Zrkadlenie obrazovky: ako prepojiť TV s mobilom?

Mnohí z vás doteraz ani len netušili, že Android a IOS smartfóny ponúkajú možnosť zrkadlenia obrazovky. O čo vlastne ide? V skratke – video, ktoré práve sledujete na vašom mobilnom telefóne, môžete sledovať na televíznej obrazovke. Ako tieto dve zariadenia prepojiť?

Prenos obrazu z mobilu na TV umocní váš zážitok zo sledovania filmu

Prepojenie mobilu s TV: čo je to zrkadlenie obrazovky?

V súčasnej dobe by mnohí ľudia najradšej sledovali obsah z mobilu priamo na veľkej obrazovke. Veľa z nich však nevie, ako na to, a tak využívajú komplikovanejší spôsob. Obľúbený film si stiahnu do USB a ten následne pripoja k televízii. Čo však s tým keď chcete sledovať niečo na Netflixe alebo by ste si radi pozreli video na Youtube? Potešíme vás, dá sa to aj inak a oveľa jednoduchšie, ako by ste mali všetko sťahovať.

Zrkadlenie obrazovky vám umožní v reálnom prenášať obsah z obrazovsky smartfónu na obrazovku TV a sledovať to, čo máte radi na väčšom rozlíšení. Nemusí ísť len o filmy, pokojne si na ňom môžete prezerať aj spomienkové fotografie, videá či poznámky v telefóne. Neexistujú žiadne limity.

Ako prepojiť mobil s TV?

Jednoducho. Je možné, že už ste niekedy v minulosti prenášali obraz z notebooku do televízie, pretože ste túžili po intenzívnejšom filmovom zážitku. Jediné, čo ste k tomu potrebovali, bol HDMI kábel.

Zdieľanie obrazovky na TV – ako na to?

Máte niekoľko možností, ako preniesť obraz z mobilu na televíziu – prostredníctvom kábla či Wi-Fi pripojenia. 

Ako pripojiť mobil k TV cez kábel 

Prepojenie TV s mobilom pomocou kábla je prvým spôsobom. Ide o fajn riešenie, no tiež má svoje muchy a nie je úplne ideálne z hľadiska komfortu. Prečo? Pretože bežné HDMI káble sú krátke, takže mobil musí byť priamo pri TV a nemôžete ho používať počas pozerania filmu. Niektorí to však ocenia, aby sa nerozptyľovali a mohli sústrediť len na jednu činnosť.

Prenos obrazu z mobilu na TV prostredníctvom kábla má aj svoje nevýhody

Nevýhodou je aj to, že počas zrkadlenia nebude možné nabíjať telefón, pokiaľ má len jeden výstup. Jedine, že by ste si zadovážili pokročilú redukciu. To sa môže zdať mnohým (aj nám) ako komplikované riešenie.

Zrkadlenie mobilu na TV cez WiFi

Tento spôsob je oveľa komfortnejší a celkovo medzi používateľmi obľúbenejší, pretože je bezdrôtový a neobmedzujú vás žiadne káble. Stačí, ak váš inteligentný televízor pripojíte na Wi-Fi. 

Prepojenie TV s mobilom – Android

Na to, aby sa vám to podarilo, potrebujete televízor, ktorý podporuje Android TV, pretože ten využíva Cast. Ide o protokol od spoločnosti Google a okrem smart televízora ho nájdete aj v Android zariadeniach, ako sú tablety či mobily. Spôsob, ako tieto dve zariadenia prepojiť je ďalej maximálne jednoduchý. 

Choďte do nastavení displeja, spustite zrkadlenie obrazovky a je hotovo. Aj tento spôsob má však jednu nevýhodu. Počas zrkadlenia a sledovania filmu nebudete môcť používať telefón, pokiaľ nechcete, aby vaši priatelia nevideli, kto vám píše správy. Televízor by totiž zobrazil presne to isté, čo by ste si prezerali na smartfóne. Dve hodiny bez četovania a scrollovania však iste zvládnete. 

Ako pripojiť mobil k TV – Apple

Čo sa týka Apple zariadení, tie medzi sebou výborne komunikujú, a to je jeden z dôvodov, prečo ich ľudia uprednostňujú pred Androidom. Ich používanie je intuitívne, rýchle a bezproblémové. 

Ako zdieľať obrazovku z mobilu na TV

Zdieľanie obrazovky na TV prebieha prostredníctvom mediálneho centra Apple TV, ktoré prenáša informácie z iTunes, iCloudu či iných služieb a tiež z IOS zariadení, ako je iPad, iPhone alebo MacBook. K zrkadleniu stačí zapnúť funkciu AirPlay a okamžite si môžete vychutnať nový akčný trhák alebo vtipnú komédiu. 

Pripojenie mobilu k Apple TV je rýchle a jednoduché

Ako spárovať mobil s TV bez Wi-Fi a HDMI

So zrkadlením obrazovky si poradíte aj bez Wi-Fi a HDMI kábla vďaka obľúbenému zariadeniu Chromecast, ktorý sa veľkosťou vyrovná USB a má HDMi zakončenie. Túto vymoženosť implementoval Google. Prvotným zámerom bolo prenášať audiovizuálne záznamy z internetového vyhľadávača Chrome, avšak Chromecast je možné použiť aj v prípade prenosu obrazu a zvuku z filmového archívu či externého úložiska. 

Ako prepojiť TV s mobilom – je tu ešte jeden spôsob

Ak si chcete večer oddýchnuť pri filme, o zrkadlenie obrazovky sa postarajú aj užitočné nástroje, ako napríklad AllCast alebo LocalCast. 

Špeciálne zariadenie, smart televízor či aplikácia na prepojenie mobilu s TV?

Je to len na vás, ktorý spôsob si vyberiete. Ako pri všetkom, tak aj tu platí, že jednotlivé postupy, ako spustiť screen mirroring, majú svoje klady a zápory. Už je na každom, ktorá možnosť bude preňho najprijateľnejšia. 

Ako spárovať mobil s TV LG

Často sa na nás obraciate z otákou, ako na prepojenie mobilu s TV, konkrétne vás najviac zaujíma značka LG. Televízory LG disponujú technológiou Screen Share, ktorá umožňuje zrkadliť obrazovku z PC, smartfónu či tabletu. Ako na to?

  1. Povoľte zdieľanie obrazovky na TV.
  2. Zapnite Screen Share na smartfóne.
  3. Zdieľajte obsah z telefónu.
  4. Užite si váš obľúbený program alebo seriál. 

Potrebujete poradiť so zariadeniami vo vašom smart home? Môžete nám napísať na tento e-mail a my vám odpíšeme hneď, ako to bude možné.