Z-Wave 500 Funguje s Fibarom

Senzor dverí/okien Fibaro biely

FIBEFGK-101-ZW5
Neohodnotené

Senzor na sledovanie stavu okien a dverí ktorý umožňuje spustenie akejkoľvek udalosti pri zmene stavu. Napríklad po otvorení okná sa stlmí kúrenie. Teraz s podporou Z-Wave Plus


  • €41,66 bez DPH
  • Momentálne nedostupné
€49,99
Kategória: Senzory
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 0.5 kg
Podporované (?): Fibaro HC2, Fibaro HCL, Vera Control, Popp Hub (Z-Way softvér), Zipato, Piper
Protokol (?): Z-Wave Plus
Položka bola vypredaná...
 
 

uzke doprava2

Senzor okien/dveríPicture

Tento senzor je napájaný batériou. Samozrejme funguje pod štandardami siete z-Wave čo mu umožňuje komunikáciu s celým Fibarosystémom. Senzor rozširuje možnosti systému vďaka monitorovaniu otvorenia dverí, okien alebo garážovej brány. Je možné použiť ho na automatické ovládanie svetiel, kontrolovanie vstupov a ochranu nehnuteľnosti. Zabudovaním tohto senzoru sa značne zvyšuje kvalita bývania. Taktiež zabraňuje nečakane vysokým účtom za kúrenie alebo klimatizáciu. Navyše môže byť spojený s tepelným senzorom.

4 funkcie senzora:
Picture
Senzor otvorenia
Picture
Binárny senzor
Picture
Tepelný senzor
Picture
Spúšťač scén

 


 

Picture
1) Senzor otvorenia


Montáž senzoru vo Vašej domácnosti poskytne pre Home Center dodatkové informácie, ktoré môžu byť použité ďalšími modulmi. Tento senzor kontroluje, či sú okná a dvere otvorené alebo zatvorené. Ak sú otvorené, systém automaticky vypne kúrenie alebo klimatizáciu v danej miestnosti. Takže budete ochránený pred zvýšením nákladov. Ak tento senzor namontujete na vchodové dvere, môžete automaticky spustiť osvetlenie prípadne spustiť naprogramované scény ihneď, ako vojdete do domu. Senzor môže byť použitý tiež ako alarm proti neoprávnenému vstupu. A to sú len niektoré schopnosti tohto senzoru.


Picture
Picture
Picture

 


 

2) Bezdrôtový vypínačPicture


Senzor okien a dverí môže byť používaný s Home Centrom na to, aby sa spustila akákoľvek jeho funkcia. Akonáhle je konektor senzoru pripojený ku klasickému vypínaču, tento môže ovládať ďalšie komponenty systému. Hlavnou myšlienkou je, aby mal používateľ možnosť umiestnenia nový, neplánovaných vypínačov bez potreby ťahania novej kabeláže. Takže počet aktuálnych vypínačov vo Vašej domácnosti už ďalej nieje problémov. 


Picture

 


 

Picture
3) Teplotný senzor


Tento senzor je taktiež kompatibilný s teplotným senzorom DS18B20 (predáva sa osobitne). Inštalácia je veľmi jednoduchá, skrátka vložte tri káble do dierok a pritiahnite ich skrutkami.  Vďaka tomu môže senzor rozšíriť využitie systému. Zatiaľ čo senzor dverí a okien zásobuje domáce centrum o ich otvorení, tepelný senzor môže zbierať informácie potrebné pre automatické spustenie kúrenia alebo ventilácie. Tepelný senzor môže byť tiež použitý na programovanie kúrenia na paneli kúrenia.

 


 

4) Spúšťač vopred naprogramovaných scenárov

Jedinečnou funkciou senzoru je možnosť spúšťať celé scény. Spúšťanie scén cez elektrickú inštaláciu bolo doteraz zložité. Riešenie s už inštalovanými Fibaro modulmi nebolo dostatočne intuitívne. Práve preto, aby sme vyhoveli požiadavkám našich zákazníkov, sme dali tomuto senzoru prídavkovú funkciu - funkciu spúšťania scén. Jednoducho pripojte klasické vypínače alebo iné senzory do systému a ukážte, akú scénu chcete spustiť. Tak získate univerzálny bezdrôtový ovládač mnohých zariadení.
Picture

 

Picture

 

Extrémne kompaktný


Tento senzor je najmenším senzorom svojho
druhu na trhu. Je extrémne ľahký a dostatočne
malý na to, aby ste ho takmer nespozorovali.
Picture

 


 

Picture
Ľahká a rýchla inštalácia


Inštalácia tohto senzoru je naozaj jednoduchá. Stačí ho vybrať z krabice, odstrániť ochrannú fóliu na batérií a prilepte ho na povrch dodávanou obojstrannou páskou. Batéria vydrží až dva roky a samozrejme Vás na jej slabý stav systém vopred upozorní. Stav batérie si vždy viete overiť aj v systéme.

Picture

 


Prispôsobte si ho


Fibaro senzor okien a dverí je dostupný v 7 farbách. vyberte si tú, ktorá najlepšie sedí do Vášho interiéru a
vychutnajte si jeho funkcie bez kompromisov.
Picture

Viac informácií o inteligentných domoch s protokolom Z-Wave nájdete na www.HomeSystem.sk

Pozrite si video


Pozrite si video


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.