HEATIT Z-TRM6 DC - termostat na kotol Z-Wave800 RAL9003

Kód: 5430561
Akcia Funguje s FIBAROM
Značka: HeatIT
€108 –8 % €99 €82,50 bez DPH
Skladom (20 ks)
Môžeme doručiť do:
18.4.2024
Možnosti doručenia

Z-TRM6 DC je Smart termostat, ktorý je určený na ovládanie kotlov a iných systémov cez bezpotenciálové relé. Termostato obsahuje čip Z-Wave 800 a umožňuje integráciu do všetkých Z-wave systémov. Výstupné relé má výkon 3A.

  • Z-Wave 800 čip
  • Dry Contact - bezpotenciálové relé
  • 3A relé
  • Meranie spotreby vypočítavané matematicky
  • PWM/hysterézia
  • OTA aktualizácie
  • Vstupy na 2 extérne senzory

 

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Smart Termostat pre ovládanie kotla HeatIT Z-TRM6 DC

Smart termostat s bezpotenciálovým relé s čipom Z-Wave 800 prináša najnovšiu generáciu Z-Wave do sveta kúrenia. vytvorila tento termostat ako následovníka mnohých generácií termostatov.

Termostat riadí kotol

HeatIT Z-TRM6 DC, kde označenie DC znamená "Dry Contact" umožňuje pripojenie termostatu na riadiací vstup kotla. Týmto spôsobom dokážete dať kotlu vedieť, kedy má a kedy nemá kúriť. Samozrejme, termostat má v sebe protokol pre pripojenie na Smart Home systém, vďaka čomu môžete tento termostat ovládať cez FIBARO, Homey.

Vylepšené meranie teploty na Smart termostate HeatIT

Výrobca si dal záležať na tom, aby bolo meranie aktuálnej teploty čo najpresnejšie. Do termostatu HeatIT Z-TRM6 DC zabudoval taktiež dva doplnkové vstupy pre extérne senzory (jeden senzor v balení). Vy tak môžete riadiť kúrenie na základe zabudovaného senzoru ale s prihliadnutím na to, aby teplota podlahy nestúpla príliš vysoko.

Kúrenie pomocou hysterézie alebo PWM reguláciou

Do tohto termostatu výroba zabudoval dve logiky kúrenia a je len na Vás, ktorú si vyberiete. Či dáte prednosť klasike v podobe hysterézie alebo si vyberiete PWM spínanie, termostat sa bude vždy snažiť dosahovať Vami nastavenú teplotu čo najpresnejšie. Rozdiel je len v tom, akou formou to spraví. Zároveň, tento termostat bol osadený technológiou ZeroX. Táto technológia sa stará o to, aby so pri vypínaní a zapínaní relátka vždy vychádzalo z 0V. Vďaka tomu má relé v termostate výrazne vyššiu životnosť.

Vylepšený dizajn termostatu

Výrobca vypočul užívateľov a v novej generácií Z-TRM6 DC upustil od dotykových tlačítok, ktoré poznáme zo všetkých predchádzajúcich generácií tohto termostatu. Z-TRM6 DC obsahuje tri tlačítka, ktoré pri zatlačení dajú spätnú väzbu a vy tak viete, ktoré bolo zatlačené. Toto ovládanie je veľmi pohodlné a tlačítka sú vyladené presne tak, ako by sme si to my predstavovali.

Termostat zároveň prešiel zmenou dizajnu vo forme čierneho pásu displeja. V kombinácií s bielym rámikom to termostatu dodáva moderný nádych. 

Tento termostat je možné používať v rámikoch systému 55, preto pokiaľ používate vypínače tohto systému, Váš termostat zapadne presne do nich. Termostat taktiež prešiel výraznými vylepšeniami z pohľadu jednoduchosti inštalácie. Zadná časť termostatu je veľmi pevná, spôsob upevnenia predného krytu bol taktiež veľmi dobre upravený. 

Kúrenie, ECO režim a chladenie

Termostat Z-TRM6 DC obsahuje tri režimy, v ktorých je možné termostat používať. Základný režime kúrenie, ECO režim a režim chladenia. Režim chladenia využijete v prípade, že termostat použijete na teplovodné kúrenie s funkciou chladenia počas letných mesiacov, kde termostat spína termopohon a v tepelnom čerpadle si vyberáte, či ide do zóny teplá, alebo studená voda. Alternatívne, pri pripojení na tepelné čerpadlo viete spínať kontakt v opačnej logike cez zimu a cez leto.

Všetky potrebné informácie na displeji

Na displeji termostatu máte zobrazené všetky potrebné informácie. Na prvý pohľad tak vidíte nastavenú, nameranú teplotu ale aj to, či termostat aktuálne kúri alebo chladí. Samozrejme, nastavenia displeja sú široké a displej sa môže v prípade potreby aj úplne vypínať. 

Meranie spotreby kúrenia 

Termostat Z-TRM6 DC má funkciu, pri ktorej si môžete zadať spotrebu Vášho kotla a termostat Vám bude následne prepočítavať spotrebu. Táto hodnota je zadaná fixne a termostat ju vyhodnocuje tak, že počíta danú spotrebu vždy, keď je relé na výstupe zapnuté. 

Technické parametre Z-TRM6

Bezpotenciálový výstup
3A relé
Z-Wave 800 termostat
Zabudovaný senzor teploty
Vstup na extérny senzor
Vstup na podlahový senzor (v balení)
Regulátor výkonu
Obmedzovač teploty
3 režimy: Heat, Cool and Eco
SmartStart
Report teplôt do riadiacej jednotky
Týždenný harmonogram v riadiacej jednotke
Aktualizácia OTA (musí podporovať riadiaca jednotka)
Matematický výpočet spotreby
Hysteréza/PWM regulácia
Indikátor stavu relé na displeji
Nasaviteľné podsvietenie displeja
Detský zámok
Kalibrácia teploty
Detekcia otvoreného okna
ZeroX detekcia

 

Dodatočné parametre

Kategória: Moduly pre Smart kúrenie / chladenie
Záruka: 2 roky
? Napájanie zariadenia: 230VAC
? Bezdrôtový protokol: Z-Wave Plus
? Typ kúrenia: Teplovodné podlahové kúrenie, Chladenie, Ovládanie kotla
? Farba zariadenia: Biela
Napájanie: 230V 50/60Hz
Max prúd: 3A
Ochrana: IP 21
Vlastná spotreba : <2,0W
Max. teploty pre použitie: -20°C – 40°C
Rozmedzie nastavenia teplôt: 5°C – 40°C
Teplotný rozsah senzorov: Podlahový senzor 5°C – 40°C, Extérny senzor 5°C – 40°C
Nastavenie spínania: 0,3°C – 3,0°C (predvolené 0,5°C)
Certifikácie: Z-Wave Plus, CE, EN 60730-1, EN 60730-2-9, EMC 2014/30/EU, RoHS 2011/65/EU, LVD 2014/35/EU

Nastavenie pridružení v systéme Fibaro potrebné pre reportovanie teploty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť HeatIt je švédsky výrobca, ktorý sa zameriava na výrobu komponentov na elektrické podlahové kúrenie. V tejto oblasti pôsobí už viac ako 20 rokov. Vo svojom portfóliu má taktiež komponenty s certifikáciou Z-Wave, ktoré je možné používať v Smart Home systémoch postavených na protokole Z-Wave.

HeatIt prišiel pred 5 rokmi na trh s úplne prvým Z-Wave kompatibilným termostatom určeným pre elektrické podlahové kúrenie, čo bolo v danom čase nesmierne potrebné. Dnes je tento termostat v jeho 3 generácií stále najpredávanejším termostatom. . HeatIt aj naďalej pracuje na tom, aby na trh prinášal unikátne riešenia a ponuka tejto značky sa veľmi odlišuje od ponuky iných Z-Wave výrobcov.

Od roku 2018 je spoločnosť HeatIt je na slovenskom trhu exkluzívne zastupovaná spoločnosťou HomeSystem s.r.o.

HeatIT produkty