RGBW dotykový nástenný ovládač

Kód: SR-ZV9001T4-RGBW-EU-
Funguje s FIBAROM
Značka: Sunricher
€89 €74,17 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Tento RGBW ovládač Vám umožní ovládať farebné LED pásy veľmi jednoduchým spôsobom, navyše dovoľuje ovládať až 4 zariadenia alebo skupiny zariadení.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Podrobný popis

Pridanie LED pásu do systému Z-Wave Smart Home nie je zložité, stačí LED pás pripojiť pomocou RGBW modulu. Avšak aby ste mohli kedykoľvek tento LED pás ovládať cez aplikáciu alebo scénu, musí mať stály prívod 230V. Problém vzniká vtedy, pokiaľ nemáte správne pripravenú elektroinštaláciu.

Práve tento problém rieši tento jednoduchý vypínač. Stačí, aby ste LED pás s RGBW modulom pripojili na stály prívod a namiesto klasického vypínača na stene použijete práve tento ovládač. Stačí ho totiž napájať 230V a vďaka správnym nastaveniam Vám dokáže ovládať nie len LED pás, ale aj mnoho ďalších zariadení a samozrejme aj spúšťať scény. 

Na prednej strane nájdeme dotykové tlačítka, no hlavným prvkom je samozrejme farebná škála, vďaka ktorej je možné ovládať farbu LED pásu alebo LED žiarovky

Ovládanie LED pásu Z-WAve

Zo zadnej strany je zariadenie veľmi jednoduché, nakoľko sa len napája z prívodu 230V, takže sú k dispozícií dve svorky. Samozrejme tu je tlačítko na pridávanie do Z-Wave systému.

Z-Wave RGBW

Samotný ovládač sa zmestí do klasickej inštalačnej krabice.DSC00688

Po správnom zapojení ovládača máme v systéme Smart Home dve možnosti jeho používania. 

Pridruženia: základná možnosť používania je samozrejme pridruženie. Vďaka tomuto spôsobu nastavenia nám ovládač funguje aj bez riadiacej jednotky. Pridruženia sú dostupné v 4 skupinách (každá maximálne 5 zariadení). Následne si medzi skupinami prepíname tlačítkami na vrchnej strane ovládača. Toto nám dáva možnosť ovládať z jedného ovládača napríklad farebný LED pás a ďalšie 3 svietidla nezávisle na sebe, prípadne až 4 RGBW pásy nezávisle na sebe. Kombinácie samozrejme môžu byť také, ako ich potrebujete.

Scény: tlačítka 1-4 na vrchnej strane ovládača slúžia zároveň ako tlačítka na aktiváciu scén, pričom podporovaný je dvojklik. To znamená, že si môžete vytvoriť 4 scény, ktoré jednoducho spustíte poklikanim tlačítka 1 až 4. Scény samozrejme môžu kombinovať akúkoľvek funkciu v Smart dome.

Jedným ovládačom tak môžete prehľadne ovládať či už osvetlenie ale aj scény v jednej miestnosti, prípadne aj v celom dome. Preto je to ideálne riešenie pre miestnosti, kde máte viac okruhov svetiel a chcete sa zbaviť nutnosti používať viacero vypínačov. 

Jednotlivé tlačítka na tomto ovládači majú tieto funkcie:

Tlačítko 1-4: stlačením sa prepína medzi zariadením, ktoré chcete ovládať. Dvojklik spúšťa scénu 1 až 4.

Tlačítko R - G -B- W: Pokiaľ máme pridružený RGBW pás, stlačením vypínate/zapínate danú farbu (Red, Green, Blue, White) podržaním týchto tlačítok nastavujete intenzitu jednotlivých farieb.

Tlačítko slniečka: Podržaním slniečka nastavujete intenzitu aktuálne farby, ktorú máte nastavenú.

Tlačítko vypnutia/zapnutia v strede: Vypína/zapína zariadenie pridružené k skupine, ktorú práve ovládate.

Farebná škála: Jednoduchým posunom prstu po farbách alebo kliknutím na zvolenú farbu sa mení farba ovládaného zariadenia. 

Výhody:
+ Jedinečné riešenie, pokiaľ chcete skutočne plnohodnotne ovládať svietenie vrátane RGBW svetiel

+ Jedinečná možnosť ovládať Smart žiarovky
+ Možnosť ovládať až 4 skupiny zariadení nazávisle na sebe
+ Perfektne fungujúce nastavovanie farieb
+ Ovládanie až 4 scén
+ Pekný dizajn

Nevýhody:
- Ovládač neviete ovládať bez pohľadu naň, teda klasické "buchnutie po vypínači" na zapnutie svetla nie je možné.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Diaľkové ovládače
Záruka: 2 roky
Napájanie: 230VAC
? Protokol: Z-Wave Plus
Associations: 4 skupiny, každá po 5 zariadení
Rozmer: 86x86x29,1 mm
Napájanie: 110 - 230VAC
Položka bola vypredaná…
Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
JD Avatar autora Řídící jednotka 25.11.2019 11:27
Dobrý den, funguje tento ovladač s FIBARO řídící jednotkou HC2? Děkuji.
Odpovedať
H Avatar autora Podpora Fibara 25.11.2019 11:32
Dobrý deň, áno, funguje. Máme dokonca aj video recenziu, ktorú nájdete tu: https://youtu.be/4MNgd_W_oTw
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JT Avatar autora | 22.6.2020
Vyborny produkt na ovladanie rgbw pasikov s jednoduchym nastavovanim preferovanej farby a moznostou spustania scen. Nic lepsie som zatial na trhu nevidel, jednoznacne odporucam. Privital by som urcite aj "prenosnu" verziu napajanu z baterii. Moznost priradit jednotlivym predvolbam nie len jedno zariadenie ale skupinu zariadeni je vyborna. Ak mate v miestnosti viac RGBW zariadeni, mozete si ich dat spolocne do skupiny a nastavit tak naraz na vsetky pozadovanu farbu. +ovladanie az 4 skupin zariadeni +spustanie 4 scen +priame zadavanie odtiena dotykom na farebnej skale +moznost zmeny intenzity -menej pohodlna konfiguracia cez asociacie -napajanie 220V
5
TL Avatar autora | 17.10.2019
Dobre sa pracuje styrmi rgb pásmi so z wave protokolom. Dobrá je aj funkcia nastavenie 4-och scén dvojklikmi. Netreba batériu vymenit. Odporúcam. ????