhý vypínač, ktorý môžete použiť na aktiváciu scén alebo ovládanie iného smart zariadenia pomocou pridružení (Associations).

Maranie spotreby svetla

Aj svetlo má svoju spotrebu. Tento stmievač Vám o nej povie všetko. Kedy a ako silno sa svietilo a akú spotrebu si to vyžiadalo.

ZM_Stmievac_rozmer

Technické parametre:

Protokol" Z-Wave 800
Týp: Stmievač na inštaláciu pod vypínač
Potrebná kabeláž: 2  alebo 3 vodičová (nevyžaduje si nulový vodič)
Rozmedzie výkonu žiaroviek: 5W - 250W LED
SmartStart: áno
OTA aktualizácie: Áno (vyžaduje si podporu v riadiacej jednotke)
Meranie spotreby: Áno
Ochrana: Preťaženie, prehriatie, skrat
Auto kalibrácia a dodatková úprava max. a min. intenzit stmievania
Funkcia ON/OFF
S2 zabezpečenie

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Produkty Z-Wave
Záruka: 2 roky
? Farba zariadenia: Cierna
? Napájanie zariadenia: 230VAC
? Podporované v systéme: Fibaro HC3, FIBARO HC3 LITE
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Typ zariadenia: Stmievač
? Počet výstupov relé: 1
Napájanie: 230V 50/60Hz
Minimálna prevádzková teplota: 5°C
Rozmery: 46 x 45 x 25 mm
Certifikácia: Z-Wave Plus, CE, EMC 2014/30/EU, RoHS 2011/65/EU, LVD 2014/35/EU
Z-Wave technológia: Z-Wave 800 čip
Max záťaž: 250W

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
M Avatar autora Minimálny výkon žiaroviek pri 3-vodičovom zapojení 31.10.2023 09:54
V Qubino Mini Dimmer manuáli je uvedené: > Qubino Dimmer allows a direct connection of even the smallest bulbs. It’s the only Z-Wave dimmer on the market that does not require any minimum load power, which means that the user can connect the bulbs with minimum power loads that are bigger than 0 W (valid only in case of 3-wired connection). Vyššie dáva zmysel, že v 3 vodičovom zapojení je napájanie smart logiky vykonané medzi fázou a nulákom. Teda nie je potrebné pustiť (malý) prúd skrze žiarovku (alebo bypass) aby stmievač napájal vlastnú internú elektroniku. Platí to aj pri HeatIt ZM Stmievači, že pri 3 vodičovom zapojení je možné stmievať žiarovky s takmer nulovým výkonom?
Odpovedať
H Avatar autora Stmievateľné LED 31.10.2023 10:24
Dobrý deň, popisy výrobcov treba vždy brať trochu aj ako marketingový popis :) Pri stmievačoch je dôležité totiž aj to, ako je spracovaná samotná žiarovka. Sú totiž žiarovky, ktoré nikdy nemajú problém (napríklad Ikea stmievateľné žiarovky, alebo niektoré Philips) prakticky so žiadnym stmievačom problém nemajú, ani keď sú pod 5W. Na druhej strane, niektoré iné žiarovky Vám ostanú svietiť, aj keď ich napojíte na relátko a nie to ešte na dimmer. Úprimne, ani pri Qubino stmievači by som si nebol istý, že pôjde o 100% istotu. Celkovo však toto nie je problém, nakoľko v prípade, že žiarovky nezhasnú, jednoducho sa na svetelný obvod pridá jeden bypass a celý problém je zažehnaný :) To, či bypass potrebujete zistíte, keď to celé zapojíte. Nestáva sa zase tak často, že by bol potrebný.

Spoločnosť HeatIt je švédsky výrobca, ktorý sa zameriava na výrobu komponentov na elektrické podlahové kúrenie. V tejto oblasti pôsobí už viac ako 20 rokov. Vo svojom portfóliu má taktiež komponenty s certifikáciou Z-Wave, ktoré je možné používať v Smart Home systémoch postavených na protokole Z-Wave.

HeatIt prišiel pred 5 rokmi na trh s úplne prvým Z-Wave kompatibilným termostatom určeným pre elektrické podlahové kúrenie, čo bolo v danom čase nesmierne potrebné. Dnes je tento termostat v jeho 3 generácií stále najpredávanejším termostatom. . HeatIt aj naďalej pracuje na tom, aby na trh prinášal unikátne riešenia a ponuka tejto značky sa veľmi odlišuje od ponuky iných Z-Wave výrobcov.

Od roku 2018 je spoločnosť HeatIt je na slovenskom trhu exkluzívne zastupovaná spoločnosťou HomeSystem s.r.o.

HeatIT produkty