Amazon Echo 2.generácia

Kód: ECHO_SIVA ECHO_CIERNA ECHO_PIE-SIV ECHO_ORECH ECHO_DUB Zvoľte variant
€118 –8 %
Amazon_Echo_2.generacia
€118 –8 % €108 €90 bez DPH
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvoľte variant
Variant
Možnosti doručenia

Hľadáte riešenie, ako hlasom ovládať svoj dom? Či už potrebujete ovládať hlasom Vaše multimédia, alebo ovládať hlasom osvetlenie, kúrenie...? Tak potom je Amazon Echo to správne riešenie. Amazon Echo 2. generácie ponúka výborný reproduktor, ktorý v zariadeniach s hlasovým ovládaním za danú cenu budete len márne hľadať. 

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo je Amazon Echo (Alexa)?

Amazon Echo je hlasový asistent, podobne ako Siri v iPhone alebo Google Home v android telefóne či Cortona na PC. Je však výnimočný tým, že dokáže naozaj nekonečné množstvo veci. Vďaka integrácií s obrovským množstvom služieb a neustále pribúdajúcimi "Skill" (zručnosťami) je toto zariadenie doslovne každý deň chytrejšie.

Amazon echo amazon echo ľ

Amazon Echo štandardne počúva na meno Alexa. Stačí, aby ste povedali jej meno a ona je okamžite pripravená poradiť Vám alebo splniť Vaše želanie.

Vďaka Amazon Echo môžete robiť napríklad toto:

- Alexa, play Bob Marley
- Alexa, turn the kitchen light ON
- Alexa, turn the TV ON
- Alexa, what is the weather like?
- Alexa, how is my comute to work?
- Alexa, remind me to buy milk.
- Alexa, Good night...

Vďaka týmto a mnoho ďalším príkazom dokážete jednak ovládať svoj dom či byt (v prepojení so systémami Fibaro, Zipato, Homey, homee, Logitech Harmony...) ale taktiež ľahko získať bežne informácie alebo napríklad pridávať položky do svojho nákupného zoznamu. 

Amazon Echo druhej generácie

Vynikajúci zvuk

Amazon Echo druhej generácie prináša nie len hlasové ovládanie, ale aj výbornú kvalitu zvuku, hlavne pokiaľ sa bavíme o reproduktoroch v kategórií 100€. Obsahuje 63mm basový reproduktor a 16mm výškový reproduktor s Dolby technológiou pre čistý zvuk a dynamické basy.

Screen Shot 2018-10-11 at 17.31.44

rozpoznavanie hlasu na dialkuamazon multiroom audio

A teraz to podstatné:

Hlasové ovládanie domu, tak ako ho ponúka Amazon Echo je to, na čo odvetvie Smart Home čakalo. Videli sme to vo filmoch, v reklamách, snívali sme o tom. Dnes je to vďaka Amazon Echo hlasovej asistentke možné, a je to naozaj také dobré. Predstavte si, že ležíte na gauči a chcete si zakúriť, alebo zatiahnuť žalúziu, vypnúť svetlo... V bežnom dome to znamená to, že sa musíte postaviť a všetko to spraviť. V základnom Smart dome to urobíte pomocou jedného tlačítka alebo pomocou mobilu. S Alexou na to ani nemusíte myslieť, jednoducho to povedzte. Idete spať a chcete celý dom prepnúť do úsporného režimu? Len povedzte - Alexa, dobrú noc... a Alexa Vám popraje taktiež dobrú noc, môže Vám na nejaký čas pustiť Vašu obľúbenú hudbu, a postupne všetko vypne, zhasne... Je to tak jednoduché.

Alexa dokáže byť prepojená so systémami Fibaro, Zipato, Homey, homee... Samozrejme, tam integrácia nekončí. Alexa podporuje tisíce ďalších služieb a produktov. Napríklad si môžete zavolať taxi, objednať pizzu, opýtať sa jej na zaujímavosť dňa, opýtať sa jej na to, čo máte dnes na pláne, zapísať si veci do kalendára, poslať email...

Navyše, Alexa funguje aj ako určitá forma interkomu. To znamená, že poviete - Alexa, drop to the kitchen... a Alexa vám okamžite vytvorí spojenie s druhou Alexou, ktorá je v kuchyni a vy môžete komunikovať s človekom, ktorý sa tam nachádza. 

Amazon Echo taktiež podporuje službu IFTTT a pokiaľ viete, čo táto služba umožňuje tak určite viete, že možnosti Alexy sú tým prakticky nekonečné.

feature-smart-home copy

Výhody:


+ Amazon Echo je zlatá stredná cesta v portfóliu Amazon
+ Kvalitný reproduktor a super zvuk
+ Naozaj briliantný spôsob ovládania domu
+ Dizajn 
+ Cena
+ Nesmierne veľa funkcií systému Amazon Echo
+ Už podporuje aj lokalitu na Slovensku (na predpoveď počasia, plánovanie cesty...)
+ Možnosť ovládať čiastočne v slovenčine (Alexa, turn on "svetlo")

 

Nevýhody:


- V integrácií s Fibaro systémom nestiahne úplne všetky zariadenia

- Nie je dostupná v Slovenčine (Angličtina a Nemčina)
- Zatiaľ minimum služieb ponúkaných na Slovensku (objednanie taxi, pizze... nefunguje, pretože to nikto u nás neponúka) 

 

Zhodnotenie:


To, či by ste si mali Amazon Echo kúpiť, nie je ani otázka. Pokiaľ Vám angličtina alebo nemčina nerobí problém, tak s Alexou ako ďalším členom domácnosti sa Váš život na vždy zmení. Služby ako Spotify začnete naozaj používať. Ovládanie Smart Home je o niečo úplne inom... Alexa je naozaj zariadenie z budúcnosti. Amazon Echo v porovnaní s Amazon Echo DOT ponúka lepší zvuk a trochu krajší dizajn, inak sa jedná o totožný systém. Naopak, Amazon Echo Plus ponúka mierne lepšiu kvalitu zvuku a najmä podporu Zigbee protokolu. To, ktoré Echo si vyberiete, je na Vás, určite si vŠak vyberte, je to jedno z rozhodnutí, z ktorých sa budete tešiť každý deň.

Dodatočné parametre

Kategória: Amazon Echo
Záruka: 2 roky
? Farba zariadenia: Hneda, Cierna, Siva, Pieskova
? Napájanie zariadenia: 5VDC
? Bezdrôtový protokol: WiFi
Rozmer: 88x148mm
Hmotnosť: 821g
Pripojenie: 802.11 a/b/g/n

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: