Hikvision DS-2CD2420F-IW(2.8mm)

Kód: DS-2CD2420F-IW
€136 –22 %
Screen Shot 2017 02 28 at 14.57.55
€136 –22 % €106 €88,33 bez DPH
Dodanie do 5 dní
Môžeme doručiť do:
1.4.2019

2 MPIX IP D/N WIFI 1080P EKONOMICKÁ REALTIME KAMERA S IR PRISVIETENÍM, PIR DETEKTOROM, MIKROFÓNOM A REPRODUKTOROM, S MOŽNOSŤOU ZÁZNAMU NA PAMÄŤOVÚ KARTU

Detailné informácie

Podrobný popis

uzke doprava2

Pokiaľ potrebujete jednoduchú a funkčnú kameru do interiéru, ktorá už v základe ponúka niektoré pokročilé funkcie, potom práve séria 2CD2420F-IW môže byť tým správnym riešením. Kamera ponúka pokročilé funkcie v malom balení a možnosť nahrávania záznamu na základe pohybu z Videa alebo pohybu z pohybového senzora.

Balenie kamery je samzrejme v štýle Hikvision v bielo červenom obale.

Hikvision 2CD2420

V balení sa nachádza všetko, čo potrebujete pre chod kamery, okrem SD karty, ktorú si samozrejme môžete dokúpiť podľa Vaších požiadavok. Ide o karty MicroSD. Samozrejmosťou je možnosť kameru pripojiť do routra pomocou kábla, taktiež pomocou WiFi (pri kamerách s označením IW). Taktiež je možné napojiť kameru priamo do NVR a nahrávať záznam z kamery priamo na HDD pripojený do NVR. Túto kameru zároveň môžeme z daného NVR aj napájať, pokiaľ poskytuje výstupy POE. V tom prípade nám postačuje na napájanie aj na prenos dát z kamery klasický dátový kábel.

Hikvision 2CD2420 obsah balenia

Samotné telo kamery je dobrej kvality a vidieť, že Hikvision si už na kvalite dáva záležať. Na prednej strane kamery máme pohybový senzor, IR prísvit, diódy pre sledovanie stavu a mikrofóny. Tieto umožňujú audio prenos, pokiaľ na druhej strane máte prijímací počítač s mikrofónom a reproduktormi, alebo slúchadlami. 


Vedeli ste, že:
Práve kamery značky Hikvision sa najjednoduchšie integrujú do systémov automatizácie domácnosti. Nie je problémom integrovať kamery pripojené priamo na LAN sieť a ani tie, ktoré sú pripojené do NVR (network video recorder) zariadenie. S takýmto nastavením Vám radi pomôžeme.Na zadnej strane sa nachádzajú vstupy pre dátový kábel (pripojenie do routra alebo NVR), vstup na napájanie (súčasť balenia) a výstupy na pripojenie poplašného systému. Kamera tak vďaka ním môže spustiť alarm v prípade zaznamenania pohybu v interiéri. 
Na zadnej strane tiež nájdeme reproduktor. Slot na SD kartu sa nachádza na božnej strane. 

2CD2420 pohľad zo zadu

Po pripojení nožičky je kamera stabilná a je možné ju orientovať prakticky do akejkoľvek polohy. Kamera môže byť používaná ako vodorovne, tak aj zvislo. Taktiež je možné kameru vďaka nožičke pripevniť na strop a sledovať pohľad z hora, čo umožňuje odstrániť neželané prekážke.

2CD2420 hikvision z boku

Inštalácia kamery samotnej je veľmi jednoduchá. Odporúčame použiť program iVMS-4200, ktorý je voľne dostupný a umožní Vám perfektnú správu kamier. Po spustení programu a úvodnej registrácií účtu si vyberiete v menu možnosť Impot Camera.

hikvision pridanie kamery krok1

Následne sa Vám zobrazí nové okno, kde zatiaľ nemáme naimportované žiadne kamery. Vyberieme teda možnosť "Add Device".hikvision pridanie kamery krok2

V ďalšom okne môžeme buď manuálne zadať údaje o kamere, pokiaľ ich poznáme, alebo jednoducho stlačíme tlačítko "Show online Devices".

hikvision pridanie kamery krok3

Po stlačení tohto tlačítka sa nám zobrazujú dostupné kamery na našej sieti. Pokiaľ je kamier viacero, jednoducho podľa sériového čísla (nájdeme ho aj na kamere) môžeme nájsť tú správnu kameru a následne stlačíme tlačítko "Activate". Na ďalšej obrazovke len zadáme heslo, ktoré si má kamera uložiť ako administratorske a stlačíme OK.

hikvision pridanie kamery krok4

Po stlačení tlačítka OK nás aplikácia opätovne vráti do Online zeriadení, kde opäť danú kameru vyberieme a stlačíme tlačítko "Select Device". Túto voľbu potvrdíme.

hikvision pridanie kamery krok6

Od tohto momentu je kamera importovaná a jej základné nastavenia sú urobené. Aplikácia nám v záložke "Main View" ukáže obraz z kamery. Jednoduchým stlačením pravého tlačítka na obraz sa nám zobrazí menu, kde môžeme prejsť do nastavení kamery.

hikvision pridanie kamery krok8

V nastaveniach kamery máme rôzne položky, ktoré slúžia vždy danému účelu. Pre ukážku si môžme pozrieť záložku sledovania pohybu obrazu, kde si môžeme jednoduchým vyčlenením sekcie na obraze zvoliť, kde sa nám sleduje pohyb pri ktorom sa začne nahrávať... Týchto funkcií je samozrejme viac a Hikvision má k ním dostatočnú dokumentáciu, preto sa im nemusíme venovať detailne.

hikvision nastavenie sledovania pohybu na kamere1

Kamery Hikvision je možné integrovať od systémov Smart HomeSamotná integrácia nie je zložitá, môže sa však skomplikovať novým FW od Hikvison. S nastavením importu kamier do systému ako Fibaro či Zipato naším zákazníkom radi pomôžeme. V systéme Fibaro tak môže kamera byť naimportovaná ako každá iná kamera s tým, že zobrazovanie obrazu môžeme mať priamo v aplikácií Fibaro. 

Hikvision v systéme Fibaro

Klady:

+ Možnosť napájania POE
+ Dobrá kvalita obrazu pri kamere v tejto cenovej kategórií
+ Audio prenos
+ Kvalitné IR podsvietenie
+ Zabudovaný PIR senzor s dosahom 10 metrov
+ Pokročilé funkcie obsahuje už samotná kamera, bez potreby NVR

Zápory:

- trochu zastaralý dizajn v porovnaní s kamerami napríklad od Netatmo

 

 • Kompresia H264/MJPEG
 • Objektív 2,8mm uhol záberu 106°
 • Rozlíšenie 1920x1080 25sn/s
 • WiFi IEEE802.11b/g/n
 • IR prisvietenie do 10m (v závislosti od montážnej výšky a polohy kamery)
 • inteligentné funkcie - prekročenie línie, narušenie objektu
 • 3D potlačenie šumu
 • Integrovaný mikrofón a reproduktor
 • Lokálny záznam na SD/SDHC/SDXC kartu až 128GB
 • Kompatibilita so štandardmi ONVIF a PSIA
 • Napájanie 12V= / PoE

Viac informácií o inteligentných domoch s protokolom Z-Wave nájdete na www.HomeSystem.sk

Dodatočné parametre

Kategória: Vnútorné kamery
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg
Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
S Avatar autora poe 9.3.2019 15:09
DObry den, chcel by som sa pytat ked napajam kameru cez poe ci mi treba aj injector, take rozdvojenie na ethernet a na dc 12v? dakujem
Odpovedať
P Avatar autora poe 9.3.2019 19:26
Ak kameru napajate cez PoE switch nepotrebujete uz injector. Ak PoE switch nemate tak potom mozete/musite pouzit PoE injector.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: