Ovládač motorov 3 Fibaro

Kód: FIBEFGR-223
Tip GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
Značka: Fibaro
€59,99 –3 %
roller device 1
€59,99 –3 % €58 €48,33 bez DPH
Momentálne nedostupné

Pre ovládanie motorov je Roller Shutter 3 od Fibara priam stvorený. Vďaka výbornej autokalibrácií a možnosti ovládať aj lamely je jedinečnou voľbou. 

uzke-garancia

Detailné informácie

Podrobný popis

uzke doprava2

garancia-velke

 

 Fibaro roller shutter 3   

Fibaro Roller Shutter 3 je novou generáciou ovládača motorov, teraz aj s podporou protokolu Z-Wave Plus.Vďaka tomuto modulu je možné do systému Smart Home pridať Vaše rolety, žalúzie či markízy. Roller Shutter 3.generácie je napájaný pomocou 230V AC a ponúka Vám popri možnosti klasickeho ovládania aj možnosť nastaviť presnú polohu Vaších žalúzií alebo presný sklon lamiel.

Samozrejmosťou je meranie spotreby a jej reportovanie do Vašej riadiacej jednotky.

Screenshot 2019-01-02 at 16.15.41

 

Fibaro ovládač motorov 3 generácie je zaraidenie, ktoré nám umožňuje ovládať motory. Pritom je jedno, či majú elektronickú alebo mechanickú brzdu. Nakoľko funguje na protokole Z-Wave Plus, pracuje len s riadiacimi jednotkami s rovnakým protokolom, napr.: Fibaro, Homey, Vera,...

Modul Fibaro Roller Shutter 3 môžme použiť, ako sme sa už znienili, na ovládanie motorov. Ovládať nám teda môže:

  • Žalúzie
  • Závesy
  • Tienidlá
  • Okná
  • Garážové brány

 

Inštalácia tohto modulu je jednoduchá.

Svojimi rozmermi je určený pre podomietkovú inštaláciu, teda inštaláciu do inštalačnej krabice. Treba však dbať na to, aby mal ovládač dostatok miesta, preto odporúčame inštalačnú krabicu s hĺbkou cca 60mm.

Ako je na priloženom obrázku vidieť, je dôležité mať funkčné napájanie modulu. Svorky Q1 a Q2 nám priamo ovládajú motor, svorky S1 a S2 sú pripravené pre manuálne riadenie. 

Tlačítko označené B nám slúži na pridanie/odobratie modulu do/zo systému riadiacej jednotky, alebo aj na analógové nastavovanie niektorých funkcií. 

 

   Kompozycja_280 

 

 

Modul po zapojení vykoná kalibráciu. Počas kalibrácie nastaví krajné hodnoty pre žalúziu, tienidlo,... a tým pádom sa žalúzie presunú do krajnej spodnej a vrchnej pozície. Tieto si systém zaznamená. Vďaka tomuto procesu máte možnosť nastaviť si takú pozíciu, ktorá Vám to vyhovuje.

Tento modul je možné použiť prakticky so všetkými typmi motorov. Avšak NESMÚ BYŤ OVLÁDANÉ SYSTÉMOM Somfy RTS. To znamená, že pokiaľ máte elektrické žalúzie napájané z 230V a máte nástenný vypínač, tak potom môžete tento modul použiť a pridať Vašu žalúziu/roletu do systému Smart Home. 

V nastaveniach tohto produktu je možné vybrať si aj to, aké koncové zariadenie máte k produktu pripojené. To znamená, pokiaľ máte len rolety, tak Vám systém bude toto zariadenie zobrazovať len s možnosťou ovládania roliet, k čomu sa prispôsobí aj ikona. Pokiaľ však máte žalúzie s lamelami, po zmene tohto nastavenia Vám pribudne dodatočný posuvník, ktorým budete môcť nastavovať práve lamely.

Aký je rozdiel medzi ovládačom motorov generácie 2 a 3?

Hlavným rozdielom je práve podpora Z-Wave Plus protokolu. Vďaka tomu má produkt nie len lepší dosah a rýchlejšiu komunikáciu v sieti, ale aj vyššiu úroveň zabezpečenia komunikácie, až na úroveň S2.

Čo si nájdete v balení:

  • modul Fibaro Roller Shutter 3
  • inštalačný návod

 

KLADY:

+meranie spotreby

+kvalitné vyhotovenie

+overený a osvedčený výrobca

+výborná komunikácia s riadiacimi jednotkami

+vďaka rozumnejšie vyhotovenému tlačítku, oproti niektorým konkurenčným výrobcom, sa s modulom lepšie pracuje

 

Zápory:

-Nie je možná aktualizácia modulu v inom systéme ako Fibaro

 


Prečítajte si súvisiace články na našom blogu:

- Ako zapojiť Fibaro Roller Shutter 3 ovládač motorov do elektroinštalácie

- Ako si nastaviť Automatizáciu žalúzií a roliet

 

Viac informácií o inteligentných domoch s protokolom Z-Wave nájdete na www.HomeSystem.sk

Dodatočné parametre

Kategória: Ovládanie okien/brán
Záruka: 2 roky
? Podporované: Fibaro HC2, Fibaro HCL, Vera Control, Popp Hub (Z-Way softvér), Zipato, Homey
? Protokol: Z-Wave Plus
Napájanie: 110-230V AC
Rozmery: 42 x 37 x 20 mm
IP ochrana: IP20
Max záťaž: 4,2A - rezistivna / 1,7A - indukčná
Pre motory s koncovými polohami: mechanickými aj elektronickými
Pre použitie v teplotách: 0–35°C
Pre pioužitie vo vlhkosti: 10-95% RH

Pozrite si video

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
MJ Avatar autora Homey integracia 16.10.2019 09:26
Zdravim, nema niekto tip na alternativny roller shutter, ktory by plnohodnotne fungoval s Homey? Pri Fibaro module nie su v Homey podporovane lamely, iba strohe ovladane nahor a nadol. Existuje roller shuter, ktory by to podporoval v Homey? Dakujem
Odpovedať
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 1.10.2018
Splnil to, čo som potreboval.

Značku Fibaro už určite nie je potrebné predstavovať, nakoľko je to výrobca najznámejšieho Z-Wave Smart Home systému na svete. Tento poľský výrobca prináša na trh nie len komponenty Z-Wave, ale taktiež riadiace jednotky, ktoré si len ťažko hľadajú konkurenta. 

Fibaro je známe aj tým, že dizajn, ktorý dáva bežným zariadeniam ako sú pohybové senzory či hlavice radiátorov upúta určite každého a konkurenti sa naň dotiahnú jedine tak, že dizajn skopírujú. Možno práve preto sa Fibaro presadilo a dnes patrí medzi najpredávanejšie značky v oblasti Smart Home.

Fibaro sa popri výrobe Z-Wave produktov začalo zaoberať aj výrobou produktov na systém HomeKit. Tieto produktové rady sú úplne oddelené a za bežných podmienok nie je možné používať výrobky označené ako Z-Wave s výrobkami HomeKit.

S produktami značky Fibaro pracujeme od roku 2013 a na výrobky tejto značky ponúkame okrem predaja aj technickú podporu a inštalácie.