AEOTEC AËRQ - Senzor teploty a vlhkosti

Kód: AEOEZWA039
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: Aeotec
€39,99 €33,33 bez DPH €39,99 / 1 ks
Skladom (7 ks)
Môžeme doručiť do:
6.3.2024
Možnosti doručenia

AEOTEC AËRQ, alebo Senzor teploty a vlhkosti 7. generácie, Vám prináša patentovanú technológiu, podporenú 13 rokmi skúseností v segmente. A ako pridaná hodnota nový dizajn. 

 

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

 

Aeotec AËRQ - Senzor teploty a vlhkosti


Dokonale rozvynutý

Modul AEOTEC AËRQ, Senzor teploty a vlhkosti, je zariadenie pracujúce so Z-Wave 700 protokolom, ktoré vynikajúco pracuje so Z-Wave riadiacimi jednotkami akými sú FibaroHomeyVera a pod.

 Teplota a vlhkost AërQ aeotec

Aeotec Senzor teploty a vlhkosti je novým zariadením v portfóliu spoločnosti Aeotec. Toto zariadenie je schopné monitorovať, stav v akom sa nachádza váše ovzdušie alebo teplota.

 

Pochopenie a inteligencia, všade, kde to potrebujete.

aërQ Snímač teploty a vlhkosti je malý. Naozaj malý. Pri šírke 35 mm (1,38 ") je iba o niečo širší ako gombíková batéria. Táto veľkosť bola vyvinutá tak, aby ju bolo možné inštalovať takmer všade, kde potrebujete na meranie teploty a vlhkosti a na analýzu niektorých atribútov zdravia ovzdušia. Precízne skonštruované , jeho presnosť a zameranie mu umožňujú vylepšiť merania, ktoré vaše automatizačné systémy dostávajú od iných senzorov, zatiaľ čo jeho veľkosť umožňuje nenápadne inštalovať viac senzorov do miestností s veľkým priestorom.

velkost aeotec senzor teploty

 


Teplota. Spravujte kúrenie a chladenie a udržujte priestor dokonale mierny; Technológia aërQ monitoruje a hlási teploty medzi -10 ° C a 65 ° C (14 ° F až 149 ° F) s presnosťou ± 1 ° C.

Vlhkosť. Či už je potrebné riadiť prúdenie vzduchu v obytných priestoroch alebo paru v sprchách, technológia aërQ dokáže merať relatívnu vlhkosť priestoru v rozmedzí od 0% do 80% a s presnosťou ± 3%.

Rosa. Pohodlie a rosný bod idú ruka v ruke. Príliš nízke a pokožka môže byť podráždená. Príliš vysoká a v horúcom dni sa neochladíte. Technológia aërQ meria rosný bod ovzdušia v rovnakom rozsahu, v akom meria jeho relatívnu vlhkosť.

Pleseň. Kompatibilný softvér, ako napríklad AutoPilot, využíva technológiu aërQ na zisťovanie potenciálu nekvalitného vzduchu a na varovanie pred pravdepodobnosťou vzniku spór plesní.

aeotec aerq

Inštalácia a aplikácia Senzora dverí a okien

Toto zariadenie sa ľahko inštaluje pomocou obojstrannej lepiacej pásky. senzora je možné pripojiť externé binárne senzory, ako napr. senzor záplav,    a to cez vstavené vstupné kontakty. Modul môžete nanštalovať veľmi rýchlo. 

citlivost aerq

ZVYŠENÁ CITLIVOSŤ

 

zwave-s2

NAPÁJANIE Z-WAVE S2

 

 

Meranie.
A porozumenie
Po synchronizácii s kompatibilným softvérom Z-Wave budete môcť kedykoľvek, odkiaľkoľvek sledovať teplotu, vlhkosť a zdravie v miestnosti.

mobile aeotec aerq

 

Meranie.
A automatizácia.
aërQ Snímač teploty a vlhkosti je viac než len informačný. Plne kompatibilné brány Z-Wave vám umožnia preniknúť do jeho meraní a analýz pomocou rôznych dátových bodov a záverov, aby ste umožnili výkonné a inteligentné automatizácie.

meranie a automatizacia

Ochlaďte alebo zahrejte priestor, aby bol správny. Automaticky.

Nastavte a automatizujte požadovanú klímu a zapnite pripojenú ventiláciu, klimatizáciu alebo kúrenie, keď sa zistí, že teplota v miestnosti nie je dokonalá.

Ak je vzduch príliš suchý, zvlhčite priestor. Automaticky.

Sauny by sa mali tváriť ako sauny, púšte ako púšte. Monitorujte relatívnu vlhkosť miestnosti a automaticky zapnite pripojené zvlhčovače, odvlhčovače alebo odsávacie ventilátory.

Ak je kvalita vzduchu zlá, upravte prúdenie vzduchu. Áno, automaticky.

Keď vás snímač teploty a vlhkosti aërQ upozorní na nekvalitný vzduch a na potenciál tvorby plesní, zapnite automaticky a zodpovedne otvárajte okná.

 

Synchronizácia inteligencie.
Od MultiSensor 6 až po radiatorové hlavice - viac produktov Aeotec vykonáva merania teploty alebo vlhkosti. Kompatibilný softvér umožňuje týmto meraniam spolupracovať s tými, ktoré sníma snímač teploty a vlhkosti aërQ alebo dokonca viacnásobné snímače, aby bolo možné dosiahnuť presné priemery teploty a vlhkosti aj v tých najväčších miestnostiach.

aeotec aerq


    Výhody:

+ monitoruje teplotu už od 0,4 Stupňov
+ možnosť pripojiť ďalšie senzory (radiatorová hlavica,...)
+ rýchla komunikácia
+ Z-Wave S2 

 

   Nevýhody: 

- žiadna zistená nevýhoda

        Technické parametre:

 • Z-Wave Plus certifikované: Áno
 • Zabezpečenie: natívne S2
 • Verzia Z-Wave: Séria 700 a Gen7
 • Z-Wave SDK: 7.12 alebo novšia
 • Zahrnutie QR kódu: natívny SmartStart
 • Opakovač: Nie
 • Batéria: CR2477 3V lítium (LiMnO2)
 • Výdrž batérie: Pri predvolenom nastavení od výroby až na 2 roky
 • Bezdrôtový dosah:
 • V interiéri: 164 stôp (50 m)
 • Vonku: 150 m
 • Rozsah vlhkosti: 0 až 80 percent
 • Teplotný rozsah: -10 až 65 ° C (± 1 ° C) / 14 až 146 ° F (± 1,8 ° F)
  aeotec aerq

Poznámka: v systéme FIBARO pri výmene batérie vyberte batériu a nechajte zariadenie bez batérie aspoň 6 minút, následne vložte novú batériu. Bez tohto postupu si zariadenie nenačíta stav novej batérie a bude stále zobrazovať vybitú. Táto chyba bude odstaránená vo v.2.2

Dodatočné parametre

Kategória: Produkty Z-Wave
Záruka: 2 roky
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Biela
5
0x
4
0x
3
0x
2
1x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
2
PB Avatar autora | 15.4.2022
zatiaľ mám problém ho korektne pridať do ST. ak sa mi to aj podarilo, tak report teploty nefunguje korektne. velmi dlhy interval. teplota sa zreportuje až po stlačni tlačítka na sonzore, čo pre mňa nie je cesta. snad sa mi to podarí aktualizovať. Pohybové čidlo čo mám si s teplotou poradí lepšie ako toto, kt. je na to primárne určené
H Avatar autora HomeSystem s.r.o. (Administrátor) 15.4.2022
Zdravím Vás, prosím skontrolujte si parametre 1, 3 a 4. Tieto parametre sú určené presne na to, aby ste si našli svoj kompromis medzi tým, ako často senzor reportuje a ako dlho Vám vydrží batéria. Pokiaľ potrebujete reporty častejšie, dá sa to tam nastaviť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

multisenzor1

Aeotec je popredný výrobca Z-Wave komponentov. Vo svojej ponuke má všeobecné Z-Wave produkty ako sú stmievače, relé moduly... avšak prináša aj niekoľko jedinečných noviniek, medzi ktoré patrí napríklad Wallmote, vynikajúce diaľkové ovládanie prípadne kvalitný RGBW pás, ktorý už v balení obsahuje aj Z-Wave modul.

Aeotec je taktiež dominujúcim výrobcom v oblasti merania spotreby energie a ponúka taktiež bežné Z-Wave aktory s výbornou kvalitou za rozumné ceny!

Od roku 2018 zastupujeme spoločnosť Aeotec na slovenskom trhu exkluzívne.

Protokol2