Termoelektrický pohon HeatIT T30NC

Kód: 4590031 4590030 Zvoľte variant
€29,99 €24,99 bez DPH
Skladom (20 ks) Skladom (24 ks) Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
31.5.2024 31.5.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia

Termoelektrický pohon HeatIT T30NC s napájaním 230VAC alebo 24VDC slúži na otváranie a zatváranie prietoku vody do jednotlivých zón teplovodného podlahového kúrenia, vďaka čomu je možné zabezpečiť zónovú reguláciu.  Veľkou výhodou je manuálne otváranie ventilu v prípade potreby.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Dodanie zadarmo
Objemova_zlava
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

Temopohony sú jednoduché zariadenia, ktoré slúžia na otváranie a zatváranie prietoku vody do podlahového kúrenia, vďaka čomu je umožnená automatická regulácia jednotlivých zón.

Ventily je možné ovládať zariadeniami ako sú Z-Water alebo napríklad aj dvojitými relé od Fibara alebo Aeotecu. To, ktorý Z-Wave modul na reguláciu použijete, je väčšinou závislé od toho, koľko zón chcete regulovať. Napríklad pri jednej až piatich zónach je najvýhodnejšie použiť dvojité relé. Pri šiestich až desiatich zónach je už výhodnejší modul Z-Water. 

Samozrejme, pokiaľ máte napríklad v obývačke viac ako 1 obvod kúrenia, musíte mať na každom obvode namontovaný tento termopohon, avšak všetky obvody môžte spojiť do jednej zóny, a teda použijete len jeden výstup na relátku. To je výborný spôsob zníženia ceny regulácie.

Samotný termopohony je malé a jednoduché zariadenie. Je vhodný pre rozdeľovače so závitom M30x1,5. Termopohon je napájaný 230V alebo 24V (vyberte si správnu verziu pred objednaním).

Namontovanie je otázkou pár sekúnd aj vďaka funkcií manuálneho otvárania, kedy môžete ventil pootočením horného kolečka plne otvoriť. 

Skratka NC na tomto zariadení znamená, že keď nemá zapnutý prívod 230V/24V tak je ventil uzatvorený a neumožňuje prietok vody. Pre správne zapojenie si prosím zistite, či je to správny typ pohonu pre systém, v ktorom ho budete používať. 

 • Temopohon na efektívne riadenie kúrenia a chladenia
 • Veľmi nízka spotreba
 • Jednoduchá inštalácia bez náradia
 • Kompaktný dizajn
 • Indikátor stavu otvorenia/zatovrenia
 • NC - Normally closed (pri vypnutom stave je ventil zatvorený)
 • Tichá prevádzka
 • Vysoká životnosť
 • Test ventilu
 • Funkcia manuálneho otvorenia
 • 360° inštalačná pozícia
 • Sila zatvárania - 100N.
 • Vyrobené v EU.
 • Kvalita výrobku potvrdená od TÜV Rheinland pod číslom IEC 60730-2-14.

Výhody:
+ malý dizajn

+ výborná cena oproti totožným výrobkom iných značiek
+ dlhá životnosť
+ možnosť manuálne otvoriť

Nevýhody:
- v podstate žiadne, je to jednoduché zariadenie, ktoré funguje.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Inštalačný materiál
Záruka: 2 roky
? Bezdrôtový protokol: Nie je
? Farba zariadenia: Biela
Napájanie: 230V alebo 24VAC
Spotreba v zapnutom stave: 1W
Typ: NC
Pre ventily typu: M30x1,5
IP ochrana: IP54

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť HeatIt je švédsky výrobca, ktorý sa zameriava na výrobu komponentov na elektrické podlahové kúrenie. V tejto oblasti pôsobí už viac ako 20 rokov. Vo svojom portfóliu má taktiež komponenty s certifikáciou Z-Wave, ktoré je možné používať v Smart Home systémoch postavených na protokole Z-Wave.

HeatIt prišiel pred 5 rokmi na trh s úplne prvým Z-Wave kompatibilným termostatom určeným pre elektrické podlahové kúrenie, čo bolo v danom čase nesmierne potrebné. Dnes je tento termostat v jeho 3 generácií stále najpredávanejším termostatom. . HeatIt aj naďalej pracuje na tom, aby na trh prinášal unikátne riešenia a ponuka tejto značky sa veľmi odlišuje od ponuky iných Z-Wave výrobcov.

Od roku 2018 je spoločnosť HeatIt je na slovenskom trhu exkluzívne zastupovaná spoločnosťou HomeSystem s.r.o.

HeatIT produkty