STEINEL IS 140-2 pohybový senzor

Kód: STEEIS1402WS
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: STEINEL
€79,99 €66,66 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Pohybové senzory s protokolom Z-Wave sa dajú kúpiť vo všetkých možných vyhotoveniach, od batériových, cez napájané 5V... Tento senzor od známej spoločnosti STEINEL prináša nie len možnosť napájania senzora pomocou 230V, ale aj vysokú kvalitu samotného senzora s benefitom v podobe zabudovaného relé.

Balenie senzora obsahuje všetko potrebné na jeho používanie ako aj rôzne brožúry od spoločnosti STEINEL.

balenie steinel

Samotný senzor patrí medzi tie väčšie, čo však v tomto prípade môžeme jednoducho pochopiť. Keďže samotné sledovacie pole tohto senzora dosahuje až 14 metrov a 140 stupňov. Táto vzdialenosť je takmer dvojnásobná v porovnaní so senzorom pohybu od Fibara alebo iným porovnateľným senzorom. Aj vďaka tomu je tento senzor určený na vonkajšie použitie, kde jeho záber dokáže pokryť väčšiu časť záhrady ako iný senzor. 

Steinel senzor z predu

Senzor pohybu od STEINEL je možné po namontovaní nasmerovať presne tam, kde potrebujeme. Taktiež je možné pomocou nálepky, ktorá je obsiahnutá v balení, obmedziť zorné pole senzora. Tým sa napríklad viete vyhnúť tomu, aby senzor zaznamenával pohyb na chodníku pred domom.
Nastavenie senzora je možné ako horizontálne (180 stupňov) tak aj vertikálne (90 stupňov). 

Steinel pohlad z boku    steinel senzor natocenie

 

Tu však výnimočnosť tohto senzora ešte len začína. Tento senzor sa napája priamo na 230V, vďaka čomu nebude napájanie žiadny problém. To Vás taktiež odbremení od nutnosti výmeny batérie každých niekoľko rokov. 

Steinel senzor pohlad zvnutra

Spoločnosť STEINEL sa pri výrobe tohto senzora rozhodla ísť ešte o kúsok ďalej a do samotného senzora zabudovala aj relé na spínanie svetla. Vďaka tomu je možné tento senzor používať aj ako samotný senzor pre riadenie osvetlenia. Teda po pripojení svetla na toto relé je možné priamo na spodnej strane senzora nastaviť čas spínania a silu svetla, kedy sa relé spína. 

Steinel senzor zo spodu

Avšak samozrejme, po pripojení do Z-Wave riadiacej jednotky je možnosti oveľa viac. Tento senzor sa dá používať v troch režimoch. Najpoužiteľnejší je však režim, kedy máme pohybový senzor a relé úplne oddelené a vieme si v systéme nastaviť, čo sa kedy deje. V tomto režime sú ovládače na spodnej strane senzora nepodstatné, nakoľko všetko riešime scénami.

Steinel_IS140-2_recenzia

Pokiaľ si to teda správne rozložíme, v danej cene ponúka senzor vysokú nemeckú kvalitu, široký uhol záberu a navyše ON/OFF relé. Aj keď je cena senzora vyššia, ako je cena bežného Z-Wave senzora, po spočítaní si týchto dvoch zariadení (senzor cca 65€ a relé cca 69€) tak vidíme, že pri danej cene má tento senzor čo ponúknuť. 

 

Zhrnutie:

Tento senzor ponúka naozaj najvyššiu kvalitu v triede. Výborné zorné pole, kvalitné spracovanie a zabudované Z-Wave relé spolu s napájaním priamo na 230V ho predurčuje na použitie pred vchodom do každého Smart Domu. To je možné aj vďaka ochrane IP54.

Výhody:

+ Až 14 metrový dosah
+ Pohybový senzor, senzor intenzity svetla a relé na svetlo v jednom
+ Kvalitné spracovanie
+ Výborný pomer cena/pridaná hodnota

Nevýhody:

- Trochu zložitejšie nastavenie

Dodatočné parametre

Kategória: Pohybové senzory
? IP ochrana: IP54
? Napájanie zariadenia: 230VAC
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Farba zariadenia: Biela
Použitie: Vonku aj vnútri
Napájanie: 230V 50/60Hz
Možnosť natočenia: 180° horizontálne, 90° vertikálne
Uhol videnia: 140°
Vzdialenosť videnia: 14m
IP ochrana: IP 54
Senzory: Pohyb a LUX
Relé: 1x230V
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: