Stmievač zabudovaný vo vypínači TKB

Kód: TKBETZ55-S
Funguje s FIBAROM Funguje s Homey
Značka: TKB Home
€59,99 €49,99 bez DPH
Na objednávku (20 ks)

TKB ponúka vo svojej sérií vypínačov so zabudovaným Z-Wave relé asi najjednoduchší spôsob, ako premeniť osvetlenie vo svojom dome na Smart osvetlenie. Jednoduchou výmenou vypínačov za vypínače TKB dosiahnete možnosť ovládania osvetlenia, bez extra kabeláže či hlbokých krabičiek.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Podrobný popis

Z-Wave stmevač TKB zabudovaný vo vypínači je perfektným riešením na vybudovanie smart svietenia pokiaľ nemáte v dome predpripravené hlboké krabičky pod vypínačmi, aby ste pod klasický vypínač mohli zabudovať bežné relé. Vďaka tomu, že tento vypínač má Z-Wave stmievač zabudovaný priamo vo svojom tele je jeho inštalácia jednoduchšia a nevyžaduje si až 6cm krabičku.

Tento TKB stmievač obsahuje 1xZ-Wave stmievač zabudovaný priamo do jednopáčkového vypínača. Tlačítko vypínača ovláda priamo zabudovaný stmievač. 

Navyše, toto zariadenie ponúka aj možnosť dvojkliku na aktiváciu scén v riadiacej jednotke Z-Wave. Táto funkcia umožní napríklad dvojitým stlačením ovládať iné Z-Wave zariadenie alebu spúšťať akúkoľvek scénu. (Funkcia musí byť podporovaná riadiacou jednotkou).

Tento vypínač sa inštaluje tak jednoducho, ako sa inštaluje klasický vypínač. Pripojíte prívod (L a N) a do výstupu zapojíte kábel smerujúci do svetla. Nie je potrebné už nič ďalšie zapájať, keďže Z-Wave modul je súčasťou vypínača. Následuje už len jednoduché pridanie zariadenia do riadiacej jednotky, čo je veľmi jednoduchý krok a môžete svetlo ovládať popri tom klasickom spôsobe aj pomocou systému Z-Wave, teda napríklad mobilom, tabletom alebo pomocou pohybového senzora.

Vďaka tomuto riešeniu od TKB Homes je možné automatizovať Vaše existujúce svetlo v dome bez väčšej námahy. Nie je potrebné inštalovať žiadnu extra kabeláž. Navyše, vďaka výbornej cene TKB Homes vypínačov budete prekvapený, aký malý rozdiel je medzi klasickou elektroinštaláciou a tou Smart.

Plusy:
+ Super jednoduchá inštalácia
+ Nevyžaduje si hlbokú krabičku
+ V cene je zahrnutý Z-Wave modul aj vypínač
+ Ovláda a stmieva jeden svetelný obvod

+ LED dióda pre reportovanie stavu
+ Výhodná cena

Mínusy:

- Na vyriešenie "schodišťáku" je treba viacero týchto vypínačov

- Výrobca ponúka vždy len jednorámik, nemožnosť uložiť viac vypínačov do jedného rámiku

Vlastnosti:

  • Nástenný vypínač s jedným zabudovaným Z-Wave stmievačom
  • Moderný dizajn
  • Nahradí kompletný vypínač, nie je potrebné nič ďalšie pridávať
  • Relé až 1x 300W / 230VAC
  • Integrovaná LED dióda pre reportovanie stavu
  • Protokoly: Z-Wave Plus

 

Dodatočné parametre

Kategória: Moduly pre ovládanie Smart 230V osvetlenia
Záruka: 2 roky
Napájanie: 230VAC
Rozmer: 85x85x35mm
IP ochrana: IP25
Spínanie: 1x300W
Vyžaduje sa N: áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
0x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
3
PK Avatar autora | 29.7.2019
Po vybalení je plast pekný lesklý, po pár "použitiach" sa začínajú objavovať prvé "škrabance" a čo sa týka stlačenia, uvítal by som, keby bol tichší (dosť "puká" pri stlačení). Inak je funkčnosť OK - vypnutie/zapnutie, stmievanie bežných žiaroviek OK, stmievanie LED - zaleží od LED žiarovky, je potrebný Fibaro bypass. Ak by som sa mal rozhodnúť, či dať takéto vypínače/stmievače (TKB) do celého domu, asi by som sa rozhodol pre kombináciu bežného vypínača + Fibaro switch/dimmer, pretože u klasických vypínačov je väčší výber, čo sa týka designu.

Výrobky TKB Homes sa zaradzujú medzi tie, ktoré Vám za rozumnú cenu umožnia rozšírenie Vášho Z-Wave smart domu.