Najlepšie Bluetooth reproduktory, ktoré vám odporúčame všetkými desiatimi!

Či máte radi pop, rock alebo súčasný hip-hop, zážitok z hudby nebude nikdy dostatočne dobrý, ak ju počúvate na nekvalitnom zariadení. Výber špičkových slúchadiel i reproduktorov posunie počúvanie hudby na vyšší level. V tomto článku sa pozrieme bližšie na najlepšie Bluetooth reproduktory, ktoré by nemali chýbať milovníkom kvalitného zvuku! 

mladý muž v čiernom tričku na pláži s JBL reproduktorom v ruke 

Bluetooth reproduktor pre pohodlné počúvanie hudby 

 

Test reproduktorov, ktoré potešia vaše ušné bubienky

Nielen hudba, ale aj dobrý film či seriál si zaslúži zvuk so zreteľnými hĺbkami a čistými výškami. Kvalitný reproduktor umocní celkový zážitok z toho, čo práve pozeráte či počúvate. Ak pravidelne chodíte do kina alebo na live koncerty, viete, že je to iné, ako keď sledujete film alebo počúvate obľúbený playlist v obývačke. Našťastie existujú moderné reproduktory, ktoré vám atmosféru kina alebo koncertnej sály vytvoria v pohodlí domova! 

Test Bluetooth reproduktorov – zorientujte sa v tom, čo trh ponúka! 

Ešte skôr, ako prejdeme k samotným reproduktorom, je dôležité povedať pár vecí na úvod. Technológiu Bluetooth poznáme už dlho a v posledných rokoch ju začali čoraz viac využívať všetci výrobcovia. Na trhu už nájdete bezdrôtové slúchadlá, klávesnice, počítačové myši i bezdrôtový termostat alebo mikrofón. Prečo sú také obľúbené?  

Čím menej káblov, tým väčšia flexibilita! Z toho dôvodu sa stali populárnymi aj Bluetooth reproduktory. Obľúbila si ich najmä mladšia generácia, no využijú ich všetky vekové kategórie. Pripravili sme pre vás výber najlepších bezdrôtových reproduktorov, aby ste mali lepší prehľad.

Aké sú to kvalitné reproduktory? Každému vyhovuje niečo iné

Ak ste laik, môže byť pre vás náročné zorientovať sa vo všetkých modeloch a funkciách. Pred nákupom je potrebné zvážiť veľa faktorov. Porozmýšľajte, či chcete reproduktor na bežné domáce použitie (počúvanie hudby, pozeranie filmov) alebo ho chcete využívať na akciách s priateľmi (párty), pri outdoor cvičení a podobne.

Namieste je zvážiť aj vodoodolnosť reproduktora. Ak patríte medzi akčné typy a radi zájdete na camping pri jazere alebo na dovolenku k moru a neviete si predstaviť deň bez hudby, vodoodolný reproduktor je presne pre vás.

Na čo všetko sa však oplatí pri výbere kvalitného reproduktora zamerať?

Frekvenčný rozsah

Ide o interval s hornou a dolnou hranicou frekvencie zvukového vlnenia, ktoré dokáže zachytiť ľudské ucho. V ideálnom prípade by mal reproduktor pokrývať spektrum od 20 do 20 000 Hz. Vo všeobecnosti však narazíte na reproduktory s rozsahom 60 až 20 000 Hz. Dôvodom je, že človek nižšie frekvencie väčšinou nevníma. 

Meniče

Kvalitu zvuku ovplyvňujú meniče – ich počet, veľkosť a poloha. Vo väčšine prípadov sú na Bluetooth reproduktoroch dva meniče s jedným basovým meničom. Od ich spracovania sa následne odvíja prenos nízkych, stredných a vysokých tónov. Čím väčší menič, tým kvalitnejší zvuk.

Vstupy a výstupy

Kvalitné bluetooth reproduktory sú zároveň flexibilné a praktické. Pri výbere sa zamerajte na to, či okrem Bluetooth ponúkajú aj iné možnosti napájania – napríklad vstupy na 3,5 mm Jack, USB či SD karty. Za zmienku stojí aj to, že niektoré modely poslúžia ako nabíjačka na tablet či smartfón. 

Okrem vyššie spomenutých znakov sa treba zamerať aj na kompatibilitu s ostatnými zariadeniami, možnosti ovládania reproduktora a odolnosť voči vode (najmenej IPX 4, najviac IPX 7). 

Najlepšie párty reproduktory 

Vybrali sme pre vás niekoľko párty reproduktorov, ktoré sú medzi milovníkmi zábavy a kvalitnej hudby mimoriadne obľúbené. Na internetových fórach sa pýšia takmer piatimi hviezdičkami.

Párty reproduktory: test by HomeSystem

JBL Boombox

Ideálne riešenie na párty, nakoľko ponúka až 24-hodinovú výdrž batérie. Nabíjanie trvá cca 6 hodín. Je vodoodolný, takže ide o skvelého spoločníka na záhradnú oslavu pri bazéne alebo na stanovačku pri jazere. Považuje sa za najsilnejší Bluetooth reproduktor, váži až 5,2 kg, ale ľahko sa prenáša vďaka ergonomickému držadlu. O špičkový zvuk sa starajú dva tweetre (20 mm) a dva woofre (40 mm). 

Poteší vás výkonom 60 W a možnosťou prepínania z interiérového do exteriérového režimu zvuku. JBL Boombox ponúka silné basy a stredné hladiny s dôrazom na vokály a jemne potlačené výšky. Výhodou je aj funkcia JBL Connect pre prepojenie viacerých JBL reproduktorov. Vyššia cena (400 – 450 eur) rozhodne nie je prekážkou, milovníkom špičkovej hudby sa táto investícia vráti v podobe vynikajúceho zvuku. 

 čierny reproduktor JBL Boombox

Reproduktor JBL Boombox

 

JBL LINK 10

Prenosný inteligentný reproduktor JBL LINK 10 funguje na princípe hlasového ovládania a prekvapí vás úžasným stereo zvukom. Je vyrobený z pevného a vodoodolného (IPX7) materiálu. Rovnako ako predošlý model, aj LINK 10 sa stane vaším parťákom k bazénu. Poskytne až 5 hodín nepretržitého vysokokvalitného zvukového výkonu. Vďaka vstavanému Chromecastu môžete streamovať hudbu prostredníctvom preferovanej hudobnej aplikácie (Pandora, Spotify, Google Play Music). Je kompatibilný s iOS i Androidom a s inštaláciou vám pomôže appka Google Home. JBL LINK10 nájdete v našej ponuke za výhodnú cenu – 170 eur.

biely reproduktor JBL LINK 10

Reproduktor JBL LINK 10

 

Niceboy Party Boy

Tento Bluetooth reproduktor vyniká silne položenými hĺbkami a jasnými výškami, čo sa zíde na každej divokej párty. Ponúka výkon 100 W a bezproblémový prenos signálu. Čo sa týka batérie, reproduktor vám bude spríjemňovať spoločné chvíle až 8 hodín

Nabijete ho prostredníctvom USB-C konektora. Okrem technológie Bluetooth disponuje aj 3,5 mm a 6,3 mm Jack vstupom. Oproti predošlému reproduktoru je podstatne ľahší – váži takmer 1 kg. Pred vodou ho chráni krytie IPX5. Cena je výrazne nižšia ako u JBL, pohybuje sa od 147 do 170 eur. 

čierny reproduktor s modrým podsvietením Niceboy Party Boy

Reproduktor Niceboy Party Boy

 

Panasonic SC-TMAX5

Značka Panasonic prišla na trh s reproduktorom, ktorý vyniká množstvom užitočných funkcií. Keďže párty reproduktor musí dokonale ozvučiť celú miestnosť, tento model ponúka woofer s vysokým výkonom, precízne vyladeným basreflexovým portom a dvomi zosilňovačmi. Nechýba ani rukoväť na pohodlné prenášanie a môžete ho postaviť na šírku alebo na výšku. 

Okrem prehrávania hudby vám vďaka technológii Qi poslúži aj na nabíjanie smartfónu. Musí však taktiež disponovať technológiou Qi. V porovnaní s predošlými dvoma modelmi má najvyššiu hmotnosť – 6,5 kg. Cena sa pohybuje v podobnom rozmedzí ako u značky Niceboy (145 – 200 eur). 

čierny reproduktor s modrým a fialovým podsvietením SC-TMAX5 

Reproduktor Panasonic SC-TMAX5

 

Ktorý je najsilnejší Bluetooth reproduktor

Ako iste viete, v rámci hľadania toho najlepšieho reproduktora prebehlo veľa testov. Spomedzi viacerých sa na prvej priečke umiestnil JBL Flip 5. Má skvelú výdrž batérie, vylepšený zvuk oproti predošlej verzii Flip 4, je vodotesný a má dostatočnú hlasitosť na ozvučenie priestoru. Za necelých 100 eur získate kvalitný zvuk, hlasitosť a poteší vás aj robustnosť a ľahká prenosnosť. 

Ak si potrpíte na najvyššiu kvalitu a radi si priplatíte, pre náročných je tu možnosť siahnuť po modeli JBL Xtreme 2, ktorý má praktické popruhy na prenášanie, najvyššiu odolnosť voči vode IPX7, basové meniče na extra silný zvuk, pevný materiál a možnosť nepretržitého prehrávania hudby až do 15 hodín. Cena je okolo 240 eur.

Ako spárovať JBL repráky?

Možno ste netušili, no niektoré JBL reproduktory je možné spárovať. Ide napríklad o modely Xtreme, Flip a Charge. Pokiaľ si na domácej párty chcete vytvoriť atmosféru ako na koncerte, JBL vám to umožní prostredníctvom režimu Party. Postup je jednoduchý:

  • Pripojte jeden reproduktor k smartfónu.
  • Následne zapnite druhý reproduktor a cez Bluetooth ho pripojte k prvému. 
  • Stlačte tlačidlo Connect na obidvoch reproduktoroch a máte hotovo.

Najlepšie stĺpové reproduktory

Pokiaľ hľadáte špičkový stĺpový reproduktor, môže vám pomôcť zoznam uvedený nižšie. Tieto modely patria medzi najpredávanejšie a najobľúbenejšie:

  • Polk Audio Signature S55e
  • Klipsch R-820F
  • Jamo S 807
  • Audio Pro A36
  • Polk Audio Signature S60e
  • AQ Tango 98

Kvalitné reproduktory na hudbu – poradíme vám, ako si vybrať!

Ak hľadáte kvalitný reproduktor, môžete sa na nás obrátiť. Ozvite sa nám na info@homesystem.sk, radi vám poradíme s výberom.